Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

tajna-droga_stalkerteam.jpg

Tytuł oryginalny: Тайный путь
Platforma: Cień Czarnobyla 1.0004
Data premiery: 26.09.2015 r.
Autor: Secret Path Team
Autorzy spolszczenia: @yellow, @smox, @kondotier, @Gatzek
Śr. długość rozgrywki: (ok. 15-20 godzin)


OPIS:

Spoiler

Głównym bohaterem tej fabularnej produkcji na platformie Cienia Czarnobyla jest stalker o ksywce Chemul, który udaje się do Zony w poszukiwaniu przygód oraz bogactwa. Przedstawiona historia rozpoczyna się miesiąc po tym, gdy Striełok decyduje się wyruszyć do centrum Strefy Wykluczenia, aby odnaleźć swojego zaginionego brata. Niestety po pewnym czasie wszystko wskazuje na to, że i on przepadł. 

Po tych wydarzeniach Chemul postanawia działać i angażuje się w poszukiwania Striełoka. Podczas swojej podróży przemierzy spory kawałek Zony, a także pozna handlarzy oraz stalkerów, którzy mogą skrywać wiele istotnych informacji o losie legendarnego stalkera.


Cechy moda:

  • nowa fabuła i postacie,
  • nowe lokacje,
  • odświeżony pakiet broni,
  • zmiany w grafice oraz gameplayu.

Problemy techniczne/fabularne: 

Spoiler
  • Na lokacji Bagna może pojawić się wylot z powodu braku pamięci na dynamicznym oświetleniu. Żeby temu zapobiec, należy przejść na oświetlenie statyczne. 
  • W razie, gdyby nie zespawnował się przedmiot, który jest niezbędny do ukończenia zadania, trzeba wczytać zapis gry przed jego wzięciem. 
  • Zdarza się, że stalker o ksywce Porocha wpada w anomalię i nie można zabrać jego PDA. W takim przypadku należy wczytać zapis gry przed podjęciem się związanego z nim zadania.

SCREENY:

Spoiler

ss_daniel_02-06-16_15-04-36_(l01_escape).jpg.115fe5575d9a6e950aee8760cbe77278.jpg

ss_pacjent_02-07-16_14-46-18_(l01_escape).jpg.9907b4e57ced08e3f2d09d4cc1ca1320.jpg

ss_daniel_02-08-16_14-12-45_(l02_garbage).jpg.5dfc697014a91e7356abb1ad4512e1d7.jpg

ss_pacjent_02-08-16_10-12-16_(l02_garbage).jpg.0b8ba9b2c7d0bfb4ab07d4d90fc59885.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Poprawna kolejność instalacji:

  1. Cień Czarnobyla 1.0004.
  2. Po pobraniu oraz rozpakowaniu archiwum kopiujemy całość do głównego katalogu gry ze zgodą na zamianę plików.
  3. Dodajemy zapis -nointro do właściwości skrótu gry.
  4. Otwieramy plik fsgame.ltx i zmieniamy linijkę:
    $game_data$ = false| true| $fs_root$|   na:   $game_data$ = true| true| $fs_root$|

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod ze spolszczeniem oraz wszystkimi poprawkami: 

  • Nasz serwer - [KLIK]
  • Link zapasowy (MEGA) - [KLIK]

Autorzy spolszczenia moda NIE WYRAŻAJĄ ZGODY na jego uploadowanie/publikowanie na inne serwery niż forum stalkerteam.pl


Dodatki:

  • Lepsze ceny u handlarzy:
    • Yandex - [KLIK] (Nowa gra wymagana!)
       
  • Większe ilości amunicji kalibru 5.56 u handlarzy:


Źródło: 870667381_3840-2160-Deluxenl.png.d526855a2851226c6eca81cb23e6e66e.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja już jestem na Agropromie. Pieczarę przechodziłem pół na pół, jak w trailerze. Najpierw stwory tłukłem, a następnie im uciekłem, za wyjątkiem kontrolera. Jemu nie podarowałem.

Na Agro grałem bez podpowiedzi, bo jeszcze nie było, ale bez problemów zrobiłem zadania. Mod stabilny. Wyloty miałem tylko, jak w pieczarze wszystkie mutki miałem na kupę, a na Agro pijawki waliłem nocą i gdy jeszcze się przyplątała reszta ich towarzystwa, to był bezlogowy. Ale savy działały jak należy. Tyle na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z przyjemnością jadę dalej. Kilka screenów z gry.

Przechodząc fabułę spotkamy Weronikę, od  której jak się postaramy dostaniemy buziaka.

