Skocz do zawartości

O.D.R.O.D.Z.O.N.Y. - Duplikaty v.7.63 Odmienne światy. - Ogólna dyskusja.


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Leśnik i jego zagadki, dziwne anomalie oraz zdjęcia z lokacji Topiel, tam jest strasznie, z jednej strony szkopy z DRP a z drugiej NKWD i się co chwile spałnują, uwaga na snajperów na wieżyczkach i jak zwykle niezwykle mutanty, do zebrania na początek fleszka i pda kolesia z ochrony perymetru - dobrze wala i robią to z gaußa!!! - inicjacja pda i się od razu pokazuje koleś który grzeje do ciebie z w/w broni :).

 

 

 

 

 

Edytowane przez vidkunsen
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pasują te drugowojenne rzeczy do stalkera jak **uj. ;) Ciekawe skąd się w zonie wzięły? Chyba, że się jakieś anomalie czasoprzestrzenne porobiły i zassały coś z przeszłości. Jak mi jeszcze powiesz, że po mapie biegają żołnierze w mundurach wehrmachtu (już w jakimś modzie paru takich widziałem) albo ss to mnie dobijesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRP - Deutsches Republik Prypiat - Niemcy z rep. Prypeci i wg. mnie to jakaś pozostałość po Niemcach + vide część książek Metro 2033 dotycząca podziemi w Królewcu/Königsbergu/Kaliningradu gdzie zostały resztki armii + mutanty niemieckie.

Biegają w dziwnych mundurach, feldgrau, luftwaffe, falschrimjäger ale bez ss, są za to panzerjacke - czołgiści niemieccy z wermachtu/panzerwaffen mieli patki z totenkopfem w różowej obwódce a czołgiści z ss w białej.

A czy NKWD pasuje?? - retoryczne :), lub ochrona perymetru nie mówiąc o NATO???

Tom3kb to jest mod rozwojowy(rozwija się cały czas) i jak autorzy moda napisali: nie chaczu eta nie igraj!!!

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te jakim cudem przeżyli od czasów 2wś do 2033?

To może ja sobie to wytłumaczę w ten sposób, że to mogą być jacyś współcześni stalkerzy zachłyśnięci tamtą ideologią i np wyciągnęli te mundury z jakichś sklepów z militariami, czy znaleźli po jakichś grupach rekonstrukcyjnych i tak sobie biegają. Tak samo z tym NKWD.

Nie no zagram jak będzie PL, po prostu czasem wrzucają takie rzeczy co na logikę są całkiem z d**y i nie widzę sensownego powodu żeby je tam wklejać (logika i zona ;) ). Bo gdzieś wyciągnęli z jakiejś gry modele drugowojenne to j**b je do moda ni z gruchy, ni z pietruchy. Chyba, że jest to jakoś fabularnie wytłumaczone to łyknę. Spoko. ;)

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się zbytnio nie zastanawiam jakiej narodowości jest postać z czerwoną kropką. Ważne by go zabić i zobaczyć co ma przy sobie:) Koncentruję się na robionym właśnie zadaniu, szukaniu schowków, artefaktów itp. Czy to NATO, rusek, niemiec nie ma dla mnie znaczenia, jak jest na czerwono - likwiduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te jakim cudem przeżyli od czasów 2wś do 2033?

To może ja sobie to wytłumaczę w ten sposób, że to mogą być jacyś współcześni stalkerzy zachłyśnięci tamtą ideologią i np wyciągnęli te mundury z jakichś sklepów z militariami, czy znaleźli po jakichś grupach rekonstrukcyjnych i tak sobie biegają. Tak samo z tym NKWD.

Nie no zagram jak będzie PL, po prostu czasem wrzucają takie rzeczy co na logikę są całkiem z d**y i nie widzę sensownego powodu żeby je tam wklejać (logika i zona ;) ). Bo gdzieś wyciągnęli z jakiejś gry modele drugowojenne to j**b je do moda ni z gruchy, ni z pietruchy. Chyba, że jest to jakoś fabularnie wytłumaczone to łyknę. Spoko. ;)

Zona przez lata nauczyła nas jednego, są dobrzy (czyli nasz GG i jemu podobni) i źli... mutki, monolit, bandyci i inne dziadostwo. Może twórcy moda chcieli zaznaczyć i podkreślić istotę zła wspomnieniem Niemców i NKWD. To daje tylko dodatkowa radość wykańczania ich w grze i nie dopatrywania się jakim cudem przeżyli do 2033 roku... a może ich sklonowano w labach Monolitu? :) Czekam na PL i zagram z wielka przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabularne wytłumaczenie - i tu jest zagwozdka bo mod trwa, jest rozwojowy i nikt go jeszcze nie skończył więc może lub na pewno wszystko znajdzie logiczne wytłumaczenie i koniec jakikolwiek by on nie był i ułoży się w całość niczym słynne mozaiki bizantyjskie.

