Skocz do zawartości

O.D.R.O.D.Z.O.N.Y. - Duplikaty v.7.63 Odmienne światy. - Ogólna dyskusja.


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

@izzypl100 - na amunicję do Baretty dostaniesz namiar od Leśnika, po zrobieniu jego zadań w Rudym lesie. Niewiele ich, ale są. Barretty i amunicję do nich mają wojaki przy moście na Kordonie. Ta amunicja jest też do znalezienia w tunelach kolejowych. A Barrettę wykorzystuj tylko na kontrolerów z burerami. Wspomagaj się przy tym rpg7. Wszystko inne co się rusza, walisz z innej broni. Da się i to skutecznie.

Śmigłowce jak się trafią do zwalenia, to strzelaj nawet z Kałacha, ale w śmigło ogonowe. W kadłub nie ma sensu. A pociski z granatnika mają tendencję do omijania go.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Postanowiłem odświeżyć sobie tego wspaniałego moda i stwierdziłem, że post pierwszy dotyczący instalacji ma pewne nieścisłości. Dla 'młodego stalkera' niektóre połączenia mogą być niezrozumiałe.

Post dotyczący instalacji można z grubsza podzielić na dwie części. Pierwsza to pliki do pobrania, druga - sama instalacja. Okazuje się, że w plikach do pobrania, fix z pkt 3 jest tym samym fix-em co w  "Mam nadzieję, że to już ostatni fix do tego moda https://yadi.sk/d/1nzcPDqWjjtLi " . Czyli nie ma potrzeby instalować go. W części - Instalacja - w pkt 4 jest mowa o minifixie o który nie ma mowy w części - pliki do pobrania. Pozostaje tylko domyślać się o który chodzi.                  

Edytowane przez DaarMoo
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To  "Mam nadzieję, że to już ostatni fix do tego moda" odnosi się do instalowania repacka , który nie ma w sobie tego fixa. Więc aby z niego korzystający nie popełnili błędu, jest podany dodatkowo.

Może gdyby wersję o repacku dano pod opisem instalacji, byłoby jaśniej. Ale to już będzie decyzja @smox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna sugestia do postu pierwszego (dla stawiających pierwszy raz). 

Każdy kto instaluje moda powinien wiedzieć, że po skończonej grze czeka go ponowne stawianie podstawki. Mod jest tak przepastny, że nie ma szans na oddzielenie plików moda i podstawki. Zresztą, i tak większość jest nadpisywana. Taka informacja może właściwie zniechęcić graczy (albo wprost przeciwnie), ale i w tej sytuacji jest proste rozwiązanie. Zrobić kopie podstawki i na niej stawiać moda.      

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej potrzeby z przeinstalowywaniem. Cały czas namawiam, aby zrobić z podstawek święte krowy, a mody stawiać na ich kopiach.

I problem z głowy.

A jak mnie pamięć nie myli, to po zrobieniu kopii, na czas instalowania moda - dla bezpieczeństwa - trochę zmieniłem nazwę katalogu z podstawką i mod jej nie widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Nuclear Messiah - zmiana uzbrojenia i pancerzy następuje stopniowo. Im dalej w moda, tym tego więcej.

Tylko bierz pod uwagę, że część z tych paczek na uzbrojenie i pancerze nie jest przetłumaczona. Reborny są specyficznymi modami. Wiele pancerzy broni dostajemy za zadania. Jak byś je podmienił, mod podmienionego nie znajdzie. Ale chyba na rus forach były jakieś patche. Musiałbyś sam szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wróciłem dziś do Duplikatów i mam pytanie, co powinienem teraz zrobić? Zrobiłem zadania na wysypisku, udałem się na agroprom i odnalazłem brata brody, oczyściłem i przeczesałem bazę powinności, a potem wróciłem do brody zdać relacje, dostałem namiar na wejście do podziemi, czy powinienem się teraz udać do tych podziemi? A jeśli tak to które to są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaklerR - Brata odprowadzasz tylko do teleportu. Nie ma sensu na razie iść za nim, bo i tak musisz się wyspowiadać, przed drugim bratem na Wysypisku. Zresztą on mówi przed przejściem, aby go nie szukać. Wejdziesz na Jantar, możesz grać dalej, ale narobisz sobie trochę fermentu. Jak od razu wrócisz na Agro, to już będzie "inne" Agro". Aby dostać to poprzednie, trzeba iść na Wysypisko i wrócić. Nie jest to takie skomplikowane, szybko się zorientujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Tyle że przed bratem się już wyspowiadałem :)

