Skocz do zawartości

O.D.R.O.D.Z.O.N.Y. - Duplikaty v.7.63 Odmienne światy. - Ogólna dyskusja.


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

@Suseł Art Śmierć Wróżki nie jest potrzebny. Chyba była planowana jeszcze jedna podróż do labiryntu, ale coś ERowi nie wyszło.

Z tym Związkiem Radzieckim to jest ładna jazda. Trochę sobie pobiegasz i na koniec postrzelasz.

Tu masz wsparcie.

https://www.youtube.com/watch?v=wgzZ43ZOuwQ

Jakbym pamiętał gdzie on jest, to bym od razu Ci napisał. Może @wariat lepiej pamięta. Może to być usychający Kordon.

Ja z nudów zwiedzam Strefę w Źródle i te lokacje mogą się mi mylić. To co Ci pisałem o tych podziemiach na Kordonie, okazuje się było ze Źródła.

Ale na dodatek przypomniano mi sztuczkę. Z Wysypiska na Kordon można przejść Galenitowym Skoczkiem bez obrabowania. Nie ma w nim takiej opcji, ale przenosi. Będziesz na Wysypisku, to sprawdź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kondotier napisał:

Z tym Związkiem Radzieckim to jest ładna jazda. Trochę sobie pobiegasz i na koniec postrzelasz.

Tu masz wsparcie.

https://www.youtube.com/watch?v=wgzZ43ZOuwQ

@kondotier Dzięki, przyda mi się

Poszedłem na Wysypisko i użyłem Galenitowego Skoczka i nie przeniosło mnie nigdzie

Edit: Związek radziecki juz ogarniety, byłem w bagnach, pogadałem z doktorem i zebrałem dokumenty Psi-pięść. Przejście na Topiele też znalazłem.

Edytowane przez Suseł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Dziwne, bo mnie ( ale w Źródle ) przeniosło bez problemu. Mam akurat sytuację, że mogłem to sprawdzić i po teleportacji z Jupitera na Wysypisko od razu go użyłem i wylądowałem na Kordonie.

Ale które, bo są dwa. Jak to na Przedzoniu, to skorzystaj z okazji i wejdź. Lepiej zaskakuje scenariusz. Ale najpierw znajdź wpisy od @Anton Gorodecki jak przeprowadzić drugą grupę turystów, oraz moje wpisy, co robić aby uzyskać trzy doby pobytu na Topielach, bez zbędnego po nich łażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
Na topiele poszedłem przez Przedzonie, pomogłem Elżbiecie tam
Jedną grupe turystów odprowadziłem i zabrałem się za kolejną, z nimi mam bardzo duży problem bo nikt nie chce iść, bo albo wracają się do tyłu albo uciekają od zombiaków lub nrf, a jak już sie ruszą to po jakimś czasie nagle padają i sobie w łeb strzelają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł  Dlatego pisałem, abyś poczytał jak z nimi postąpić. Tak w skrócie, to jak ruszą spod rogatki, nie rozmawiaj z nimi, dopóki się nie rozejdą i nie zajmą pozycji na kształt koła. Jest we wpisie zrzut to pokazujący.

Aby nie przeszkadzały zombiaki, to zanim do turystów pójdziesz, zrób z nimi porządek od tej chaty gdzie jest zbiórka turystów ( pierwsza grupa tam była ) do drogi. No i powinieneś mieć rozwalony ten samojezdny transporter na drodze.

Jak turyści się rozmieszczą,  podchodzisz po kolei do nich na obwodzie zaczynając od najbliższych drodze. Nie prowadzisz do chaty, bo idą sami. Jak dojdą, czekasz do północy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Czytałem ten poradnik i robiłem tak samo jak było tam napisane. Zrobiłem tez to samo co napisałeś. 
Oni też czasem nagle kucają i celują w miejsce gdzie nikogo nie ma i nawet wczytanie save nic nie daje. Zombiaki jak rozwale to na nowo po chwili się pojawiają, a jak już wybije ich tyle że na dłuższy czas się nie pojawiają, to turysci podchodza i zabierają z zombiaków itemy, dosyć długo to trwa i przez to znowu pojawiają się zombiaki a turysci uciekają gdzie się tylko da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł To się uchytrzyj i pozbieraj z zombiaków. Nie będą mieli po co chodzić. A nadmiar swojego sprzętu na ten czas, możesz zostawić w schowku w tej chacie, gdzie manele odzyskałeś.  Po odesłaniu turystów, będziesz mieć blisko zostawić złom, a swoje zabrać.

