Skocz do zawartości

O.D.R.O.D.Z.O.N.Y. - Duplikaty v.7.63 Odmienne światy. - Ogólna dyskusja.


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje. 

p.s. Tylko przestawcie bo teraz pod gamedata jest fix a pod fixem gamedata :)

Jeśli chodzi o przestawianie to już admini.
Plik GAMEDATA Z 06.08.2015 Doppelganger762__2015-07-19 wrzuciłem na mojego Yanka

Do pobrania: https://yadi.sk/d/GC_QK5WDinEg3

P.S. Nie wiem o co chodzi kiedyś ściągałem tą gamedatę i moja ma ponad 664 MB 
a podawana obecnie w pierwszym poście tylko 1,4 MB

Nie wiem jaka jest różnica?

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas idą prace nad ulepszeniem tego moda i jego autor Er, dokonuje rożnych roszad. Każda aktualizacja, to coś nowego w strukturze moda. Stąd mogą wychodzić takie różnice. Była taka informacja-ostrzeżenie przed lipcową aktualizacją i dlatego poprzednie gamedaty trzeba usuwać w całości, przed nałożeniem gamedaty z aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Instalujemy moda: https://yadi.sk/d/diglNTk2hDT8c - jeżeli jest tam gamedata wywalamy ją.

2. Wklejamy gamedata po ekstrakcji https://yadi.sk/d/GC_QK5WDinEg3

3. Nakładamy fix ze ze zgodą na zamianę plików: https://yadi.sk/d/GGAJIkj1hqWkX

4. Nakładamy polonozację ze zgodą na zamianę plików

Powyższa instrukcja działa bo na niej gram i jestem już bardzo daleko.... :biggrin:. Powodzenia w alternatywnych światach. W takiego moda jeszcze nie grałem. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, pacjent! Nie jest aż tak źle.

Mam nadzieję, że zrobiłeś zapis jak pojawiłeś się na dole w labie. Słyszysz tuptusia, idziesz powolutku do przodu. Z lewej masz ten korytarz do drzwi z nim. Na razie tam nie wchodź. Odczekaj na słuch, aż tuptuś ucichnie i na niskim przysiadzie miń ten korytarz, tak aby tupnięcie cię nie uszkodziło. Zapisz i idziemy. Na razie za jedynego wroga masz szczury. Są groźne więc uciekaj na rury. Szybko zabierz wintara i smartfona, ale tak, aby nie uruchomić snorków. Da się. Bo jak je uruchomisz, to wtedy spawnuje się pijawa. Przeczytaj smartfona. Obleć korytarze naokoło, pozbieraj apteczki, amunicję i coś tam jeszcze. Wtedy idź do korytarza z tuptusiem, podejdź na kucaka do pulpitu kodowego i postępuj zgodnie z informacjami od moda. Drzwi otwieraj jak tuptuś ucichnie. Jak się otworzą, to on będzie dość daleko, abyś mógł wejść i dostać komunikat o potrzebie włączenia gazu. Cofając się, nie zapomnij zamknąć drzwi! Idź teraz tam, gdzie był smartfon. Jak będziesz miał farta, to jeden ze snorków wylezie i wpadnie w anomalię z lewej. Masz już km. Idąc do drzwi zza których snorki strzelają, idź przy lewej ścianie za tę szafę na drzwiach. Odczekaj, przestanie strzelać, skok na drugą stronę, otwórz drzwi. One zablokują ruch snorkowi, a ty przez szczelinę przy zawiasach, możesz go bez problemu kropnąć.

Pijawa jest przy tych skrzyniach blokujących korytarz. Możesz teraz iść i ją tam kropnąć, albo wejść za drzwi, zabrać i rozładować drugi km. Nie zbieraj ich, bo i tak stracisz wszystko. Ja wlazłem pod schody i to dziadostwo co zbiega ze schodów, oraz pijawkę która też przyleciała, tak załatwiłem. Ty możesz wybrać pozycję na schodach, lub inną.

Gawron - farciarz z Ciebie. Trafiła Ci się dobra opcja.

pacjent - jak jeszcze raz rozpoczniesz grę od nowa, też na to możesz natrafić. Wszystko zależy od spawnu.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najnowszej gamedacie i fixie, wszystko jest w porządku.  Nic nie strzela i nie przełazi przez drzwi.

To skąd pojawiła się pijawka która była za zamkniętymi jeszcze drzwiami? Instalacja w/g wskazań @cichego.

@kondotier, dzięki za poradę.

Edit:

Niestety @kondotier, wszystko jest inaczej niż piszesz. Tuptuś nie odchodzi na tyle daleko bym mógł uruchomić sms-a w PDA o wyłączeniu gazu. DEATH!

Pomieszczenie z pijawą za drzwiami to nadal koszmar, ona ciągle tam jest i ma w d... wszystko, czeka tylko by mnie uśmiercić.

