Skocz do zawartości

O.D.R.O.D.Z.O.N.Y. - Duplikaty v.7.63 Odmienne światy. - Ogólna dyskusja.


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

@Anton Gorodecki - A Twoja ocena dotyczy 7.63 czy 7.64? Bo o ile pamiętam, to w 7.63 Odmienne światy tych zadań w "świecie realnym" było bez liku. Było co robić. Zawsze można było do czegoś strzelić, lub pogłówkować jak uciec.  Fakt, w z'ONIe alternatywnej było ich już znacząco mniej, bo chyba ona jest zarezerwowana dla 3. części. Jesteśmy w niej oby poznać lokacje i zgodnie z otrzymanym zadaniem znaleźć wszystkie przejścia.

Natomiast w 7,64 Zagadki północnej strefy zony, przynajmniej w tym fragmencie gry, od początku do spotkania z Zarką ( grałem tak, aby ją spotkać jak najwcześniej ) tych zadań też mi brakowało ). Wg. LIQUIDATORa, z tej wersji usunięto np. Gestapo i chyba banderowców, więc może i inne zadania też.

A do pomysłu ERa na dwie zony, światy równoległe i przemieszczania się pomiędzy nimi, trzeba przywyknąć. Świat alternatywny dopiero się tworzy, więc jest niekompletny. To całkiem inna bajka niż gry STALKER, nie wspominając pozostałe mody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier "bez liku" to zadań jest w OP-2. W 7.63 ich liczba zamyka się  w okolicach 150 (we wszystkich rzeczywistościach) - i moim zdaniem jak na tak dużego (ilość lokacji) moda, jest to po prostu mało. Co prawda większość czasu (o ile ktoś gra bez poradników) eksplorujemy przejścia i same lokacje aby dowiedzieć się co i jak, co w znacznym stopniu jest esencją moda, i co zresztą bardzo mi się spodobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

PODBICIE TEMATU:

@Anton Gorodecki- mam pytanie. Czy pamiętasz, gdzie znajdujemy wszystkie Skoczki? Czy mógłbyś zrobić uzupełnienie swojego poradnika, właśnie o taką informację?

Wstawiłeś chyba też screena z opisem tych przejść na powalonym pniu na MW. Ja w poprzedniej grze, też taki wstawiłem, a teraz znaleźć nie mogę. Możesz zdublować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Parę godzin temu w dziale z problemami pisałem o swoich perypetiach na Topiach. Kiedy je opuściłem, miałem w PDA zadanie spotkania się z przedstawicielem Świadomości w sprawie papierów Psi - pięść. Papiery miałem, więc poszedłem, oddałem i odebrałem rzeczy które mi zabrał, w tym Artefakty śmierci. Grubo wcześniej, dowlokłem do pieczary podzonia Lukę, Ducha i Kła, doprowadzając do ich ożywienia.

" W pamięci" ( albo na kartce ) mamy zadanie Fejka na zebranie wiedzy o wszystkich teleportach w z'ONIe. Miałem je, więc poszedłem. Przekazałem mu i on wysłał mnie do Striełoka ( jest też informacja na ekranie ). Pognałem więc do Baru, licząc że Striełok pośle mnie dalej "deptać Zonę". A co mnie spotkało, zobaczcie na screenach:

 

ss_user_11-02-16_15-52-07_(l05_bar).jpg

Czyli Striełok to nie Striełok. I tak jak odpowiedział ODRODZONY cyt: " Idzie ocipieć". A jak odpowiedział, to:

ss_user_11-02-16_15-53-35_(l05_bar).jpg

 

Czyli dla mnie gra w tę 2. część trylogii się zakończyła. Przyjdzie czekać na trzecią część, czyli "Źródło", nad która trwają intensywne prace.

Widać więc, że moda da się przejść i skończyć, choć się nie zrobi pewnych zadań i gra się wybitnie freepleyowo.

Zachęcam więc wszystkich "bojowników Zony", do zmierzenia się z tym modem. Naprawdę warto.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
4 godziny temu, izzypl100 napisał:

Help - utknąłem po wyjściu z 1 lokacji z tym gazem itp tp. Nie wiem -  gdzieś jakby poza mapą.

Niekiedy zdarza się tak, że po teleportacji zanosi nas w powietrze za mapę - wtedy wystarczy wczytać ponownie grę.

Jeśli chcesz abyśmy ci pomogli proszę wyrażać konkretniej swoje myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@s4top - do tego moda nie może być poradnika. Jedynie porady ogólne i do poszczególnych zadań. Bierze się to stąd, że nie jest to liniówka i nie ma dwóch takich samych gier. cichy zrobił poradnik na podstawie swojej gry, ale nikt potem takiej gry nie był w stanie powtórzyć.

