Jump to content

R.E.B.O.R.N. (O.D.R.O.D.Z.O.N.Y.) Duplikaty v.7.63 Odmienne światy. -Ogólna dyskusja.

Recommended Posts

• Replies 794
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zakończyliśmy spolszczenie tego moda. Gdyby ktoś chciał trochę potestować, to proszę pisać na PW.

Ja ze swojej strony już wrzucam  na MEGA by oszczędzić innym takich kłopotów z zassaniem moda. 

Udało mi się tym razem skończyć tego moda. To moje 3 albo 4 podejście. Mod jest dosyć specyficzny, ale ten świat przedstawiony i wątek równoległych rzeczywistości wciągnęły mnie do tego stopnia, że ni

Posted Images

2 minuty temu, kondotier napisał:

@Lolo Ale jakie foldery? I po co to chcesz robić? Każdy folder jaki jest w modzie jest niezbędny, aby mod działał.

Usuwamy katalog bin, patches"

2 minuty temu, kondotier napisał:

@Lolo Ale jakie foldery? I po co to chcesz robić? Każdy folder jaki jest w modzie jest niezbędny, aby mod działał.

Tak było w instrukcji

@Lolo  Duplikaty, zawierają w sobie wszystkie podstawki i dziesiątki lokacji bildowskich. Mod ma własne katalogi bin i patches, i zawartość oryginalnych jest zbędna. Nałożenie tych z moda na oryginalne spowodowałoby ferment i nie wiem czy mod by się nawet uruchomił.

1 minutę temu, Suseł napisał:

Tego nie wiem, a ty chcesz mieć i oryginalną gre i Doppelgangera?

Ja mam oryginalne Czyste Niebo (pudełkowe) i boję się trochę że, nie będzie działać

@Lolo  Nie stawiaj NIGDY modów na zainstalowaną podstawkę. Podstawki traktuj jak święte krowy. Bo taka ingerencja jak przy tym modzie, zepsuje podstawkę. Niektórzy proponuję, aby bin i patches gry przenieść czasowo do folderu poza, a po skończeniu grania przywrócić. Ale wstawiony mod może również dokonać zmian gdzie indziej i podstawka do przeinstalowania.

Jest na forum dział Wiele modów na jednej podstawce. Ale w skrócie.

Zrób kopię podstawki na partycję lub dysk niesystemowe. Zmień nazwę tej kopii, na nazwę moda, może być bardzo skrócona. Wtedy z takim czymś możesz wyprawiać cuda wianki, a podstawka nie będzie ruszona. Po wstawieniu moda robisz od silnika skrót pulpitowy. Czasem w nim trzeba dokonać drobnych zmian we właściwościach. Możesz teraz zmieniać w modzie co chcesz lub co się da. Przede wszystkim OBOWIĄZKOWO w pliku fsgame.ltx ścieżkę do katalogu z zapisami, aby nie wskakiwały do zapisów podstawki.

Ta wersja moda wymaga podstawki. Nie potrzebuje Źródło.

• Dzięki ! 1
5 minut temu, Suseł napisał:

A Doppelganger chyba nie wymaga orginalnej gry z tego co mi się wydaję, spróbuj bez vanilli czystego nieba wypakować moda i go odpal.

Czyli pobieram, rozpakowuję i gram?

Teraz, kondotier napisał:

@Lolo  Nie stawiaj NIGDY modów na zainstalowaną podstawkę. Podstawki traktuj jak święte krowy. Bo taka ingerencja jak przy tym modzie, zepsuje podstawkę. Niektórzy proponuję, aby bin i patches gry przenieść czasowo do folderu poza, a po skończeniu grania przywrócić. Ale wstawiony mod może również dokonać zmian gdzie indziej i podstawka do przeinstalowania.

Jest na forum dział Wiele modów na jednej podstawce. Ale w skrócie.

Zrób kopię podstawki na partycję lub dysk niesystemowe. Zmień nazwę tej kopii, na nazwę moda, może być bardzo skrócona. Wtedy z takim czymś możesz wyprawiać cuda wianki, a podstawka nie będzie ruszona. Po wstawieniu moda robisz od silnika skrót pulpitowy. Czasem w nim trzeba dokonać drobnych zmian we właściwościach. Możesz teraz zmieniać w modzie co chcesz lub co się da. Przede wszystkim OBOWIĄZKOWO w pliku fsgame.ltx ścieżkę do katalogu z zapisami, aby nie wskakiwały do zapisów podstawki.

Spoko, Dzięki za pomoc :)

@Suseł Aby nie było niedomówień, daję w oryginale instrukcję instalacji z rus forum Odinokowo Stalkera:

ответ:
Устанавливается на Чистое небо ПРОПАТЧЕННОЕ десятым патчем.
!!Но сам 10-й(и 8, и 9, если они там) патч надо удалить. В папке patches должны быть только наши файлы.

W wolnym tłumaczeniu. Stawiać na Czyste Niebo z 10 patchem. W katalogi patches ma być tylko ten patch który jest z moda.

@Lolo Informacja również dla Ciebie.

@Lolo  A ono na końcu numeru ma 10? Jeśli nie, to musisz dodać kolejne patche, tak, aby do Reborna mieć ostateczną wersję.

