Skocz do zawartości

Problem sprzętowy ???


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mój komp:

Proc   i5 760 + chłodzenie Fortis 2
Płyta  Asus P7P55D-E
RAM: Kingston 2x4 GB 1600 MHz
Dyski: SSD Samsung 840 Evo 120 GB (sam system i instalki) + magazyny razem 1,5 TB
Zasilacz: Be Quiet! Pure Power L8 630W
Dźwięk: Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS Gold
System: Windows 7 64-bit

Ogólnie komp śmiga aż miło ale dzieje się z nim jedna rzecz i chodzi tylko o OP-2
Kiedyś miałem XP i pierwsza Sola poza "naturalnymi" wylotami do pulpitu działała ok
(miałem tą samą kartę Audigy 2 ZS na XP - nowsza jest płyta główna procesor RAM i dysk SSD)  ale przyszedł czas na zmianę sprzętu.
Chciałem mieć więcej niż 4GB RAM 4 rdzenie itd..
Wybór padł na zestaw powyżej i Windows 7 64-bit. System programy i gry np Metro czy Wolfenstein (nawet stary Powrót do Zamku) działają super ale nowa Soljanka mi kaprysi..
Gram na oświetleniu pełnym dynamicznym wszystko jest ale po skończeniu gry i chęci jej ponownego uruchomienia np następnego dnia od początku przy wczytywaniu dowolnego sejwa mam bluescreena zrzut pamięci i restart kompa.
Metodą prób i błędów wymyśliłem jak można to obejść. Teraz jak chcę sobie pograć w OP-2 to najpierw uruchamiam za każdym razem nową grę
na pełnym dynamicznym a potem wychodze do menu wczytuje wcześniejsze sejwy (wczytują się normalnie) i mogę grać dalej.
Nie mam żadnych zwiech czy wylotów do pulpitu. Trochę takie uruchamianie przez "nową grę" jest uciążliwe i nie mogę w necie znaleźć rozwiązania mojego problemu. 
Po błędach które wskazuje program Blue Sreen View może chodzić o kartę dźwiękową i plik ha10kx2k.sys który jest w folderze instalacyjnym sterów do niej (sprawdzałem wiele wersji sterów łącznie z alternatywnymi np. PAX). Czasami zaraz po wczytaniu sejwa mam w głośnikach przez parę sekund tak jakby "przycinający się" - jazgotliwy dźwięk a potem dzwięk jest już w grze ok.
W błądach wymieniany jest tez plik hal.dll  którego nie umiem powiązać z czymś kokretnym.
Te dwa pliki są na przeman wymieniane w błędach.

Szukam nadal rozwiązania problemu... Może ktoś coś wie na ten temat?  

Snap4.jpg

Snap6.jpg

 

Snap7.jpg

 

090615-6973-01.dmp

 

090615-7644-01.dmp

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś poprzez cmd /sfc scannow  ?

 

hal.dll - hal to główna biblioteka sprzętu, odpowiada za jego obsługę

ha10kx2k.sys - to sterownik dźwiękowy twojej karty.

Zobacz czy problem będzie występował jak wyjmiesz kartę dźwiękową, zapewne to błąd sterownika lub niestety uszkodzony sprzęt.

W innych modach też masz ten problem ?

 

 

Edytowane przez Allen
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij tą kartę ze slotu, włącz zintegrowaną - zainstaluj sterowniki od producenta i zobacz czy masz wyloty. Audigy to bardzo stara karta tak więc i stare sterowniki, ja miałem kiedyś SB i sprawiał mi dużo problemów - po przesiadce na zwykłą kartą z płyty głównej jak ręką odjął.

Edytowane przez kfiat
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi !!!

Nie muszę sprawdzać karty bo jest na 100% sprawna jak miałem Win XP Soljanka śmigała że aż miło ;)

Też jestem zdania że chodzi o niezgodność sterowników do tej karty z systemem 64-bit ale szukając rozwiązania po necie napisałem i do Was.   

