Skocz do zawartości
kondotier

OGÓLNA DYSKUSJA O MODZIE: ZAGADKI PÓŁNOCNEJ STREFY ZONY

Rekomendowane odpowiedzi

Tu piszemy wszystko o modzie Zagadki północnej strefy zony.

Jednocześnie proszę o przeniesienie do tego tematu, kilku ostatnich postów z Ogólnej dyskusji o Duplikatach v.7.63, dotyczących tego moda. Tych co są pod postem smoxa, informującym o nowym modzie. Łącznie z moimi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem już po pierwszej lokacji. Łatwo nie było, choć to nie bunkier na Radarze ze strzelającymi snorkami. Mniej bojowości, więcej chytrości i myślenia.

Całkowita zmiana rozgrywki i początkowych lokacji gry. Informacja o potrzebie znajomości v.7.73 już dała znać. Pierwsze zadanie prowadzi na drugi koniec mapy.

A ja mam tylko kurcinę, dwa PMy z garstką naboi, znikomą ilość medykamentów i żywności. Ale wódka jest :).  I wieeele lokacji z bronią, pancerzami i innymi wspaniałościami.

Metro też działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i jestem po tej początkowej części moda. Dotarłem do Zarki, co wcale nie było trudne, zrobiłem zadania z podziemi Radaru i jako golec znalazłem się na Leszym kraju. Tu bez problemy pozbierałem, ale tylko to co niezbędne do wyjścia z niego i już jestem ponownie na Wysypisku.

I tu chcę się podzielić spostrzeżeniem.

Absolutnie nie zgadzam się z Erem, autorem moda, że jest on dla tych co grali w v.7.62 lub v. 7.63.

To mod do zagrania  dla tych co zaczynali od  Reborna 2.52 Inną drogą,  jako pierwszego. Wtedy on ma sens.

I będzie tak samo wciągający, jak Odmienne światy dla rozpoczynających od v. 2.50 Artefaktów śmierci, lub RBFF.

Chociaż po Artefaktach śmierci, też można spokojnie w niego zagrać. Mamy logiczny ciąg zdarzeń.

Tak że ci, co nie grali w Odmienne światy, a znają rosyjski, mogą w niego zagrać, mając te same problemy z wyszukaniem teleportów i wykrywaniem tajemnic zony, jak gracze w OŚ.

I nic z fabuły gry nie stracą. Do czasu spotkania z przedstawicielem Świadomości-Z, po zrobieniu zadań na Zatonie, z FAQ korzystamy tylko w zakresie lokalizacji teleportów. Pozostałe zadania, oprócz usuwania ze swej drogi mutantów i zombich, wykonujemy dopiero od Leszego kraju. Nic nam wtedy nie umknie i nic nie położymy.

I tu gorąca prośba do DarrMoo - o wstawienie do tego tematu - screnów z mapą wszystkich przejść (w smartfonie), tej mapy jak jest przy zakończeniu gry. Informacja o końcu pierwszej części.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kondotier skąd mogę ściągnąć Zagadki ? Czas spróbować. 

Czy myślisz o takich mapach ? Mam ich 43. Są to mapy poszczególnych lokacji.

Agroprom.thumb.jpg.464459d3266fffd7a8f0b

Edytowane przez DaarMoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest  na forum : http://www.reborn-stalker.ws/forum/66-450-1       Wjedź na rus forum i znajdź:

S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky.7z
Doppelganger 7.64

Lub :

Скачать со Сталкерского торрент-трекера

Ale to wersja po rosyjsku.

A mod jest u nas wstawiony tutaj:

Na razie nie mogę znaleźć, ale wstawiłem screena z mapą pierwszej ( całkowicie nowej ) lokacji, z zaznaczonymi miejscami itemów i innych znajdziek, koniecznych do otwarcia przejścia na Zaton.

DODANO: Niestety, ale linki do tych screenów wygasły, a ja ich u siebie nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie i prośbę. 20.10.15 ( kilka postów wyżej) wstawiłem screena mapy w PDA, z zaznaczonymi miejscami znajdziek. Teraz linki są nieaktywne.

Czy może ktoś pobrał te screeny na swojego kompa i mógłby je tu spowrotem wrzucić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety mapy po skończeniu 7.63 nie mam. Posiłkowałem się mapami poszczególnych lokacji, na których zaznaczone są wszystkie dostępne przejścia. W związku z tym nie robiłem screena. Aha, mapy ściągnąłem ze strony rosyjskiej moda.   

Edytowane przez DaarMoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To chodzi o mapę pierwszej lokacji 7.64. Po zagraniu w początek moda, zrobiłem ją jako poradnik. Ale chyba ktoś próbował screeny wsadzić w spojler i teraz on jest pusty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt nie próbował wsadzić screeny pod spoiler, jako admin mam wgląd w edycje postów: jedyną osobą edytującą post byłeś Ty sam @kondotier. Pisałem to Ci na SB ale nie przeczytałeś widocznie. Jeżeli nie wierzysz mi zapytaj @portals.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dla tych, którzy zdecydują się na grę w tego moda. Niech to będzie zaczątkiem jakiegoś poradnika. Temu kto go będzie robił, daję prawo wykorzystania screenów.

Spoiler

inwentarzd.jpg  mapacic.jpg             gniazdo.jpg

1. Zaznaczone miejsca które należy odnaleźć.

2. Pokazana zawartość inwentarza z którą teleport staje się aktywny. 3 pendrajwy i smartfon. Reszta nieistotna.

3. Pokazane gniazdo Martwego ptaka, do którego musimy wskoczyć, aby punkt zaliczyć gromem i uaktywnić teleport.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@portals- Dziękuję.