No i jeszcze jedno co może bruździć. Po odprowadzeni pierwszej grupy, zaliczyłeś pierwszą dobę pobytu i dostałeś info o pojawieniu się drugiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak się trochę zdziwiłem, pomimo że mi zadanie zaliczyło to i tak z Topieli wyjść nie mogłem, postanowiłem że wczytam save na Przedzoniu i podejdę do teleportu do Topieli żeby mi zaliczyło zadanie na znalezieniu przejść.

W czasie kiedy grałem znalazłem aż 11 mózgów, poszedłem na Jupiter do Sacharowa, problem w tym że zabrał ode mnie tylko 1 mózg i w jakiś magiczny sposób jeszcze Oko zgrozy (którego nie miałem w ekwipunku). Ciekawsze jest jeszcze to że za każdym razem jak wczytuje save w bunkrze z Sacharowem to mi zabiera Mózgi, wczytałem gre 10 razy żeby mi zabrało wszystkie mózgi i nic się nie stało. 

Edit: Mam jeszcze taki problem z Ukrytą drogą, bo za każdym razem jak tam wejde to po chwilli dostaje komunikat o strefie smierci i ginę (nie ruszałem się z miejsca, czekałem na stalkera z teleportu)


 

Edytowane przez Suseł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł  Podstawowym zadaniem na Topielach jest rozmowa z Doktorem. Turyści, to tylko ozdobnik przedłużający. A teleport to musi Ci pokazać jakiś stalker. Albo z tego gospodarstwa w lewym górnym rogu, albo któryś z tunelu po zrobieniu dla niego zadań.

Z mózgami to jest bug i po zabraniu jednego chyba zadanie Ci zaliczyło.

Spróbuj podejść do tego stalka tak, aby nie wleźć w teleport. W Skoczkach masz opcję przeskoczenia tej strefy śmierci. Po rozmowie ze stalkerem możesz próbować wskoczyć do transportera który Cię przewiezie. On odjeżdża i wraca, możesz próbę powtarzać. Jest to trudne, bo musisz na niego wskoczyć i jeszcze zdążyć znaleźć opcję wsiadania i wsiąść. Al e można też obejść tę strefę idąc samym brzegiem lokacja z prawej lub lewej strony. Wyjście z Ukrytej Drogi jest  przez studnię w wiosce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł  A dał Ci Sacharow na te mózgi zadanie? Wsadź je do skrzyni i do niego podejdź, zobaczysz co będzie.

Na Drodze, to zrób może tak. Wejdź na nią i od razu w teleport na lokację skąd przyszedłeś. I znów wejdź. Coś Ci musiało w skrupcie nie zaskoczyć prawidłowo, bo do strefy śmierci jest kawałek wolnej przestrzeni, aby można było wskoczyć do BTRa. Ale może umierasz nie od strefy, a z głodu lub napromieniowania. Walnij więc pół litra Kozaka i zagryź kiełbasą. może pomóc.

Ten stalker to chyba tylko udziela informacji o lokacji i nic więcej.

Skorzystaj więc ze Skoczka. Na darmo ER nie dał tej opcji skoku za strefę śmierci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kondotier napisał:

A dał Ci Sacharow na te mózgi zadanie?

 @kondotier Jak z nim rozmawiałem to mówił że mam mu przynieść mózgi.

3 minuty temu, kondotier napisał:

Ale może umierasz nie od strefy, a z głodu lub napromieniowania. Walnij więc pół litra Kozaka i zagryź kiełbasą. może pomóc.

Z głodu nie umieram, bo za nim poszedłem na ukrytą drogę to jadłem.  

 

Na razie muszę jakoś te przejścia znaleźć, nie wiem jak się dostać do Strażnicy, Opuszczonego Instytutu i Leszego Kraju a tam się dostać muszę żeby zadania zaliczyć. Mam też wszystkie Dokumenty Psi-pięść, gdzie je mam odnieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł  Na Skrytą drogę można wejść też z innych lokacji. A jak musisz z tej co wszedłeś, to spróbuj tej teleportacj Skoczkem. Wyjdziesz przez studnię w wiosce.

Na Strażnicę możesz dotrzeć przez Mózgozwęglacz 2, ale dopiero jak tam przejdzie Leśnik.