NIestety wymiana karty nie wchodzi w grę ponieważ czasami zajmuje się nagrywaniem dźwięku i tylko Audigy 2 jak dla mnie spisuje się w tym zakresie idealnie (chodzi o bardzo niską latencję). Chciałem to jakoś pogodzić z graniem w mody do STALKERA - podkreślam że z podstawkami tej gry czy z innymi grami jak Metro czy serią Wolfenstein nie ma problemu restartów - niestety nie udało się. Sprawdzalem karty Creativa z seri X-fi czy Asusa Xonar dwa modele żadna z tych kart w ogóle nie nie nadaje się do moich zastosowań (chodzi o tą nieszczęsną latencję) czyli jak na razie pozostaje mi tyko uruchamianie OP-2 przez odpalenie nowej gry a potem wczytywanie ostatnich sejwów. Myślę też o tym czy nie mieć zainstalowanych w systemie dwóch kart dźwiękowych co o ile wiem jest możliwe.

Jak znajdę jakieś rozwiązanie to dopiszę do tego postu może komuś ta wiedza się przyda.

Jeszcze raz dzięki z odpowiedzi !!! 

 

-

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowywałeś stery karty? 

Szperam trochę odnośnie twojego problemu i na coś natrafiam co chwilę. 

Tutaj są jakieś stery które zaproponowano kolesiowi z podobnym problemem.

http://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx

Edytowane przez pacjent1972
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tak myślę co raz bardziej o dwóch kartach np. o takim zestawie: integra + audigy2 ZS lub  audigy2 ZS + karta Asus Xonar DG  (podobała mi się brzemieniowo bardziej niż droższy model Xonar XD/DX/A) i tak jak radziłeś wyłączać je i włączać naprzemiennie w Panelu Sterowania.

Jednak zamiast podłączania słuchawek do karty zintegrowanej myślę raczej na możliwości podłączania dwóch kart do jakiejś "przejściówki" z której kable będą wychodziły do mojego zestawy 5.1

No nic będę kombinował.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie !!!

Sprawdziłe wiele sterowników i oryginalnych Creativa i alternatywnych np: PAX

Sorry ale link który podaleś nie zaprowadził mnie nigdzie..

 

 

No szkoda że nie pomogłem, nie znam problemu bo nie używam karty dźwiękowej tylko tą zintegrowaną. Miałem podobny z blue screenem ale dotyczył USB 3.0, co jakiś czas gdy użyłem tego gniazda system wywalało do pięknego niebieskiego ekranu.  

Wina leżała po stronie Intela i niedeprawowanym sterom do USB 3.0 płytach ASRocka, znalazłem jednak fixa Intelowskiego i pozbyłem się problemu.

Odnośnie Twojego problemu, próbowałeś zmienić format domyślny dźwięku? 

Pamiętam Skyrima, był podobny problem z uruchomieniem gry. Trzeba było zmienić format dźwięku. Spróbuj. 

 

Edytowane przez pacjent1972
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z karta dźwiękową ale w zintegrowanej jak moja masz Menadżera Realtek HD Audio, a tam kilka ustawień i miedzy innymi format dźwięku w postaci spoilera. Rozwijasz i masz kilka opcji, domyślne lub ustawiasz sam. Myślę w twojej karcie tez masz coś podobnego więc popróbuj. 

U mnie to wygląda tak. http://scr.hu/2oe0/3nkq8

 

Edytowane przez pacjent1972
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi !

Kombinuje nadal i wpadła mi w oko taka karta którą ewentualnie dodałbym do mojego Audigy:

http://allegro.pl/asus-xonar-dx-pci-express-7-1-i5656659645.html

Karta jest na złącze PCIe x1 i mam pytanie do "sprzętowców" i nie tylko.
W manualu do mojej płyty głównej napisane jest:

* The second PCIe x16 slot (black) and the three PCIe x1 slots share the bandwidth from the Intel® PCH. When any of the PCIe x1 slots is occupied, the second PCIe x16 slot will be switched to x1 mode.

