Jump to content

Problem w Warlabie.


Recommended Posts

  Może mój przypadek komuś pomoże. Wchodząc do Warlabu pierwszy raz, jesteśmy światkami walki. Po wszystkim zabrałem notatnik z ciała w pomieszczeniu ze stołem bilardowym. Następnie wlazłem do szybu windy i wszedłem dwa razy w teleport - i tu popełniłem pierwszy błąd. Spowodowało to, że kiedy byłem w labie powtórnie, rozgrywała się tam walka pomiędzy dwoma naukowcami a najemnikami. Podjęcie jakiegokolwiek dialogu z Panterą i Demobilem było niemożliwe. Musiałem wrócić do zapisu sprzed zaglądania do szybu windy.

   Kolejna moja uwaga. Zanim zabijemy Pająka na Radarze i zabierzemy sygnet Łukasza od niego, radzę zabrać ze swojego schowka ( ja taki mam) egzoszkielet maskujący który wcześniej dostaliśmy na jedno zadań, chyba od Sidora (musi być pełnowartościowy - taki za 25 tys.). Od Pantery w Warlabie dostaniemy ale uszkodzony - mnie on nie pomógł i spowodował zatarg z Wolnością (wykupienie się u Sidora za 250 000 nie pomaga).

   I kolejna uwaga - przed zadaniami Pantery musimy mieć przestrzeloną kłódkę w zbrojowni Wolności - będąc w egzoszkielecie maskującym użycie broni jest niemożliwe.

   Ostatnie spostrzeżenie - po zabiciu Bossa w Warlabie nie zapominamy pomówić oprócz Pantery również z Demobilem - daje świetną snajperkę :biggrin:.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie z wrogością Wolności męczę się dzisiaj kilka godzin - wszystkie zadania, zarówno Pantery jak i Demobila rozwiązałem perfecto, w Warlabie też ok. Idę sobie porozmawiać z Kłem w Barze, następnie biegnę wesoło do Łukasza a tutaj czerwono jak na chińskiej fladze:blink:  Cofnę się w sejwach jednak mam pytanie: jak rozwiązać problem, jeśli nie mam pełnowartościowej egzy maskującej?   

Link to comment
Share on other sites

Egzoszkielet maskujący dostaniesz od Pantery. I to jest sprawny egzoszkielet. Kruczek tkwi w tym, że w tym modzie egzoszkielety maskujące nie są na zawsze. Maskowanie działa tylko podczas pierwszego założenia pancerza, jeżeli go ściągniemy, to już jest po sprawie. Egzoszkielet maskujący zamienia się w uszkodzony egzoszkielet maskujący. Poza tym maskowanie nie jest wieczne. Działa przez kilkanaście minut. Potem to samo, wzbogacamy się o uszkodzony egzoszkielet maskujący. A zatem ubieramy go przed samą akcją i wyciągamy nogi.

Niespodziewana wrogość Wolności nie jest niczym dziwnym w modach soliankowo-podobnych. W zasadzie ten problem występuje już od czystej solianki. Tym razem mnie to szczęśliwie ominęło, ale zdaje się, że ratunkiem jest tylko modyfikacja pliku game_relations. Możliwe, że jeżeli uda się misję wykonać niepostrzeżenie to wszystko zagra. Można też spróbować odzyskać reputację zabijając mutanty w obecności bojowników Wolności. Na przykład na Barierze, w Prypeci albo też używając kapsuł z mutantami. Ale dany bojownik musi widzieć jak zabijamy mutanta. No i walka z mutkami może być trudna jeśli strzelają też do nas wolnościowcy :) .

Demobil daje fajny karabin, ale za zadanie, trzeba mu przynieść kukłę pseudopsa ze sztabu Wolności.

  • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

Po oddaniu kukły psa nie dostałem karabinu, było tylko podziękowanie bodaj - dopiero  po zabiciu Bossa i najemników pojawił się dialog i karabin. Co do egzo - z całą pewnością założyłem i zdjąłem - nie pomyślałem.... Dzięki za wyjaśnienie.

Link to comment
Share on other sites

Wiem gdzie popełniłem błąd:biggrin:

Cofnąłem się w zapisach gry, aż do zapisu sprzed wycieczki na Radar by zabić Pająka. Na MW zrobiłem kilka zadań dla Łukasza, odzyskując znowu piękny zielony kolor stalkerów Wolności (wcześniej mieli żółty). Następnie Pająk, zadanie z radiem i  dysk (na Kordonie znów posłuchałem Depeszów:)). Wszystko perfecto ;) Pobrałem zadania na  kukłę i plecak i idę trwożnie znów na MW. Nie zakładałem STEALTH kombinezonu, aby wpierw zobaczyć jakie nastawienie tym razem ma Wolność... i tu pełne zaskoczenie! Są żółci! Oddałem jeszcze Łukaszowi jedno zadanie bodajże na zabicie stalkera z DM, wziąłem kukłę, poczekałem na emisję (kłódkę przestrzeliłem wcześniej) towarzystwo uciekło do góry a ja spokojnie zawinąłem plecak:smile: Nawet nie użyłem egzy-niewidki:tongue:     

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.