Skocz do zawartości

Porady od graczy dla graczy


Junx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ten temat służy jako zbiór porad, posty innego typu będą ukrywane albo kasowane.

 

 Gdzie znajdę jakiś dobry artefakt na początku gry?

"Kamienna Krew" jest w piwnicy w jednym z domków, trzeba skrzynię rozbić. 

 

ss_dzinx_09-11-15_22-18-22_(l01_escape).

 

 * Gdzie znajdę coś do jedzenia na początku gry?

Paczka konserw jest w piwnicy w jednym  z domków w skrzyni

ss_dzinx_09-11-15_22-19-12_(l01_escape).

* Gdzie mogę znaleźć wódki dla Kuzniecowa?

5 sztuk jest w skrzyni tam gdzie był w podstawce pancerz najemników na poddaszu.

maxresdefault.thumb.jpg.13710d29b7e87d83

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wódkę - która jest  potrzebna  tak dla wymiany barterowej,  jak i do wykonania niektórych questów najłatwiej zdobyć u tego pana.

 Żyła - jest dostępny w Dolinie Mroku w Bazie Bandytów. Puszki wymienia na wódkę w relacji 2 puszki=1 butelka.

 Poza tym - jest chyba jedyną postacią z która można handlować bez konieczności posiadania artefaktów .A jak wiemy,  arty w tej odsłonie Soli są trudno dostępne.Wszystkie jego "dobra' można zakupić za żywność. Oferuje :

- zestawy naprawcze do broni i pancerzy

-granaty RGD i F1

-podstawowe ammo 5.45x39 i 9x19

- apteczki

 

 

ss_bober_09-14-15_10-25-59_(l04_darkvalley).jpg

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeżeli chcemy dobrać się do zbrojowni Wolności bez konieczności zabijania przedstawicieli tej frakcji wystarczy stary trick z krzesłem. Na przeciw Kutwy jest pokój w którym znajduje się krzesło, przenosimy je obok strażnika który blokuje przejście do zbrojowni, wskakujemy na nie i próbujemy przejść, przeskoczyć nad głową strażnika, jest to bardziej utrudnione niżeli w wersji podstawowej ale da się :) zabieramy sprzęt i bulldoga, bierzemy drugie krzesło z pokoju obok zbrojowni i powtarzamy czynność.

 

Kolejnym uciążliwym punktem gry może być zawieszający się i blokujący się prof. Krugłow. moim sposobem na niego jest uciekanie mu z pola widzenia pda, gdy jesteśmy blisko zazwyczaj mi się blokował jednak gdy uciekłem poza jego obszar widzenia to przeważnie wkońcu startował. Mowa tu o przeprowadzenie go z dziczy szczególnie w miejscu wiaduktu blisko przejścia na jantar a także przy pomiarach. 

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dostać w barze do handlarza powinności . Nic prostszego Wskakujemy na kupę szybów wentylacyjnych czasem to jest trudne bo łatwo jest się zablokować. przeskakujemy robimy co swoje i tą samą drogą wracamy a powinność nie jest na ciebie zła a na początku mamy grozę i szafa gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ze zbrojownią wolności można jeszcze poczekać na emisję lub godzinę duchów, wtedy gosciu ..który pilnuje zbrojowni szuka schronienia lub walczy z zonbiakami..(podwójna korzyść , masa broni z martwych wolnościowców).Tylko z godzina duchów trzeba uważać by nie zginęła jedna z postaci guestowych jak Kutwa, Wkręt..czy Max, jeżeli zginie wczytujemy sejwa.  Spokojnie zdązymy ,,ogolić,, zbrojownie przed emisja ..czy w czasie godziny duchów..sprawdzone.