66b016695ce4a6c47827993a33684d1525f8ff23

Anię ratujemy z rąk bandytów.

f37fd7393810ba48fd19d1576118fa2625f8ff23

Piotrowicz - ojciec Ani.  I wiele innych ciekawie prezentujących się person.

7da1becd90c6049d08af0018d3ef3dae25f8ff23

Spodobała mi się też klimatyczna grafika Jantaru, gdzie dopiero dotarłem.

798ec26003beb03a102ff884211ab8af25f8ff23

3b74947bfe22d914d8e216772bcf585d25f8ff23

3daa63e2c230aed13537baf67fe8cb9425f8ff23

6e7146db71b40ad7809d483bb9cde75525f8ff23

Podziemia  Agropromu,  gdzie unosi się trujący gaz.

a38df2122174a5bfedc9582003f70a9c25f8ff23

1a125830827f973992c26c22b43d3c6625f8ff23

 

Edytowane przez gawron
Dodanie sceenów
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem otwarty spoiler. Próbowałem opcją kopiowania i wklejania, ale się nic nie wkleiło. To użyłem opcji forum, przeniesienia wybranych plików. Pojawiły się, ale poza spojlerem.

Teraz tego nie widać, bo zrobiłem nowego posta bez spoilera, a stary usunąłem.

Sprecyzuję pytanie: Jak przenosisz screeny od siebie do spoilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pobrania fix3 z 22.11.2015 . Fix zawiera wszystkie wcześniejsze poprawki. Wymagana nowa gra.

Od autora: 

Poprawiono dialogi

Poprawiony problem z wagą w kombinezonie turysty

Naprawiony wylot przy zabijaniu tuszkanów i upiorów w x- 15

Naprawiony błąd z psi psami na Generatorach

Dodany remont broni u Leśnika i Seriogi

Dodany śpiwór, teraz można kupić go u handlarzy

Dodana możliwość biegu w egzoszkielecie

Zwiększono obrażenia zadawane bronią gładkolufową

I wiele innych poprawek:

Вылет на локации Болота.

FATAL ERROR

[error]Expression : assertion failed
[error]Function : _VertexStream::Lock
[error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\R_DStreams.cpp
[error]Line : 44
[error]Description : (bytes_need<=mSize) && vl_Count

stack trace:

------------------------------------------------------------------------
FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CScriptEngine::lua_error
[error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line : 73
[error]Description :
[error]Arguments : LUA error: ... publishing\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\scripts\_g.script:20: bad argument #2 to 'format' (string expected, got no value)

------------------------------------------------------------------------
FATAL ERROR

Expression : fatal error
Function : CScriptEngine::lua_error
File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
Line : 73
Description : <no expression>
Arguments : LUA error: ...ow of chernobyl\gamedata\scripts\xr_statistic.script:104: attempt to perform arithmetic on field '?' (a nil value)

------------------------------------------------------------------------
FATAL ERROR

Expression : fatal error
Function : CScriptEngine::lua_error
File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
Line : 73
Description : <no expression>
Arguments : LUA error: ...ow of chernobyl\gamedata\scripts\bind_monster.script:348: attempt to index field 'object' (a nil value)

------------------------------------------------------------------------
FATAL ERROR

Expression : fatal error
Function : CScriptEngine::lua_error
File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
Line : 73
Description : <no expression>
Arguments : LUA error: ...w of chernobyl\gamedata\scripts\smart_terrain.script:1137: attempt to call method 'smart_terrain_id' (a nil value)

------------------------------------------------------------------------

Исправлены ошибки в погоде.

Вернул клавиши быстрого сохранения и загрузки.

Добавил часы на худ.

Вернул отметки НПС (Друг, Нейтрал, Враг, Труп) на миникарту.

Теперь можно случайно зацепить дружественных персов, отношение не изменится, но если злоупотребить этим,

то друзья и нейтралы, всё же станут врагами.

Убрал спотыкание при Беге и Ходьбе. (ЕСЛИ ГГ, УЖЕ ХРОМАЕТ, ТО ПРАВКА, СРАБОТАЕТ ТОЛЬКО С НАЧАЛОМ НОВОЙ ИГРЫ !!!)

Исправил вылеты в Припяти, в начале локации и у Дома Культуры. (Теперь всё в порядке, вылета из-за Бюрера нет.)

Спальный мешок, теперь продают все торговцы.

Бинокль с автозахватом целей.

Разозлил зомби. Теперь они, дерутся, кусаются, царапаются, вплоть до смертельного исхода ГГ.

Переделал инвентарь.

Иконки ГГ в броне, в полный рост.

