Skocz do zawartości

Porady od graczy dla graczy


Junx

Rekomendowane odpowiedzi

No to pomóżcie rozwiązać ciekawą sytuację na Kordonie. Z Kuzniecowem pożegnałem się w zgodzie, po rozliczeniu zadania na zaginionego.

A teraz prze przejściu z ATP na Kordon, na moście pojawił się snajper i wali już na przystanku. Obszedłem most bokiem i od strony chlewni mogę podejść do wojaka, dać mu flaszkę. Ale po gadce o komarach przejść nie mogę, bo inni zaczynają do mnie strzelać, najpierw tylko dwóch, a jak ich sprzątnę to i reszta. Powtórzyłem grę od wejścia z ATP i to samo. Wiem z wypowiedzi gameplayowców, że ten snajper się pojawia, ale nie ma wyjaśnienia jak problem rozwiązać. Może ktoś z Was mi powie, co jest grane. Niby mogę obchodzić ich bokami, ale po co zbierałem świerszczyki i AK, jak ich nie będę mógł oddać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

A to nie chodziło czasem o to, że w pewnym momencie na tym moście obok żołnierzy Kuzniecowa pojawiało się kilku najemników, w przebraniach wojskowych ;) Ktoś nawet chyba o tym w rozmowie wspominał.

@edit  

@kobal nawet podpowiadał jak się ich pozbyć :)

Spoiler
Cytuj

W opcjach gry włącz rozpoznawanie NPC. Wtedy gdy nakierujesz broń na gościa to pojawi ci się jego ksywka. Najemników na moście rozpoznasz po angielskich imionach. Nick, Dick i takie tam. Odstrzeliwujesz ich ze snajperki i po kłopocie. Jest to zdarzenie fabularne. Podczas pobytu na Bagnach Kuźniecow przysłał ci smsa informującego o pojawieniu się rzeczonych najemników na posterunku pod mostem i prośbę o pozbycie się ich. Co nie znaczy, że można tam wywoływać jakąś wojenkę. Najemników trzeba rozwalić z dystansu. Każde użycie broni w pobliżu żołnierzy będzie skutkować ich wrogością.

 

W sumie w dziale z problemami z OP-2 znajdziesz sporo takich różnych rozwiązanych problemów.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi, a szczególnie tą o odległości eliminowania. Że to najemnicy, zorientowałem się po zawartości ich inwentarza, ale nie wiedziałem o odległości.

Drań Kuzniecow nie ostrzegł mnie, stąd szukanie rozwiązania po omacku.

Szukałem w poradnikach i na YT, ale widocznie wpisywałem do szukajki nieodpowiednie słowo kluczowe. A nim jest w tym przypadku "najemnik".

Wybaczcie, ale poradniki są przeogromne i znalezienie w nich takich pozakwestowych porad jest loterią. Tym co grali w Solianki jest łatwiej, a "nowicjusz" od razu w OP-2, musi nabrać doświadczenia :043::021: .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ksantyp - nie w tym przypadku. To nie on był "niemiły", a 4 najemników przebranych za wojsko. Kuzniecow ze swoimi, aby dać szansę likwidacji najmów, wyszedł spod mostu spory kawałek. Problem był w tym, że tych najmów trzeba było likwidować z dużej odległości. Dwie snajperki w moim inwentarzu dały temu radę bez problemu. To taki scenariusz. Tyle tylko, że zanim dobiegłem do mostu, wojaki mi trupy oczyściły z dobrej broni.

A Sidor za pośrednictwo winszuje sobie 300 000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sensem tego zadania jest likwidacja wybiórcza z dużej odległości, czyli konieczność posiadania snajperki, lub broni o podobnym działaniu. A jest kilka takich modeli. Tym bardziej, że mod nam to ułatwia, przynajmniej u mnie wyprowadzając Kuzniecowa i jego bojców poza pole ostrzału najemników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba dobrze, że twórcy umożliwiają alternatywne przechodzenie moda? Ja lubię gry, które dają swobodę (pokłosie grania w RPG ostatnimi czasy ;) ), choć rozumiem, że niektóre zadania są tak skonstruowane, że wykonanie wg zadanej ścieżki to wymóg, który ma utrudnić zabawę .

Edytowane przez ksantyp
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm

Przynajmniej jedno zadanie w OP-2 ma 2 wersje (alternatywę ;) ), nie pamietam już o co chodziło i jak quest się nazywał ale pamiętam, że chodziło o jakiegoś bandytę na ATP na Kordonie, nawet jeśli nam zginął czy coś tam to szliśmy do zleceniodawcy i można było i tak zaliczyć zadanie, dawał nam drugą możliwość zaliczenia questa.