A co sprzętu użytego/używanego to naprawdę nietrudno uszyć mundury, wystarczy sięgnąć do archiwum: prady, gucciego, zegny czy bossa jeśli chodzi o szmaty czy wlać wachę do w/w sdkz 231 lub pzkpw IV.

Jak wyżej Smox napisał ma czerwony znacznik znaczy się do ekstrakcji jest tenże chwast! i co do logiki to jest wyjaśniona - ty nie jesteś żywy lecz wskrzeszony i masz możliwość odwiedzenia dwóch światów z wielu jakimi operuje zona, dwa agropromy, kordony, bary ... .

Co do polonizacji to mam skojarzenie: zaoranie np. niemiec, zetorem w 1 dzień i bez poprawek.

:biggrin:

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że pojawiło się wiele fałszywych doniesieniach o nie grywalności moda i mnogości wylotów - prostuję  - jest to wynikiem wojny na Ukrainie i zwykłej złośliwości wzajemnej różnych narodów. Doniesienia te są nieprawdą - właśnie sam kończę moda - jestem na Topieli gdzie fabuła pierwszej części się kończy. Pozostają zadania poboczne. Wielu graczy zza wschodniej granicy go również ukończyło pomimo braku finalnego patcha. Fabuła moim zdaniem jest porywająca i brak jakichkolwiek wylotów z logiem - są tylko te z przeładowania systemu.
   Jako przykład przekłamań podam post jednego z Autorów moda:

732764419069765.jpg

Cytat ze screena:

"W związku z wczorajszymi gremialnymi zgłoszeniamii do administracji nie będę mówić w zwiazku z jakim tematem, prosto przedstawiam dla zainteresowanych osób...
---
Chejterom - tylko nie trzeba wypowiadać głębokich idei, że tylko ja jeden stworzyłem 82 kont i zagłosowałem, i tak dalej.

Kto nie wierzy w rankingi - zajdźcie w ten temat, w temat na oficjalnej stronie moda i na stalkermod.ru i popatrzycie ile ludzi bawi się."

   Mod miał 15598 pobrań - pokażcie mi moda który tyle miał (nie mówię o Narodnej Soliance bo to mistrzostwo świata...).

 


ŹRÓDŁO: http://ap-pro.ru/forum/37-10831-231 - POST 3464.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRP - Deutsches Republik Prypiat - Niemcy z rep. Prypeci i wg. mnie to jakaś pozostałość po Niemcach + vide część książek Metro 2033 dotycząca podziemi w Królewcu/Königsbergu/Kaliningradu gdzie zostały resztki armii + mutanty niemieckie.

Biegają w dziwnych mundurach, feldgrau, luftwaffe, falschrimjäger ale bez ss, są za to panzerjacke - czołgiści niemieccy z wermachtu/panzerwaffen mieli patki z totenkopfem w różowej obwódce a czołgiści z ss w białej.

A czy NKWD pasuje?? - retoryczne :), lub ochrona perymetru nie mówiąc o NATO???

Tom3kb to jest mod rozwojowy(rozwija się cały czas) i jak autorzy moda napisali: nie chaczu eta nie igraj!!!

 

:biggrin:

Da

 

Dla mnie ten mod jest tak ciekawy że gram po rosyjsku choć połowę rozumem i życzę @Yellow w tłumaczeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dużo prościej skorzystać z poradnika w języku Polskim mojego autorstwa - jest o wiele bardziej precyzyjny i bogatszy w scrrenshots. Tamte z pewnością warto przejrzeć dla porównania ścieżki przechodzenia. Ilu graczy tyle metod... :biggrin:

http://www.stalkeruniverse.home.pl/index.php?topic=782.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się przyłączam do Cichego i - 6,14 GB w 7 zipe a po rozłożeniu ok 18 GB + pacze i podstawka to ok. 22-23 GB, wyloty mam bo...:) bo mam słabszy sprzęt.
Post nr 839 - Прежде перехода на Топьях, без хабара. Сейв в спойлере, клик по текста, если не загрузится, будет плохо...  - przejście na Topiel bez łupów - sejf w spojlerze: Прежде перехода на Топьях, без хабара.(żółty kolor spojlera), : https://yadi.sk/d/yRRQJY_ahc2gQ  - 2,18 mb a po 7 zipe - 2,80 mb.
ibidem(tamże) - Счастья для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженный!  - szczęścia dla wszystkich i niech nikt nie odejdzie obrażony.
Z wczoraj: wylazłem w zombi stadt - martwe miasto i jak lazłem do teleporta przez centrum to zdechłem, powtóreczka ale polazłem na obrzeżach to bez zdychanek się obeszło.

Aha uwaga! wnimanije! achtung! - jak wynika z min. posta/ów z w/w stron(rus forum min.) to dopiero!!! 1-a część moda!!!!

Ze strony od Pacjenta1972: http://bar-stalk.forum2x2.com/t543-topic#75323 - są tam podpowiedzi z obrazkami z prawie wszystkich lokacji, czyli np: http://bar-stalk.forum2x2.com/t543-topic#75323 - teleport z X-16.

 

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.