Tu masz mój poprzedni post:

Spoiler

Wróciłem dziś do Duplikatów i mam pytanie, co powinienem teraz zrobić? Zrobiłem zadania na wysypisku, udałem się na agroprom i odnalazłem brata brody, oczyściłem i przeczesałem bazę powinności, a potem wróciłem do brody zdać relacje, dostałem namiar na wejście do podziemi, czy powinienem się teraz udać do tych podziemi? A jeśli tak to które to są?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaklerR - A by nie poplątać scenariusza, pierwsze powinny być te te z Cienia Czarnobyla. Wchodzisz albo przy zakładzie, albo przez wentylację. Przy niej wygląda jakby się nie dało, ale można przez szczeliny między deskami. A na dole, to już trudno podpowiedzieć bo jest kupa możliwości. Np. z kryjówki Striełoka jest wejście do metra, ale wychodzi się daleko w Zonie pod CEA. Sprawdź, czy z hangaru na Wysypisku, otwierając kratę, możesz to metro odwiedzić. Przy dobrym kombinowaniu, ze schowka Striełoka możesz wyjść znów na Wysypisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MakleR - na początek w realiach Cienia. Realia Czystego będą za którymś następnym razem, jak trzeba będzie znaleźć art Ożywiania Luki.

I jeszcze jedno. Koniecznie rób zadania "poboczne". Wszystkie. Jedno z nich, któreś tam z kolei będzie na Beryla z Agro. To bardzo ważne zadanie, bo otwiera nitkę scenariusza z naukowcami i otwieraniem bunkrów. Tylko wykonuj zadanie zaraz po wzięciu, bo jak weźmiesz drugie, to ono w informacji na PDA ( drugie okno od góry ) przesłoni to pierwsze, a NPCe odpowiadać będą, że masz ważniejsze rzeczy do zrobienia.

Jak wejdziesz przez wentylację, jest co innego niż gdy wejdziesz przez właz koło zakładu. Idąc przez wentylację, w pierwszym korytarzu masz NPCów handlujących, walczących z bezgłowymi, skrzynię pod kratą. Przez kratę można przejść i za chemicznymi schowek. Kombinacji gry sporo. Sam decydujesz.

Jak już będziesz robił zadania na realności Czystego, idź do teleportu na Jantar, ale nie wchodź, lecz obejdź dużym łukiem do zaznaczonego kropką NPCa. Ważny.

PODBICIE TEMATU.

@MaklerR - obejrzałem filmik. Wciskaj się pomiędzy deskami na niskim przysiadzie.

Ale ja o czym innym. W PDA, masz wiszące 4 zadania. Wyświetla się ostatnie, znaleźć celownik. Nie lekceważ ich, a rób i to szybko wszystkie 4, bo możesz mieć problem z takim zadaniem na Beryla i zatkasz fabułę. Najlepiej to okno mieć puste, wtedy kolejne zadanie jest do wzięcia od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Frodo32 artefakt wskrzeszający wkładasz do plecaka Ducha tuż przed wniesieniem go do Wskrzeszacza. Do tego momentu musisz mieć go w swoim plecaku. Często zdarzało się, że jak był u Ducha to znikał.

Ja grając niedawno po raz trzeci, nie mogłem przenieść Duch z Wysypiska do Baru. Po prostu nie chciał przejść. Zostawał na Wysypisku. Nic nie poradziłem. U Ciebie - wywala. To problem ze skryptem. Musisz wczytać ostatniego sejwa. Jak nie poradzi to przedostatniego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.