Edytowane przez jazzfromhell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja dodam, że jak zdobywamy Młot w misji "żyletka(albo Golarka) dla wilka" warto go nosić, i zabijać nim wszystko co się da. (snorki, psy) 

a) Młot zadaje Extremalne obrażenia. powala nibypsa, snorka, dzika, itd na jednego Hita

b) za zabicie 100 mutków zdobywamy Osiągnięcie I BARDZO Cenną nagrodę :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) Młot zadaje Extremalne obrażenia. powala nibypsa, snorka, dzika, itd na jednego Hita

b) za zabicie 100 mutków zdobywamy Osiągnięcie I BARDZO Cenną nagrodę :)

Szczerze powiedziawszy broń białą zostawiam w schowku (teraz widzę że to błąd:blush:). Dzięki piękne za info:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Jestem Całkowicie Poważny. to nie żart.

 

Polecam Zjeść 2 Beozary (tak. to niestrawione coś w jelitach Kontrollera) 

Naprawdę :) jak ktoś nie wieży to niech zapiszę i zje... potem tylko na mape w PDA wejść trzeba ;)

 

EDIT: Sory, wystarczy jeden Beozar ;)

Edytowane przez PainChiller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Na Niezbadanych Terenach, podczas zadania na dotarcie z Kłem do jaskini z Muchą, należy iść w pewien określony sposób, mianowicie po wyjściu z Ognistej Jaskini idziemy w stronę bajora, następnie na wzgórze, później w stronę kolejnego wzgórza koło dwóch wyschniętych drzew. Za nimi wspinamy się na docelowe wzniesienie z jaskinią w której jest dziewczyna. Piszę o tym dlatego, bo sam poszedłem skrajem lokacji i po wyjściu z jaskini po rozmowie z Muchą, Śmigłowiec z Panterą nie nadleciał. Zapomniałem o tym oskryptowaniu.

   Mapa poglądowa poniżej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak nie jest. Ja zawsze idę inną drogą. Po wyjściu z Ognistej Pieczary schodzę  na dół do wąwozu, wąwozem idę do samego końca, aż do drogi. Przecinam drogę i zboczem wzgórza kieruję się w stronę pieczary z Muchą. Jak tylko jest to możliwe wchodzę na wzgórze i już idę górą. Mniej więcej jest to trochę przed stadem tuszkanów, które się tam zawsze spawnuje. Ale fakt że w tej linii fabularnej skrypty szaleją, trzeba uważać czy się dostało wszystkie konieczne smsy. Ja na przykład powtarzałem całą misję bo nie dostałem smsa od Kła, że Mucha chce pogadać o swojej lalce. Odnośnie helikoptera z Panterą, tu chyba raczej jest ważne zachowanie kolejności wszystkich rozmów. Czyli, jak pamiętam. Dochodzimy na miejsce, rozmawiamy z Kłem, schodzimy do Pieczary, rozmawiamy z Muchą, dostajemy sms od Kła, wychodzimy z Pieczary, rozmawiamy z Kłem, przylatuje helikopter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę małą, ale (pewnie) pomocną rzecz - czasami(zwłaszcza na słabszych kompach) przy wejściu na inną mapę okazuję się że sejvy się zapisują, ale wczytanie jakiegokolwiek kończy się craschem że save został uszkodzony i nie wolno na nim grać, i że usunąć wszystko aż po autosave.

 

Więc: Jak mamy opcje "zapisz na lokacji" to polecam używać tego natychmiast po przejściu na inną lokacje. Jeśli opcja nie zapiszę nam gry, a tylko wróci z powrotem do rozgrywki, znaczy że musimy wczytać zapis sprzed wejścia na tą mapę...

 

mam nadzieje że informacja pomocna ;)

Edytowane przez PainChiller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam prośbę , gram na repacku ale nie mam pojęcia jak zlikwidować irytujące kiwane się postaci podczas chodzenia , nie znalazłem tez tego na forum, jeśli ktoś walczył z tym tematem to proszę o info

Masz to w opcjach graficznych w zakładce rozszerzone suwaczek na samym dole.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.