Jeśli tam nie byłeś, to do Fejka się nie pchaj. Wyszedłeś z tych Topieli? Bez tego też do Fejka nie leź.

A na Leszy idź dopiero po znalezieniu wszystkich dokumentów psipięści. Idzie się przez wejście do labu ( tego z początku moda ) z Radaru, tam gdzie bywał snajper na rozdrożu. Kod do drzwi daje ktoś w Prypeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Muszę wejść do tych Topieli? Gdzieś czytałem że nie trzeba tylko wystarczy podejść do teleportu żeby nam teleport znalazło dla fejka

W dniu 21.03.2021 o 13:16, kondotier napisał:

A na Leszy idź dopiero po znalezieniu wszystkich dokumentów psipięści

Dokumenty mam już wszystkie zebrane

W dniu 21.03.2021 o 13:16, kondotier napisał:

Na Strażnicę możesz dotrzeć przez Mózgozwęglacz 2, ale dopiero jak tam przejdzie Leśnik.

A kiedy leśnik tam przejdzie?

Udało mi się też dostać do Opuszczonego instytutu, dostałem zadanie żeby rozwalić laptopa i je wykonałem, 2 raz też spotykam teleport ,,Do przyszłości''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Nie trzeba było wchodzić na Topiele, we wcześniejszej wersji.

Na 7.63 trzeba, bo jest istotna rozmowa z doktorem. Ja w ostatniej grze z Topieli wyszedłem przez tunel. Było trochę strzelaniny, ale się dało.

A masz kod do tych drzwi na rozwidleniu na Radarze? Dostaniesz go w Prypeci. W niej jest sporo roboty. Bez wejścia do tego labu na Radarze, do Fejka nie dotrzesz.

Informacja o leśniku przychodzi sama, po wykonaniu pewnych zadań. Jednym z nich jest rozmowa z Doktorem na Topielach.

Sporo lokacji po prawej stronie, można sobie odpuścić. Gra na nich nie ma wpływu na scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2021 o 16:34, kondotier napisał:

A masz kod do tych drzwi na rozwidleniu na Radarze? Dostaniesz go w Prypeci. W niej jest sporo roboty. Bez wejścia do tego labu na Radarze, do Fejka nie dotrzesz.

Chyba mam nie jestem pewny 

W dniu 22.03.2021 o 16:34, kondotier napisał:

Na 7.63 trzeba, bo jest istotna rozmowa z doktorem. Ja w ostatniej grze z Topieli wyszedłem przez tunel. Było trochę strzelaniny, ale się dało.

Będzie jakaś znacząca różnica jak na Topiele pójdę z Martwego kordonu zamiast z Przedzonia? bo znalazłem 2 teleporty (1 w Przedzoniu a 2 w Martwym kordonie)

W dniu 22.03.2021 o 16:34, kondotier napisał:

Sporo lokacji po prawej stronie, można sobie odpuścić. Gra na nich nie ma wpływu na scenariusz.

To dobrze bo jedynie nie byłem w Dolinie Kamieni żeby tam teleportów poszukać, został mi Leszy kraj, Topiele i Strażnica.

No nic, będę musiał się znów na Topiele wrócić najwyraźniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł  Jak nie masz kodu do drzwi, to zadania na psi pięść chyba nie rozliczysz. A w Prypeci przy przedszkolu, masz okazję porozmawiać z samym ERem. Wstawił się do moda.

Do Fejka z teleportami można się dostać jeszcze od Strażników mapy. Poczytaj w poradnikach o tej lokacji i tam masz opisaną jeszcze jedną z możliwości wylądowania w tym bunkrze w którym się wszystko zaczyna. Ale nie wiem, bo chyba nikt tak nie szedł, czy wtedy będzie tam Przezroczysty do zaliczenia dokumentów. Ale jak je masz, to być powinien. Chyba, że teleport przenosi do Leszego kraju

Nie wiem, jak to będzie z odzyskaniem swoich maneli jak pójdziesz na Topiele z MK. Nie wiem też gdzie wylądujesz, bo jak w tunelu, to może być ostra jazda, a ty bez broni. Nie zabierzesz też z tego domku na palach PDA informującego o minach. Możesz go jednak zabrać po znalezieniu maneli, a przy okazji zawalić te strzygę, aby ci turystów nie straszyła.

Byłoby to jednak ciekawe doświadczenie. Jak masz taką możliwość, to sprawdź. Powiedzie się, to opisz.