W modzie masz kilka wiodących motywów i swobodną rozgrywkę dla ich wypełnienia.

Masz zebrać dokumenty psipięści, odnaleźć najważniejsze przejścia w z'ONIe i ZONIE dla Fejka, odnaleźć ciała znanych stalkerów i ich ożywić. Inne podpowiadane masz na bieżąco i je wykonujesz.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione poradniki, elementy solucji i podobne:

http://stalkermod.ru/forum/91-reborn/151399-aktualnye-voprosy-i-otvety-po-modu-reborn-dvojniki/Page-4.html

N.p. teleport na Limańsk z tuneli pod Prypecią i wiele innych bardzo pomocnych obrazków/zrzutów ekranu z gry:

ss_felix_07-23-15_23-21-13_understation.

Opis działania tzw. teleporteów, mapy lokacji - puste ziemie:

59d9eb6fbee5.jpg

Youtube - most na Limańś/Rudy las: http*://www.youtube.com/watch?v=CNqSgIRjgHs

http*://www.youtube.com/watch?v=QLWmXrPAVXo

* - wstawić s

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@izzypl100 - Jak najmocniej odradzam stosowania spawnera. Zespawnowane itemy mogą zablokować scenariusz. A do prowadzenia rozgrywki całkowicie wystarcza to ze sprzętu, co znajdziesz w modzie. Jest tego nawet w nadmiarze. Tylko nie wolno gnać na oślep przez lokacje moda, a trochę czasu poświęcić na wykonywanie zadań dodatkowych i lokacje spenetrować. Są za to sowite nagrody. Już na lokacji Leszy kraj, przy jej dokładnym spenetrowaniu i rozumnym przeprowadzeniem handlu z Feikiem, na Wysypisko wchodzimy z pięknym uzbrojeniem. A napotkani zombiacy, oddadzą nam pośmiertnie więcej niż na początek potrzeba. No i spokojnie możemy iść w strefę.

I z dużym wyprzedzeniem podpowiedź. Do zamknięcia zadania na szukanie teleportów dla Feika, nie trzeba z nich korzystać, jeśli fabuła nie nakazuje wejścia na taką lokację. A mocno odradzam wchodzenia na Topiele. Najprawdopodobniej ta lokacja ma swoją fabułę, ale przeznaczoną nie dla Odmiennych światów, ale dopiero dla Źródła. Jest jeszcze nie dopracowana i sprawia sporo kłopotów. Wystarczy tylko na poprzedzającej lokacji podejść do teleportu i kiedy dostajemy potwierdzenie że teleport osiągnęliśmy, można wracać.

Ożywiające arty nosimy cały czas ze sobą, bo gdzieś pozostawiane, zostają skradzione i ligawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izypl100 - spawner - jak się coś kaszani w modzie po użyciu spawnera to polecam:

Zamontuj po skopiowaniu plików, start gry, pauza, spawner i kopsasz sobie to czego potrzebujesz, potem zapis, powrót do plików bez spawnera i grasz dalej ale bez spawnera za to z fantami ze spawnera.

2 w 1 - masz fanty ale nie masz spawnera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@izzypl100 Amunicji jest w modzie - no może za wyjątkiem tej do Barretty - pod dostatkiem. A troska o jej znajdywanie i posiadanie, to jeden ze smaczków moda.

Uwierz, z konieczności musiałem w tego moda zagrać kilka razy i nigdy ze spawnera nie korzystałem. Masz w broniach przełączniki na oszczędny tryb strzelania, nie zawsze trzeba też walić serią cały magazynek od razu. Możesz znaleźć czasem wysoko sprawną broń i sporo amunicji do niej. Nawet jak taka broń nie jest Twoją "ulubioną", to jest w stanie wykonać zadanie. Używaj póki się da, a potem sprzedaj lub wyrzuć. Zaoszczędzisz amunicję do ulubionej broni.

Jesteś na początku dłuuuugiego moda. Do strefy wszedłeś gołodupcem, więc się trzeba dorabiać.

A spawner będzie mocno kusił aby go użyć, kiedy zerowe teleporty zostawią Cię tylko w gatkach. Zamiast szukać swojego sprzętu, lub tego który podrzuca mod, zespawnujesz i zepsujesz atrakcję rozgrywki. A nie warto. Bo nie ma sytuacji bez wyjścia, tylko trzeba dokładnie czytać dialogi. A ponieważ już w Leszym kraju dostałeś powiadomienie, że część zadań zniknie z PDA, wyjściem są screeny, albo lepiej ołówek i kartka.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.