Skocz do zawartości

Ukryte przejścia w OP-2


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

Mało kto wie, że po odnalezieniu bonusowych schowków Striełoka w Prypeci można się błyskawicznie i bezgotówkowo przemieszczać między Kordonem i Barem, oraz Barem i Centralną Prypecią. Informacja o tym jest zawarta w PDA znalezionym w czwartym bonusowym schowku Striełoka, tym na balkonie, gdzie przechodzimy z Dworca Autobusowego. Oczywiście nie trzeba się martwić, że nikt nie przeczytał tej informacji. Przejścia będą działać tak czy siak. Przejścia nie są oznaczone na mapie, nie ma żadnej informacji gdzie idziemy i jak. Po prostu trzeba to wiedzieć. :) 

 

ss_kobal_10-15-15_23-01-04_(l11_pripyat) 

Przejście z centralnej Prypeci do Baru. Zaułek gdzie przebywa Bagienny Doktor.

 

ss_kobal_10-15-15_23-03-14_(l05_bar).thu

Przejście z Baru do Centralnej Prypeci. Zaplecze Barmana

 

ss_kobal_10-15-15_23-03-29_(l05_bar).thu

Przejście z Baru na Kordon. Zaplecze Barmana. Wylądujemy w piwnicy jednego z domów w wiosce nowicjuszy. W tej samej piwnicy jest też przejście z powrotem do Baru.

 

ss_kobal_10-15-15_23-07-31_(l01_escape).

W piwnicy tego domu przejście do Baru.

Miłej podróży :cool:

  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odnalezieniu wszystkich fragmentów mapy Alpinisty Kostia wspomina o tajnych tunelach między poszczególnymi labami. W praktyce wygląda to tak, że w labach pojawiają się tajemnicze ustrojstwa, korzystając z których można się bezgotówkowo przemieszczać między poszczególnymi labami. Ja odbyłem drogę X10 - X18 - X16 - X7 - X10. Zapewne tak to wygląda, że z X10 przenosimy się do X18, z X18 do X16, z X16 do X7, z X7 do X10.

Tajemnicze ustrojstwo trudno przeoczyć, wygląda tak:

 

ss_kobal_10-21-15_19-12-16_(l10u_bunker).jpg

ss_kobal_10-21-15_19-13-04_(l08u_brainlab).jpg

ss_kobal_10-21-15_19-13-45_(l04u_labx18).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może to się uaktywnia jak znajdziesz wszystkie schowki Striełoka, choć raczej nie. Wydaje mi się, że korzystałem z nich wcześniej. Będę się temu musiał bliżej przyjrzeć przy następnej okazji. Ale to nie jest tak, że zbliżasz się i jest przejście, musisz tam trafić w odpowiedni punkt, trzeba trochę pokręcić celownikiem przy samych drzwiach, czy też przy kracie w Barze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej problem samego Baru a nie przejścia. Mi też Bar strasznie się tnie przy podejściu. A zdarzyła się też zawiecha gdy próbowałem wczytać tam zapis. Podejrzewam, że problem leży w tym że założyłem tam swój główny magazyn. Im więcej rzeczy tam składowałem, a do plecaków wkładałem nadajniki by mieć podgląd zawartości, tym bardziej się cięło. Jak normalnie podchodzisz do Baru to gra cię przyblokuje na chwilę, wczyta wszystko i można grać dalej. Może być, że inaczej to wszystko wygląda gdy teleportujesz się w sam środek Baru i gra musi cały ten bajzel od razu wczytać. Po prostu system nie wyrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za wprowadzenie w błąd, ale teleport sacharowa też zawiesza ale pamiętam że wcześniej z niego korzystałem i było ok. Co do priorytetu jak mu dam najwyższy to moja mysz w grze pracuje jak na Pentium 200 nie da się grać.

 

Teleport już działa trzeba tylko zmienić współrzędne, aby miejsce pojawienia się w barze było np. w moim przypadku w punkcie po przejściu z Dziczy na Bar.

Edytowane przez carlopapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dostałeś je od Kałmuka podczas zadania na lekarstwo, wiąże się to z zadaniem na unikalny pancerz. Poszukaj na północ od autobusu na przeciw wejścia na teren zakładu (albo na jednym z płatów wirnika śmigłowca koło bagienka - tym skierowanym w stronę przejścia na Agroprom) - myli mi się z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.