Skocz do zawartości

O.D.R.O.D.Z.O.N.Y. - Duplikaty v.7.63 Odmienne światy. - Ogólna dyskusja.


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier Teraz policzyłem i naliczyłem 5...najwyraźniej mogłem zapomnieć o jakimś dokumencie tylko teraz nie wiem jakim ale byłem na 100% pewny że wszystkie miałem, musiało my się pomylić z wcześniejszych prób ukończenia moda:P brakuje mi dokumentu o numerze ,,5''. Myli mi się i myli 😬

Jest takie zadanie ,,znajdź NPC, dającego możność gry w freeplayu i możliwość wstępowania do ugrupowań'', gdzie tego NPC znajdę? w Dolinie Kamieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł  Jest poradnik, gdzie szukać tych dokumentów. Znajdź w nim dok. nr5 i będziesz wiedział gdzie iść.

Nie natrafiłem podczas swojej gry na tego "friplejowca", ani na takie zadanie. Nie rozumiem, po co ono jest, bo zakończenie moda po rozmowie ze Striełokim jest zarazem prologiem do kolejnej części, jaką jest Źródło. W jakiej sytuacji to zadanie się pojawiło, albo kto go dawał?

A połazić po lokacjach, to chyba mogłeś do woli podczas wykonywania zadań. Możesz przecież zabezpieczając się zapisem koło Striełoka przy rowie w barze, nie rozmawiać z nim , a ruszyć dalej na lokacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
Znalazłem wszystkie dokumenty PSI-PIĘŚĆ i dostałem zadanie aby oddać te dokumenty, poszedłem do Bunkra Radaru i zacząłem rozmawiać z Świadomością-Z, potem zabrałem Artefakty śmierci poszedłem na Leszy Kraj do Fejka aby zaliczyć zadanie z przejściami, w tym momencie dostałem komunikat o Striełoku, poszedłem do Baru i go tam nie było w ogóle, sprawdzałem także areszt powinności i go nie było.

Nie wiem co źle zrobiłem, oddałem dokumenty PSI-PIĘŚĆ, rozliczyłem się z fejkiem i poszedłem do Baru od Wysypiska, mimo to nie spotkałem Striełoka.
  

Spoiler

2114221899_Swiadomoscz.thumb.jpg.d13f00596312cda32add9f373476f6b4.jpg  Rozmowa z świadomością ZFejk.thumb.jpg.e3e9847f633564616cc0e3f0348f6b07.jpg Fejk

 

15 godzin temu, kondotier napisał:

Nie natrafiłem podczas swojej gry na tego "friplejowca", ani na takie zadanie. Nie rozumiem, po co ono jest, bo zakończenie moda po rozmowie ze Striełokim jest zarazem prologiem do kolejnej części, jaką jest Źródło. W jakiej sytuacji to zadanie się pojawiło, albo kto go dawał?

To zadanie otrzymuje się na początku gry.
Postanowiłem poszukać tego NPC, znalazłem go w Dolinie Kamieni, dostałem się tam używając artefaktu skoczek na lokacji Dolina Szeptów, zdziwiło mnie trochę jedna rzecz bo za nim podszedłem do teleportu to pokazało mi komunikat ze zostanę ograbiony, przeszedłem przez ten teleport (nie używałem nigdy tego teleportu) i nic nie zostało mi zabrane z ekwipunku. 

 

Spoiler

1.thumb.jpg.724c3715bbc95c1e589bb4ff8bd227e9.jpg2.thumb.jpg.68106f08b8d292bc165e32e991a9f86d.jpg3.thumb.jpg.8804192ca42a7a74173296b051a23d9c.jpg

 

Pogadałem i miałem możliwość dołączenia do frakcji jakiej chciałem ALBO zostać dalej Łowcą Artefaktów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł To zadanie i spotkanie się z Życzeniem, powinno się zaliczyć już przy pierwszym wejściu do doliny Kamieni, albo przy tym, gdy uwalniamy Lukę z odmiennej postaci.

A teraz to co dotyczy Striełoka. Zasadniczo on powinien się "objawić" po tym powiadomieniu od Fejka. Ale jak go dokładnie przeczytasz, to ono jest warunkowe. " Jeśli zrobiłeś wszystkie zadania...".

Ale nawet jeśli je zrobiłeś, czasami scenariusz potrzebuje czasu aby zaskoczył. Tuż obok masz teleport na Pustkowia, wejdź tam i od razu wróć. Jeśli nadal nie będzie, idź na Wysypisko i też od razu wróć. Albo zrób jakieś kółeczko po lokacjach, ale takie, aby ostatnią lokacją było Wysypisko i na nóżkach do Baru.

A mimo tego problemu ze Striełokiem, ja już teraz składam Ci gratulacje z ukończenia wcale nie łatwego moda.   :brawo:.