Najważniejsze jest to, że chcący zagrać w tego moda, mają możliwość zapoznania się z opcjami kompletnie nowej lokacji. A dla korzystających z podpowiedzi jeszcze informacja. Sprzęt pokazany na drugim screenie, to nie wszystko co można znaleźć. Jak ktoś będzie chciał, to podpowiem gdzie szukać więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drobne pytanie. Czy będzie spolszczenie ? 

Czwarty raz ściągam. Maksymalnie doszedłem do 1,2 GB. Potem - błąd nieznany. Dobra. Zobaczymy.  

edit: piąty raz - 4,56 GB

Edytowane przez DaarMoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało się. Za szóstym razem. Zastosowałem "inną instalację". W linii - "rozpocznij w" - nie było - "bin". Ze - START_Doppelgangger itd. nie ruszył, ale ruszył z launcher i działa.

Po ściągnięciu moda chciałem dokończyć Tajną Drogę, ale nie mogłem się oprzeć i zacząłem. No tak. Początek całkowicie zaskakujący. Jakby nie Twoja mapa, trzeba by trochę połazić, aby zorientować się o co chodzi. Tak, to cały Reborn. Inna koncepcja, inna myśl. Po Tajnej Drodze trzeba się kompletnie przestawić. Inny wymiar.  Obym tylko poradził sobie z rosyjskim. Ale obawiam się, że dialogi będą sporawe.     

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za wyjątkiem nowych na Zatonie, powinny być te same co w Odmiennych światach. Nie pamiętam, czy na Jupiterze jest coś do gadania. Po zrobieniu Zatonu i Jupitera, możesz zrobić kopię bezpieczeństwa gamedaty i wkleić spolszczenie do Odmiennych światów. Duże prawdopodobieństwo że zadziała.

Na Zatonie są ukryte teleporty. Ja znalazłem trzy.

A po arty leżące za zamkniętą bramą koło oczyszczalni, możesz się dostać bez czitowania skoku, podjeżdżając pod samą bramę gazikiem (tym spod stacji benzynowej) i po nim. Powrót jest łatwy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem na Zatonie. Przeleciałem cały (prawie, bo ciągle uciekam od mutków) . Spotkałem tylko "klona" i otworzył się teleport na Jupiter. Jest ostro. Mam tylko 50 sztuk śrutu. Pseudogiganty wcale nie są pseudo. Arty zebrałem, w Składowsku znalazłem schowek. Szukam dalej. Zarki brak. Może później.    

Edytowane przez DaarMoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kto szuka ten znajdzie :020: . Sosnodąb i benzynową sprawdziłeś? Benzynową z dachem i zakamarkami? Na benzynowej można zrobić sztuczkę. Rannemu wypada strzelba. Szybko ją podnieść i dopiero gadać. A jemu rzucić coś innego. Podniesie. A arty przy bramie się respawnują prawie bez końca. Okazja do zwiększenia zasobów kasy. Warto znaleźć ukryte teleporty, bo masz większy wybór ruszenia w zonę.

Pamiętasz gdzie Zarkę spotkałeś w Odmiennych światach? Nic się nie zmieniło. I tam się zacznie właściwa fabuła moda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście. Wystarczyło otworzyć PDA, zakładkę z zadaniami i stuknąć w kółeczko, a mapa automatycznie przeniosła mnie w miejsce pobytu Zarki. W związku z niewielką ilością amunicji poszedłem jednak na Jupiter. Większy ruch. Jak coś nazbieram wrócę. Takiego uciekania przed mutkami jak na Zatonie nigdy nie przeżyłem. W związku z tym niczego dokładnie nie sprawdziłem, a chciałbym.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobyt na Jupiterze jest konieczny. Za arty masz kasę, za kasę śrut, a trick na strzelbę (pompka) masz wyżej. A posprawdzać warto, bo Zaton zastępuje Leszy kraj. Trzeba się zaopatrzyć na dalszą drogę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba zdecyduję się na wrzucenie tłumaczenia z 7.63. Bo z tego co widzę questy i teksty są takie same. Choć z drugiej strony w czytaniu rosyjskiego powoli rozkręcam się. Pomyślę. Teleporty są w tych samych miejscach. Tak że mapy z 7.63 - bardzo przydatne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To przecież ten sam mod, ale Er eksperymentuje z odrzuconymi rozwiązaniami. Robi więc wersje alternatywne. Ja przerwałem grę w "Północne", gdy dotarłem do Zarki. Jakoś mi nie spodobała mi się dalsza potrzeba gry, znów za gołodupaca. A próbę wykorzystania spolszczenia polecam. Nawet znając dobrze rosyjski, czasem trudno się połapać o co biega. A szczególnie przy ważnych informacjach, czy podpowiedziach.

Rosyjski poćwicz na językowo nie udziwnionym modzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja idę i idę do Zarki i dojść nie mogę. Ciągle jakieś zadania. Teraz będę pomagał Wolności zdobyć bazę na MW. To mówisz, że zostawia na goło. Zrobię skrytkę. Zresztą już kilka zrobiłem. Sprzętu jest sporo.

Mnie ten mod wciągnął. Wrzucę spolszczenie i jeszcze pogram. No, ale za bieganie to powinny być jakieś bonusy. Jak bym miał chodzić to chyba bym zrezygnował. A i wrzuciłem fixa na plecak.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi