Skocz do zawartości

PROBLEMY TECHNICZNE w Odrodzony - Duplikat 7.63


kondotier

Rekomendowane odpowiedzi

Jest problem u mnie. Za każdym razem jak chcę wczytać gre to mnie wywala

xrEngine.exe caused BREAKPOINT in module "D:\Program Files\Deep 
Silver\S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky\bin\xrCore.dll" at 001B:1001B944, 
xrDebug::backend()+164 byte(s)

Wgrałem tylko jeden fix bo w temacie gdzie się pobiera tego mixifixu nigdzie nie widziałem.

Jest tez problem bo snorki strzelają przez sciany.

Na górze nie ma detektora Swarog tylko ten podstawowy. Początek moda dość trudny, ale się udało.

Zapowiada się ciekawie :)

Edytowane przez noisy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego moda powstało wiele patchy i stąd lekki bałagan. Pobieramy to - 

1. Mod - https://yadi.sk/d/FUYLc23nirbYa

2. Patch - https://yadi.sk/d/WcMKFUdQiruky

3. Fix - https://yadi.sk/d/1nzcPDqWjjtLi

Jeżeli pobieramy wersję repack - https://yadi.sk/d/gU6UxXLEiscT8  to tylko dodajemy fixa z punktu 3.

Spolszczenie instalujemy na końcu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Jeżeli chodzi o podziemia gdzie zaczynamy przed i po wpisaniu kodu 4321 nie ważne gdzie zapisze gre jest wylot. Wchodze w menu gry wczytaj i po kliknieciu w wybranego savea jest od razu wylot.

Grę pobrałem z torrenta i ma 7,8GB dodałem do niej jednego fixa tego 67,7MB.

Moze te wyloty są spowodowane dość starym systemem XP, który to ma ponad 2lata. Podstawke zainstalowałem od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo prawdopodobne. W wersji 7.64 piszą tak - ИГРЕ НЕ ПРЕДНАЗНАЧЕНА ДЛЯ 32-х битных СИСТЕМ!!! Всё время будут вылеты после каждой локации или замирания игры. 
ИГРАЙТЕ НА 64-БИТНЫХ Windows.

Znaczy to mniej więcej tyle, by grać na systemie 64-bitowym, a to bardzo podobne mody.

Edytowane przez smox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem sposób instalacji w #1 o informację, że mod przewidziany dla sytemu WIN7/64. 

Na stronie macierzystej, pojawiła się ona później niż termin wstawienia na forum. I też po przygodach takich jak miał noisy. Przy wersji 7.64 wstawiono ją więc od razu.

A lepsze detektory, to dopiero od Leszego kraju. Jak się dobrze poszuka. Snorki, to spawn losowy. Jedni mają szczęście, innym nie sprzyja.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem gre na systemie win7/64. Nie wywala jest OK do czasu jak nie uruchomię teleportu. Zamraża mnie i  gra się zacina. Facet ze świadomości-Z nie przychodzi. Stoję z 15min i nic się nie dzieje. Nie da się wejsc do menu jedyne co to restart pozwala wyjść z gry.

Na systemie XP wszystko poszło super. Facet przyszedł szybko zamroziło na ok 2min i poleciałem dalej... jedynie były wypady podczas wczytywania sejwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem gre na systemie win7/64. Nie wywala jest OK do czasu jak nie uruchomię teleportu. Zamraża mnie i  gra się zacina. Facet ze świadomości-Z nie przychodzi. Stoję z 15min i nic się nie dzieje. Nie da się wejsc do menu jedyne co to restart pozwala wyjść z gry.

Na systemie XP wszystko poszło super. Facet przyszedł szybko zamroziło na ok 2min i poleciałem dalej... jedynie były wypady podczas wczytywania sejwów.

Zapraszam do drugiego posta tego tematu, to mój post i ten sam problem na Win 7. :wink: Miłej gry kolego @noisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem cały temat :) Niestety u mnie na siódemce nie wiem czemu, ale facet ze swiadomosci-z w ogóle sie nie pojawia. Czas przyspieszam raz potem x2 i nic. Jak przyśpieszę x4 to łapie zgona...

Na XPeku fabuła leci jak powinna. Pojawia sie jeden komunikat jakis nie przetłumaczony zamiast cyrylicy są choinki.

Ten komunikat dostaję jak jestem na wysypisku i podejrzewam, ze jest to jakieś ostrzezenie bo po nim ucieka pasek zycia. Wszystko wraca do normy jak coś postac zje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem cały temat :) Niestety u mnie na siódemce nie wiem czemu, ale facet ze swiadomosci-z w ogóle sie nie pojawia. Czas przyspieszam raz potem x2 i nic. Jak przyśpieszę x4 to łapie zgona...

Na XPeku fabuła leci jak powinna. Pojawia sie jeden komunikat jakis nie przetłumaczony zamiast cyrylicy są choinki.

Ten komunikat dostaję jak jestem na wysypisku i podejrzewam, ze jest to jakieś ostrzezenie bo po nim ucieka pasek zycia. Wszystko wraca do normy jak coś postac zje.