Na płycie mam 2 sloty na grafikę niebieski (z którego korzystam) i czarny oraz 3 sloty PCIe x1.
Czy ja dobrze rozumiem że jeśli użyję któregoś z trzech slotów PCIe x1  (chciałbym podpiąć kartę dźwiękową) to wtedy czarny slot na gafikę (który mnie nie interesuje) zacznie pracować w tybie x1 czyli tak jak trzy sloty PCIe x1 ?
Chodzi mi o to czy obsadzenie karfty dźwiekowej nie wpłynie w żaden sposób na tryb pracy karty graficznej którą mam w slocie niebieskim ?

Tylko jeśli ktoś zechce odpisać to proszę nie pisać że to oczywiste tylko czy dobrze to rozumiem bo angileski znam tak jak japoński czyli "jakotako"

Pozdrawiam STALKERSKĄ ekipę !

 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem po nowej instalacji OP-2 ,zona zrobiła śię kolorowa i jasna:biggrin:

Zaczeło mnie wyrzucać na pulpit co 15 min mniej więcej:dry:

Mam zwykły dysk twardy ,gry typu Wiedźmin 3 ,Dragon Age 3 działają na ful ustawieniach.

Czy jest możliwe naprawa tego błędu .

 

Prosze o wytłumaczenie co i jak bo ja jestem laik komputerowy .

Umiem coś zrobić ale jak zrozumiem tłumaczenie:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi doradzi jaki dysk  SDD do PC powinienem kupić budżet do 500 zł.

Płyta główna to :Asus F1A75-V EVO (AMD A75) DDR3,GbLAN,ATX

 

Po Kilka krotnej reinstalacji mod działa poprawnie :cool:

Ale w niekturych miejscach przycina :dry:

mam nadzieje że dysk SDD to naprawi -myśle od kilku miesięcy o tym zakupie :geek:

Edytowane przez Łobuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tego tematu. Otóż nie bardzo rozumiem w jaki sposób dysk SSD ma wpływać na gry. Z tego co wyczytałem w necie, dysk SSD stosuje się jako dysk systemowy i instaluje się na nim system i nic więcej. Gry instaluje się na "zwykłym" dysku.

"Zastosowanie szybszego dysku powoduje, że cały system operacyjny dostaje skrzydeł. Warto tylko pamiętać, że jeśli mamy taką możliwość, powinniśmy na nim trzymać tylko niezbędne dane, które będą potrafiły wykorzystać jego pełny potencjał. Chodzi mi tu przede wszystkim o system operacyjny i najczęściej używane aplikacje mocno korzystające z dysku, przede wszystkim programy graficzne.
Pakiet biurowy zainstalowany na dysku SSD, tak samo jak gry, będą ładować się odrobinę krócej, jednak nie jest to warte zajmowania nimi cennego miejsca na nośniku półprzewodnikowym. Jeśli mamy drugi dysk talerzowy, to właśnie tam powinniśmy trzymać gry, rzadziej używane programy i dane, które tylko konsumujemy, a nie przetwarzamy."

Więc jak to jest z tym dyskiem SSD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD to normalny dysk i możesz na nim instalować co ci się spodoba. To, że jest zalecany tylko na system operacyjny bierze się z małej pojemności takiego dysku, i z niczego więcej. Mówimy oczywiście o wersjach budżetowych, gdzie króluje 120gb. Jak zainstalujesz system, do tego to co się automatycznie instaluje na dysku systemowym, to zostaje ci ze 40 gb. Ale jak masz wymagającą grę to po instalacji na SSD zauważysz widoczną różnicę. Po prostu gra szybciej wczytuje wszystkie dane. I to wcale nie odrobinę. Moim zdaniem nie trzymają się też kupy legendy o tym co się powinno trzymać na jednym dysku a co na drugim. Jak będziesz instalował gry na drugim dysku a padnie ci systemowy i tak wszystko będziesz musiał instalować od nowa. Więc nieważne gdzie to będziesz trzymał, ryzyko utraty danych jest takie same. Natomiast mak na komputerze przechowujesz jakieś ważne dla ciebie dane, dokumenty, zdjęcia, filmy, to jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest kopia bezpieczeństwa takich danych na dysku zewnętrznym. Który też wcześniej czy później padnie. Ot taki już los danych elektronicznych. Albo przechowywanie danych w chmurze.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.