No ale jedna jaskółka wiosny nie czyni :)

@edit 

@boberm

Aha, a już myślałem, że znalazłem zadanie z alternatywną wersją rozwiązania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukajcie dziury w całym Panowie. W mało którym modzie są nomen omen alternatywne zakończenia questów... pomijam tematy z cyklu zabijesz gościa albo go puścisz... nie ma co wieszać psów na OPku czy innych modach. Tak już jest i długo zapewne się to nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, tom3kb napisał:

@boberm

Przynajmniej jedno zadanie w OP-2 ma 2 wersje (alternatywę ;) ), nie pamietam już o co chodziło i jak quest się nazywał ale pamiętam, że chodziło o jakiegoś bandytę na ATP na Kordonie, nawet jeśli nam zginął czy coś tam to szliśmy do zleceniodawcy i można było i tak zaliczyć zadanie, dawał nam drugą możliwość zaliczenia questa.

No ale jedna jaskółka wiosny nie czyni :)

Quest - o którym wspominasz - na jakies PDA bodajże - nie ma alternatywy. Musisz zabić gostka aby .... quest potoczył sie dalej. Tak , że ten tego......

@Anton Gorodecki- eeee... to nie jest szukanie dzury w całym. To tylko lekka dygresja.( No offence) I zgadzam sie ze stwierdzeniem , że jeszcze długo, długo nie bedzie alternatyw  w questach.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czita na udźwig, ale nie jestem przeciążony i pancerz mam nie uszkodzony. A mimo to przy próbie uruchomienia ręcznego teleportera, dostałem informację jak na załączonym screenie. Mam teleportery i Blask księżyca, moduł w pijawkowie postawiony.

ss_administrator_03-28-17_23-01-29_(l05_bar).thumb.jpg.dd0b059d9454a5c2eedf08b702ec4876.jpg

Czy jest jakaś górna granica noszonych maneli, aby nie mieć takiego komunikatu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grałem to miałem zmiany udźwigu w dwóch plikach:

Actor.ltx

Snap9.thumb.jpg.6f1146b1fb9184703480ab384b536903.jpg

Snap10.thumb.jpg.bcc047425d69bec056617fddf2aee823.jpg

inventory_sect.ltx

Snap11.thumb.jpg.d406f0d44989b5fbce9feed5ca68645c.jpg

W katalogu gamedata/scripts podmień plik drrr na mój 

drrr.script

Sprawdź czy ok.
W razie dalszych problemów wystaw do pobrania swój fix na udźwig lub trzy wymienione wyżej pliki do przejrzenia.  

  

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik- to moje pierwsze działanie z tym ręcznym teleporterem i Sacharow kazał go wypróbować na "krótką odległość". Teleportowałem się po wczytaniu zapisu, kilka razy i za każdym razem lądowałem gdzie indziej. Albo inna lokacja, a jak ta sama, to różne miejsca na niej.

Na razie u Sacharowa jeszcze powtórnie nie bylem, bo przeniosło mnie tam, gdzie mam parę spraw do załatwienia. Ale w drodze powrotnej zajrzę do niego i napiszę co wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to żaden z pokazanych przez Was. Popatrzcie na zrzut ekranu.

ss_administrator_03-31-17_00-52-19_(l01_escape).thumb.jpg.8b27a1079f49b59061e8b6e046d3b95d.jpg

To ten zaznaczony na żółto. Po uruchomieniu pierwszego teleportera, u Sacharowa pojawił się dialog na PDA Wasiliewa. Po jego przyniesieniu, za kasę i Bateryjkę mogłem otrzymać te teleportery zaznaczone na czerwono. Ale dziwne, bo również mogłem dostać drugi blok dla teleportera nie skalibrowanego. Przeniósł mnie z Kordonu na Jantar. I chyba wtedy miał się pojawić dialog na skalibrowanie. Ale już nie istotne, bo oba żółte zniknęły z ekwipunku, a ja mogę sobie u Sacharowa zamówić jeszcze jeden, z teleportacją do niego. Muszę tylko przyjść z Bateryjką.at

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sacharow - na podstawie powyzszego - żłtego teleportu wykonuje trzy rodzaje destynacji :Bar, Kordon i Jantar.I  one są stabilne , tzn przewidywalnie przenoszą na docelową destynację w ramach trzech lokalizacji w  obrębie tychże . Szczerze mówiąc nie używałem nigdy "zółtego" - leży w schowku - korzystam tylko z wykonanych kopii przez Sacharowa.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm - żółte były tylko dwa i nie miały opisu dokąd przeniosą. Zrobiłem próby i różnie lądowałem. Teleporter znikał z inwentarza.

Natomiast tym co zakreśliłem na czerwono, Sacharow przypisywał konkretne lokacje, takie jak wymieniłeś. Informował też, że na lokacji nie ma konkretnego punktu, tylko losowo. 

Mam dwa, bo nie miałem trzeciej Bateryjki.

Czy te z określoną lokalizacją, też są jednorazowcami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.