Ten problem zdarzał się wielu graczom, więc nie obwiniaj siebie. To jakieś problemy skryptowe, lub kolejna upierdliwość od ERa.   

Ja też do tej ostatniej rozmowy podchodziłem po kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Nie twierdzę, że źle patrzysz, ale on potrafi kucać pomiędzy tymi rurami. A nie zostało Ci do zrobienia jakieś zadanie poboczne? Tę dolną linię zadań w PDA masz pustą? Bo nawet taka duperela potrafi wstrzymać scenariusz.

I jeszcze powtórzę. Uznaj, że moda ukończyłeś. I sugeruję, że jak już do niego odpoczniesz, za jakiś dłuższy okres, zagraj w niego ponownie. Znając co i gdzie trzeba zrobić, bez popełniania tych drobnych błędów które teraz popełniłeś, zagraj jeszcze raz. A że nie ma dwóch jednakowych gier, nudził się nie będziesz.

Ale aby mieć pełnię satysfakcji, możesz zapytać @wariat czy nie zachował tego zapisu przy Striełoku. Bo ja omyłkowo wywaliłem końcowe zapisy z Duplikatów do kosza, przy usuwaniu moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

5 godzin temu, kondotier napisał:

Nie twierdzę, że źle patrzysz, ale on potrafi kucać pomiędzy tymi rurami. A nie zostało Ci do zrobienia jakieś zadanie poboczne? Tę dolną linię zadań w PDA masz pustą? Bo nawet taka duperela potrafi wstrzymać scenariusz.

Mam puste, nie brałem żadnego zadania odkąd dostałem dostęp do bagien 

5 godzin temu, kondotier napisał:

I jeszcze powtórzę. Uznaj, że moda ukończyłeś. I sugeruję, że jak już do niego odpoczniesz, za jakiś dłuższy okres, zagraj w niego ponownie. Znając co i gdzie trzeba zrobić, bez popełniania tych drobnych błędów które teraz popełniłeś, zagraj jeszcze raz. A że nie ma dwóch jednakowych gier, nudził się nie będziesz.

Taki też miałem plan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Suseł Ojżesz, ojżesz. Przecież to jedno z głównych zadań tego moda. Jest mnóstwo zapytań i podpowiedzi jak to zrobić, w temacie moda. No i w poradniku Cichego też.

A z targaniem ich do labiryntu, to sporo uciechy. No a oprócz tych do ożywienia, trzeba jeszcze znaleźć arty którymi ich ożywisz. I w samym labiryncie, wcześniej w kopalni, też trzeba chytrze podziałać, aby nie musieć samemu targać ich na samą górę.

Przy kolejnej grze, będziesz już wiedział, a i podpowiedzi dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antycheat dał już o sobie znać. Zmienił mi wygląd ekranu ładowania, lokacje nowe nazwy mają teraz np. Prypeć teraz się nazywa Stara stacja obsługi, Radar to od teraz Anteny zwęglacza a Martwe miasto to teraz Promtorg. Save jak chce wczytać to mi crashuje grę i działa dopiero jak uruchomie ponownie komputer i odpalę znowu grę. Nie chce mi też w ogóle zapisać gry (ani za pomocą F5 ani przez konsole). Jak wczytuję save'y od innych osób to mi gry nie crashuje. Nie wiem co tak wpłynęło na grę albo ten FOV który zmieniłem (zmieniłem pliki xrGame.dll) albo to że zwiększyłem prędkość poruszania postaci ale wcześniej jak grałem to tak samo miałem zmieniony actor.itx i ten xrGame.dll i nie miałem takich problemów. Muszę najwyraźniej moda przeinstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł  To co u Ciebie wystąpiło, to to nie antyczit, ale jakieś inne błędy. Najprawdopodobniej ta zmiana plików xrGame.dll . Świadczy o tym zmiana nazw lokacji. ER ostrzegał, że ze względu na wielkość moda, dodawanie czegokolwiek, spowoduje wielkie problemy. Wyjaśnione też było, dlaczego wypadają rzeczy z plecaka, gdy mamy np. Zbyt wiele papierowych pieniędzy, jednakowej amunicji, granatów podlufowych itp. Jest to związane z czymś takim, jak "niewidoczna" pojemność plecaka, chroniąca sinik moda przed "przegrzanieM i wylotem.