To zabawne ale utknąłem już na starcie gry. 

Albo tak jak pisał @smox trafiłem na nie ten patch i fix co trzeba albo... to koniec gry dla mnie bo niestety nerwy mam w strzępach i nie umię ogarnąć takiego klimatu.

Edit: Proszę o podanie mi plików i wartości gdzie ustawie sobie nieśmiertelność. 

Edytowane przez pacjent1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem we wszystkie części Reborna. Co prawda szybko się zniechęcałem i wywalałem je. Tak samo było i z tą częścią. Po chwili ginąłem i to mnie zniechęciło. Poczytałem jednak opinię @Cichego o tym modzie i spróbowałem jeszcze raz. Cieszę się bardzo, bo o mały włos odpuścił bym sobie jednego z najlepszych (moim zdaniem) modów jakie powstały do serii gier Stalker.

Te mody są po prostu inne. Są trudne, ale do przejścia. Wielu gra i sobie chwali. Być może spolszczymy całą serię.

@gawron, wstaw jak masz zapis już po likwidacji wszelkich mutantów.

Edytowane przez smox
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacjent1972 - tak jak radzi gawron, wywal istniejące zapisy, łącznie z allspawn i rozpocznij nową grę. Po restarcie komputera. Ja tego moda zaczynałem, ze względu na grę z ciągle nowymi patchami takiej nowej gry wymagających, prawie 10 razy. I za każdym razem przechodziłem te podziemia. Tylko nie wolno być raptusiewiczem. Atakowanie na hurra, jak armia czerwona, skazane jest na porażkę.

Każdy kolejny patch jaki wstawiałem, "normował' to strzelanie przez drzwi. A to że widzisz lufy karabinów, to ułatwienie gry. Gdyby ich nie było, nie wiedział byś skąd strzelają. Na ostatnich patchach na których grałem ( nie tych ostatnich wstawionych do pobrania - wtedy już nie grałem od początku), snorki i pijawka nie przysparzały mi już takich problemów, jak za pierwszym razem. Nieśmiertelność nie była mi na nic potrzebna.

Jak zdobędziesz pierwszy km, to jesteś panisko. Ani snorki, ani pijawka nie są już groźne. A nawet jak nie wylazł Ci snork i nie wpadł w anomalię, to jak walniesz tego za drzwiami, to mod daję trochę czasu abyś wlazł za drzwi i ten km zabrał. Zapis i pozostaje Ci tylko znaleźć odpowiednie dla ciebie miejsce, skąd pozałatwiasz następne dziadostwo, złażące po schodach. Ale musisz ich zaprosić, samemu na te schody włażąc. Im więcej tym lepiej, bo na górze będzie łatwiej.

A co do tuptusia. Widocznie za krótko odczekałeś. Przynajmniej ja, wyraźnie słyszałem po sile kroków, jak się oddala i w końcu zatrzymuje. Był nawet tak daleko, że mogłem wejść do środka i z drugiego pomieszczenia z lewej zabrać kałacha, i wyjść bez uszkodzeń.

I jeszcze to. Na górze, znajdź taki tunel z samochodami i teleportem. Tam jest jeszcze jeden trupek i smartfon. W nim kod do otwarcia drzwi przy włączniku gazu, ułatwiających powrót do tuptusia. Tam dostaniesz ( a może nie, już nie pamiętam) informację o konieczności zamknięcia dopływu gazu, bo inaczej sam padniesz. Wtedy wracasz do wajchy krótszą drogą.

Gaz można jednak wyłączyć, odczekując chwilę od puszczenia, jak się pojawi na wajsze opcja do wyłączenia. Wtedy nie trzeba się wracać od tuptusia.

Kolejny pulpit kodowy jest nie na tym pionowym zbiorniku, a w korytarzu za nim.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacjent - na pewno dasz radę. Nerwowo odpoczniesz na następnej lokacji, Leszym kraju. Tam gra głównie polega na szukaniu. Im więcej znajdziesz, tym lepiej. Powyżej pisałem, gdzie szukać. Pisał też cichy, jak korzystnie rozporządzać tym co się znajdzie. Właściwa gra, zaczyna się dopiero od Wysypiska. Od tego momentu zaczyna się główkowanie :devil:.

Nie zapomnij, że w tym modzie, zamiast spania mamy przyśpieszacz czasu.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lokacji, to ich nie liczyłem. Skoro jednak tyle podają, to nie mam powodu by im nie wierzyć. Są lokacje ze wszystkich części Stalkera i różnych modów. Często są przerobione, albo dodano coś nowego. Są też całkiem nowe lokacje jak np. tunele metra pod znaczną częścią Zony. 

Respawn mutantów nie jest przesadzony. Jeżeli raz wyczyścisz jakąś lokacje, to już masz spokój.  

Edit:

Poprawka, nie na wszystkich lokacjach.

 

Edytowane przez smox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.