Przeinstaluj moda jak należy, zgodnie z instrukcją z pierwszego postu. Mod jest przetłumaczony w całości więc nie wiem skąd masz cyrylicę, a koleś ze Świadomości-Z ma Ci się pokazać. Reinstal moda i do boju, przed tym pousuwaj wszystkie zapisy gry z folderu docelowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noisy - Czy przed postawieniem moda, całkowicie usunąłeś kat bin i patches podstawki?

Podstawka była po nowej instalacji? Nic Ci w niej z innych modów nie pozostało? Jak przechodzisz z XP na Win i odwrotnie, zaczynasz nowa grę, czy bierzesz stare zapisy? Stare zapisy nie mogą być używane, bo mają zapamiętane nieprawidłowości.

Do czasu, gdy nie powiesisz artów na "zdrowie", albo trochę później artu na eliminację głody ( Harmonijka), musisz zjeść co najmniej jedna konserwę na dobę gry. A zdobycznych nie brakuje. W razie zmiany pancerza, wtedy arty są w inwentarzu, przed zmianą należy zjeść choćby batonika. Inaczej RiP.

A robale w tym komunikacie, wskazują na brak wszystkich plików.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noisy to jest cały Stalker. O co najmniej dziwnym zachowaniu silnika gry napisano już wiele. Graj na takim systemie, jaki u Ciebie się sprawdza. I tyle. WinXP też się u mnie sprawdzał. Drobne przycinki czy nagłe wyloty bez loga - normalka, choć Reborn jest naprawdę stabilny. 

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. mianowicie nie mogę wyjść z laboratorium na pierwszym poziomie, na początku gry. Po wzięciu giwery, tam gdzie dostajemy kod 4321 ze smartfona, gdzie pojawiają się snorki z karabinami, Drzwi przez które powinny wyjść pozostają zamknięte i w żaden sposób nie mogę ich otworzyć.Wersja gry zainstalowana krok po kroku jak w opisie. W czym może tkwić problem? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem techniczny, ale zła rozgrywka.

Drzwi otwierają się do środka i jeśli stoją Ci tam dwa snorki (widać dwie lufy), to one blokują otwieranie. Czasem gdy strzelisz mniej więcej tam gdzie snork może mieć głowę, to się przesuną. Odejście od drzwi i powrót, też pomaga. Dobrze jest stanąć z ich prawej strony i nisko przykucnąć.

A snorki w drzwiach, to efekt zbyt długiego łażenia po korytarzach. Przy szybkim zabraniu smartfona i otwarciu drzwi gdzie słychać tuptusia i pojawieniu się informacji o gazie, zamykamy drzwi aby on nie wylazł, bo się nie otruje i biegniemy do drzwi na górę. Snorki wtedy mamy na piętrze.

A że to początek moda, wgrywamy zapis po rozmowie z Zarką i do labu, a tam już łatwiej, bo wiemy co i gdzie jest. A jak nie ma zapisu, gra od nowa. Autozapis nieskuteczny, bo ma już zapisany stary spawn i problemy się powtórzą.

Radzę zobaczyć filmik z tego działania (#1). Dialogów nie ma do samego końca, więc nieznajomość rosyjskiego nie przeszkadza.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nic nie pomaga. Po wzięciu broni, antyradów i smartfona idę do drzwi i wtedy dostaję komunikat, że mam odszukać kod do drzwi poziomu trzeciego. Drzwi na góre sa zamknięte na amen. Przy podejściu do nich mam info DRZWI ZAMKNIĘTE.

Wszystko jest ok, czytaj sms w PDA. Idź w/g przewodnika jeśli nie dajesz rady sam. U większości graczy tego moda nie ma tego problemu. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawron ma rację, kod wpisujemy przy drzwiach za którymi chodzi tuptuś i te za którymi są snorki można otworzyć. U mnie też waliły przez ściany i drzwi ale ich nie blokowały, był też stojak zaraz przy tych drzwiach który na wszelki wypadek przepchałem dalej. Gram na win 7,64 i raczej nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokol - wszyscy Ci piszą ( ja też pisałem), że po zabraniu smartfona idziesz otworzyć drzwi z tuptusiem. OTWIERASZ I IDZIESZ DALEJ PARĘ KROKÓW, AŻ WYŚWIETLI SIĘ INFORMACJA O KONIECZNOŚĆ WPUSZCZENIA GAZU. Wtedy szybko wracasz, nie zapominając zamknąć drzwi do tuptusia i wtedy te ze snorkami są do otwarcia. Musisz uważać, bo teraz już snorki mogą wyjść. Ale to nic złego, bo szybciej dorobisz się kaemu, potrzebnego do rozwalenia pijawki, no i kolejnych snorków, i innych "przeciwników". Na samej górze podziemi, masz jeszcze jeden smartfon, który ułatwi ponowne dotarcie do zaworu.

Musisz dokładnie i ze zrozumieniem czytać nie tylko dialogi, ale również wszystkie komunikaty i smsy, bo w nich są zawarte istotne naprowadzenia na działanie. Jak nie zdążysz przeczytać na ekranie, bo akurat miałeś otwarte okno dialogowe, to wchodź do smartfona i tam czytaj. Inaczej będziesz ciągle pytał i pytał, o każdą pierdołę.

A tu masz linka do wspomagania: https://www.youtube.com/watch?v=uv6dla1CVj8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.