A co do umierania tej drugiej grupy turystów. Miałem sytuację, że po tej stronie mapy, gdzieś koło chałupy z naszymi manelami plątał się kontroler. To on mógł u ciebie tak na nich oddziaływać. Sprawdź dokładnie przy tych zaporach z drutu kolczastego, czy i ty nie dostaniesz od niego "zawrotów głowy"

Może się niecierpliwisz, ale na moda z 60 lokacjami i jeszcze z takim systemem teleportacji trzeba czasu wielu tygodni, a nie kilku godzin. Ale za to jest satysfakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na topiele poszedłem od Przedzonia, od nowa zaczynam robić zadania na topielach, Jak skończę zadania na to potem wczytam save przed teleportem na Martwym Kordonie i zobacze co i jak.

Nie widziałem żeby ktoś pisał o tym schowku, ale zacząłem dokładniej zwiedzać Topiele i na górze tych kamieni (patrz na screenshota) znalazłem schowek z NIWELATOREM i Apteczką. 

1950664629_S.T.A.L.K.E.R.ClearSkyScreenshot2021_03.26-13_05_37_41.thumb.png.5a26b288c69c0a706c340f4d15c4c671.png

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
Udało mi się ukończyć zadanie na Topielach, poszedłem do warlabu i stamtąd potem na mózgozwęglacz 2 i do Strażnicy. 

Sprawdzę potem to przejście z martwego kordonu
 

edit: chciałem pójść do Leszego kraju żeby zaliczyć zadanie dla Fejka, poszedłem przez teleport do Bunkra Radaru, zebrałem stamtąd artefakty smierci i przy okazji spotkałem stalkera z świadomosci-z który nic nie mówi, z tego bunkra radaru nie da się wyjść, drzwi na następne piętro jest zamknięte, sprawdzałem też teleport który przenosił do leszego kraju (ten teleport do którego się dostaje na początku gdzie trzeba wpisać kod 4321) i tam jedynie co to pisze ,,przejście jeszcze nie ''wzrosło''. Nie ma innego sposobu aby dostać się do fejka? mam wszystkie teleporty i dokumenty psi-pięść

 

Edytowane przez Suseł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł A miałeś ze sobą wszystkie dokumenty psi pięści? Jak się je ma, to jest rozmowa z Przejrzystym i ten teleport z początku gry musi działać.

Chyba, że najpierw zabrałeś artefakty, a dopiero po tym próbowałeś rozmawiać z Przeźroczystym. On nie na darmo stoi przy plecaku z artefaktami.

I do Fejka jest wskazane pójść dopiero gdy mamy zaliczone wszystkie inne zadania, bo Fejk wyśle Cię na finalne spotkanie ze Striełokiem. I masz po drodze. Wysypisko i do Baru. Bo Striełok się pojawia tylko wtedy, jak do Baru wchodzi się od Wysypiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

3 godziny temu, kondotier napisał:

@Suseł A miałeś ze sobą wszystkie dokumenty psi pięści? Jak się je ma, to jest rozmowa z Przejrzystym i ten teleport z początku gry musi działać.

 

Miałem, wszystkie dokumenty jakie znajdę noszę ze sobą 

 

3 godziny temu, kondotier napisał:

Chyba, że najpierw zabrałeś artefakty, a dopiero po tym próbowałeś rozmawiać z Przeźroczystym. On nie na darmo stoi przy plecaku z artefaktami.

Najpierw podszedłem do niego i chciałem z nim pogadać i jedynie co było to ,,[Zakończ rozmowę]'' i po tym zabrałem artefakty
a potem na odwrót, wziąłem artefakty i dopiero z nim chciałem pogadać ale i tak nic się nie zmieniło.

 

edit: Łaziłem sobie trochę bo tej Strażnicy i znalazłem ciekawy teleport poza mapą gdzie teleportuje nas do Autonomicznej Stacji badawczej


 

Edytowane przez Suseł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł  A ile tych dokumentów licząc na sztuki masz? Bo ich powinno być 6. To zadanie nie jest powiązane z żadnym innym. A czy przy podniesieniu ostatniego dokumentu, zadanie zostało zaliczone?

Opisałem na Strażnicy kilka różnych ciekawych teleportów. Niektóre mają losowy wybór miejsca lądowania. Tak, że można wgrywając zapis, szukać najodpowiedniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.