Теперь, и 1, и 2 слоты, одинаковые по размерам. (Кто умеет, могут прописывать оружие и в 1 слот.)

Увеличил количество ячеек на поясе, теперь их 14.

Вернул Радиацию, кашель. (Теперь радиация нормально работает и выводится из организма, при помощи аптечек и антирадов.)

Поправил сон. (Но очень редко, бывает вылет, которые лечатся перезагрузкой игры, так что перед сном, всегда делайте быстрое сохранение.)

 

MODa z fix3 stawiamy na czysty Cień Czarnobyla v1.0004. Wersja zdegradowana z 1.0006 do 1.0004 nie nadaje się !!!

Kopiujemy wszystko ze zgodą na zamianę plików za wyjątkiem pliku XR_3DA  z katalogu bin.

Link do pobrania:  http://rghost.net/6qCTllMhB

 

Edytowane przez gawron
dopisek
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pobrania Mini fix z 24.11.2015 - LINK

Opis:

Mini fix zawiera pięć oddzielnych katalogów gamedata, można wrzucić wszystko jak leci, albo wybrać poprawki wg. własnego uznania.

 

-SWU i AK74 "Kamuflaż" , teraz z SWU można biegać, w AK zmienione textury i model.

-Wszystkim handlarzom dodano ammo do grozy i granaty do granatników podlufowych, zmienione ceny, niektórych przedmiotów.

-Leczenie wylotu podczas snu.

-W napromieniowanych miejscach GG kaszle i mówi do siebie – jeśli komuś to przeszkadza jest możliwość usunięcia.

-Nowy hud kombinezonów, usunięty dźwięk oddechu w kombinezonach.

 

Poprawkę można stawiać tylko wtedy, jeśli wcześniej został zainstalowany Fix3 z 22.11.2015.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą definitywnie skończyłem z modem. Poległem przez ilość wylotów na Agropromie, przy odparciu ataku najemników.

A Agroprom robiłem drugi raz. Za pierwszym razem, kiedy przeszedłem go bez wylotów, nie powstało mi przejście na Jantar, po daniu mi zadania na specjalny kombinezon.

Wszedłem jeszcze raz na lokację, dograłem do Kryłowa, ubiłem kilku najmów i zaczęły się wysypki. Za każdym razem w innym momencie. Raz były z logiem, że gdzieś brakuje dostępu do dialogu, a ostatnie były bezlogowe.

Poprzednio za wcześnie pochwaliłem moda. Teraz, po prawie miesięcznej przerwie w grze, podparłem swoją pamięć filmikami. No i ich autorzy również narzekali na wyloty.

Ale nie odstręczam nikogo od gry, bo to może być sprawa tylko mojego kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trochę odstręczyłeś :blush:. Grając pierwszy raz, wykonując po kolei wszystkie zadania doszedłem na Bagna, gdzie też wykonałem część zadań. Miałem tylko dwa wyloty, oba z logiem, na które lekarstwem jest fix3.  Postawiłem fix3 + mini fix i znowu jestem na Wysypisku, zobaczę jak będzie dalej. Dla mnie na razie MOD jak najbardziej przyjazny środowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem oryginalnym 1.0004 tylko zdegradowanym do 1.0004, taka subtelna różnica. Ile osób ma tą wersję, pojęcia nie mam. Ktoś naprawdę zainteresowany da sobie radę...

Jeśli ktoś ma zamiar tłumaczyć tego moda warto, aby wziął sobie do serca twoją radę.

 

Edytowane przez gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod wraca w łaski.

Nie wiem na pewno co było przyczyną wczorajszych wylotów i braku przejścia. Ale mam podejrzenie. Likwidując mutanty w zakładzie, wziąłem zadanie na amunicję i poleciałem do Kryłowa, nie kończąc zadania na zaginionych powinnościowców.  Dzisiaj to zadanie dokończyłem i dopiero do Kryłowa. Wylotów przy likwidacji najmów nie miałem i teleport się pojawił. Tyle tylko, że jak wróciłem z Jantaru,  to przejście znowu zniknęło.

Miejmy nadzieję, że już tam nie trzeba będzie chodzić, albo znowu się pojawi po powrocie z bagien, na które wysłał mnie Andriej.

Postawił bym te fiksy, ale nie wiem co spowodują na degradowanej podstawce.

Gawron, na jakim zestawie fiksów grasz?

 

ss_user_11-29-15_14-04-53_(l08_yantar).jpg

ss_user_11-29-15_14-09-27_(l08_yantar).jpg

ss_user_11-29-15_15-01-17_(l03_agroprom).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.