Jeśli zadziałał by antyczit, to dostałbyś fioletowy napis " Dla cziterów w Zonie miejsca nie ma" i na podstawie informacji z nieistniejącego już forum moda, znikają wszystkie zapisy. Tak, że jeśli chcesz grać bez technicznych problemów, nie kombinuj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za super robotę przy polonizacji, co prawda nie zdołałem moda ukończyć ale może kiedyś wrócę. Czas się wziąć za nowe projekty od was🤗 Jeszcze specjalne podziękowania dla @kondotier :thankyouyellow:co prawda ani razu nie pisałem w wątku, ale przeszukując odpowiedzi na nurtujące mnie pytania nie jedno krotnie znalazłem pomoc w Twoich wypowiedziach. Jesteś chyba prawdziwym mistrzem ów modyfikacji:crown:

  • Dodatnia 3
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptak1997  A co było powodem nieukończenia? Brak czasu, czy jakieś problemy z grą?

A jakie masz doświadczenie z grą w mody? Bo akurat Duplikaty nie należą nawet do trudnych, lecz bardzo trudnych modów. W Reborna FF grałeś? To początek tej przygody, też nie najłatwiejszy.

Radzę wrócić do gry, bo szykuje się tłumaczenie dalszych przygód Odrodzonego w modzie Źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier myślę ze wszystko po trochu, zmęczenie tytułem, chęć innej przygody, praca, czas jaki pochłaniał. Pomimo że NS uważam za trudniejszego moda, przeprawa wydawała mi się łatwiejsza niż w przypadku Reborna duplikatów.

Reborna FF pominąłem, oglądałem trochę rosyjskich filmów nie wiem czemu odrzucił mnie, za to dupilkaty przyciągnęły bardzo mocno. Swoje doświadczenie uważam na dosyć duże, chociaż czasem przez rosyjski na średnim poziomie doznawałem różnych blokad, późno zdecydowałem się tutaj założyć konto, może obecność tutaj wcześniej pomogła by rozwiać niejednokrotnie wątpliwości .

Wrócę kiedyś z pewnością, chwilowo chce odpocząć od przygody Szramy zajmując się nowymi rzeczami.

Edytowane przez Ptak1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptak1997  Filmiki dla Artefaktów Śmierci, są robione dla v.2.50 lub v.2.52 , które są bardzo schizofreniczne. W Rebornie FF, gdzie został zachowany scenariusz, ta schizofrenia została usunięta i dlatego dostaniesz całkiem inną, o wiele przyjemniejszą grę. Ale równie trudną. Choć ostatnio kilku graczy przeszło moda i poczytaj ich opinię na ten temat. A było nie było, jest to pierwsza, wprowadzająca część trylogii. Na pewno w Duplikatach zastanawiałeś się, skąd się plecaku wzięły te Artefakty Śmierci i dlaczego są takie ważne. W FF masz tego wytłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anatolij Jest teleport z Zatonu na Jupiter koło oczyszczalni, ale w początkowej fazie gry jest nieaktywny. Możesz się wydostać przez podziemia w Żelaznym lesie (do rozpadliny bodajże) do stacji naukowej, przejście za płotem między Leśniczówką a Mostem, na północy jest jakiś teleport (nie pamiętam dokąd) i podobno jest jakiś teleport w jaskiniach przy stacji benzynowej, ale tego to nie sprawdzałem.

Ogólnie to póki teleport koło oczyszczalni jeszcze nie wrósł, to na Jupiter się stamtąd nie dostaniesz.

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszej nocy postanowiłem wrócić do Rebron'a, niestety dłuższa podróż po modzie nie była mi dana bo 53 save'y się wywaliły(Lua-scripts więc nie do odratowania, wywaliłem wszystkie). Jedynie jaki mi się udało wczytać to z początku rozgrywki w Leszym Kraju gdzie skiepściłem na początku gry. Mógłby ktoś podratować save'em? Aktualnie oddałem Sacharowowi dokumenty z X-8, nie obrażę się jeśli akcja będzie nieco wcześniej/pózniej. Poziom trudności również mi nie straszny, grałem na weteranie, zawartość ekwipunku również obojętna. Grałem na repacku, nie wiem czy w przypadku reborna ma to jakieś znaczenie ale wolałem wspomnieć. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptak1997  W tym modzie gra na cudzych zapisach nie jest dobrym pomysłem i raczej nie jest wskazana. Wielokrotnie pisaliśmy, że absolutnie nie da się zrobić dwóch takich samych, lub nawet mocno zbliżonych gier. Nie będziesz się orientował, co dający zapis już zrobił, a czego nie. Pamiętasz, na koniec gry w Leszym Kraju dostawałeś wiadomość, że wszystkie główne zadania znikają z PDA. I to faktycznie się dzieje. Dlatego trzeba mieć dobrą pamięć, lub kartkę i ołówek i zrobić ich listę. Dlatego skoro padły Ci zapisy i jesteś w Leszym Kraju, radzę zagrać samemu, powtarzając grę, już bez tego skiepscenia.

Gra od razu w Duplikaty, to Twoja wola i sprawa, ale radził bym jednak zacząć od Reborna FF. Na pewno nie będziesz żałował.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.