Jak będziesz miał jakieś problemy ze zrobieniem kopii pod moda i jej dostosowania, to pisz na PW, podpowiem. Ale na forum jest to już wiele razy wyoślane.

@Lolo repacki gier, czy repacki modów? 

A wersję gry masz na ekranie startowym gry, w lewym dolnym rogu. Przy Czystym Niebie powinno tam pisać ver.1.5.10.

Jeśli masz repacki gier od Pirvunsena, to ono jest chyba od razu z patchem 10. Z tymi repackami postępuj jak z grami. Aby za każdym razem nie instalować na nowo, miej ich w jakimś katalogu, a mody stawia na ich kopiach. W ten sposób na bazie jednej podstawki, możesz jednocześnie mieć kilka modów, a po skończonej grze, zwyczajnie usuwać do kosza. Dla nowego moda, nowa kopia. To się tylko tak może wydawać trudnym, ale już po pierwszym razie się połapiesz. Tylko że dla każdej podstawki w skrócie pulpitowym od silnika, robi się trochę inne zmiany.

@Lolo  Aby nie było problemów z wersjami podstawek, a także aby mgli w mody grać nowi ludzie którzy byli za młodzi kiedy wychodziły podstawki, tam na wschodzie wypuszczane są mody z zaimplementowaną podstawką. Pobierają moda i grają. Ale wczesne Reborny nie są tak pakowane i dlatego potrzebują oddzielnej podstawki, jak większość modów. Dopiero Źródło jest scalone z podstawką.

A repacki Pirvunsena to inna para kaloszy. Są to podstawki rozłożone na czynniki pierwsze, z których sam sobie składasz grę w chcianej wersji.

Dobra, postanowiłem zacząć od nowa przygodę z Rebornem, zgubiłem się kompletnie w akcji i nie wiem co robić dalej.  Zadanie główne OPUŚĆ MOD DO LIMAŃSKA,  uaktywniło się automatycznie przez próbę zdobycia PDA zwiadowcy w kamieniach(zadanie poboczne) Wcześniejsze, DOGOŃ KŁA NA ATP zrobiłem następnie skierowało mnie do Wsch. Prypeci żeby dalej szukać informacji, gdzie teraz powinienem udać się fabularnie? Dodam że znacznik w pda cały czas pokazuje na zadanie z mostem,  jeśli dobrze pamiętam poprzednim razem nie udałem się do Prypeci tylko robiłem inne aktywności, opuścić teraz ten cholerny most czy odczekać? Nie chciałbym sobie scenariusza zablokować. Poprzednim razem też tego nie miałem, mianowicie chory spawn monolitian, dosłownie włażą w bazę wolności zajmują większość posterunków na Magazynach a dalej idą w stronę wysypiska, wybijanie ich nic nie pomaga. 

9 godzin temu, Ptak1997 napisał:

Zadanie główne OPUŚĆ MOD DO LIMAŃSKA,

Chyba powinno być Most☺️

Żeby opuścić most w RL, trzeba do niego przejść poprzez rurę w północnej części Jantaru. Ale na Jantar proponuję przejść po odprowadzeniu jajogłowych przez Agro. Jak miałeś wcześniej zadanko na Beryl to wiesz o co chodzi.

Ja Ci proponuje najpierw z tymi zadankami zrobić porządek. a to zadanie na poszukiwania Kła może poczekać. jest to zadanie wiodące, więc ważne i się nie zepsuje jak chwilę poczeka.

A co do tego mnogiego spawnu monolitowców proponuję sprawdzić ustawienia wojny frakcji, aby nie była w nich zaznaczona ekspansja.

• Dodatnia 3

@Ptak1997  Do opuszczania mostu się nie rwij.  A jak go już jednak opuścisz, to postaw tam jakieś swoje druzyny na wzmocnienie obrony.

Na filmiku masz pokazane jedno z wielu możliwych rozwiązań opuszczania mostu.

Tę łódkę z początku filmiku, to strzałami ze śrutówki trzeba odepchnąć na tyle daleko, aby na nią móc wskoczyć.

https://www.youtube.com/watch?v=IDD6CrPWUxQ

Wrzuć zrzut ekranu z tym MOD DO LIMANSKA. jesteś pierwszym który na takie coś natrafił.

@kondotier wiem jak opuścić most i gdzie, już raz to robiłem ale na późniejszym etapie gry. Gdy użyłem skoczka w lesie przeniosłem się do kopalni obok posterunku przed mostem, zadanie uaktywniło się automatycznie. Myślę co teraz zrobić, ruszyć do wsch prypeci chociaż nie widzę znacznika na mini-mapie czy może na Kordon w poszukiwaniu Psi-dokumentów a może do PKN-Jantar. Nie mam pojęcia co teraz robić, oczywiście po opuszczeniu mostu znacznik się pojawia i kieruje mnie zza Kłem do prypeci, ale i na to za wcześnie.

@wariat-faktycznie powinno być most😅. Na opuszczenie mostu wydaje mi się że jest za wcześnie, nie wspominając o wyprawie do Limańska, po prostu nie wiem czy go odpuścić czy olać sprawę, nie wiem też gdzie pokierować się fabularnie stanąłem w kropce. 

Edit: Naukowcy również się nie spawnują.

p8.jpg

Edited by Ptak1997