Jump to content
vandr

Autumn Aurora 2.1

Recommended Posts

@mefistofeles21211. Ten mod dawał w kość więc żeby mieć lepszą płynność no to zabawa z opcjami, może zmniejsz tylko rozdzielczość i już styknie?

Co do "powolnego poruszania" to bym musiał coś poczytać czy było zmieniane, na razie nie wiem.

2. To może być problem grania na statyce, w wielu modach jest wtedy tak szaro i ponuro, mało słońca.

No i ten mod to taka stylistyka jesienna.

3 godziny temu, tom3kb napisał:

2. To może być problem grania na statyce, w wielu modach jest wtedy tak szaro i ponuro, mało słońca.

No i ten mod to taka stylistyka jesienna.

Jesienno-post-apokaliptyczna atmosfera, to właśnie coś co zdecydowanie lubię ;) No nic, będę musiał zatem pokombinować z „suwakami”. A może zaryzykuję i spróbuję zainstalować mod jako R2 czyli dynamiczne oświetlenie ?

Nie mniej dziękuję za sugestie. Pewnie za jakiś czas znów się gdzieś odezwę i poprzynudzam.

Pozdrawiam.

To znowu ja ;)

Summa summarum – jak to mawiają – po pobawieniu się nieco suwakami oraz rozdzielczością udało mi się odpalić na nowo Autumn Aurora 2 i to nawet na oświetleniu dynamicznym (opcja R2). Co w przypadku mojego sprzętu jest nie lada wyczynem.

Cóż, słońce nadal pojawia się raz na kilka dni i to na baaardzo krótko... W samo południe trzeba chodzić z włączoną latarką... Ogólnie grafika mimo iż piękna (tu - ogromny szacunek dla twórców tego moda), to niestety nieco męcząca dla oczu przez te wieczne ciemności… Są za to nowe giwery. A i te znane z podstawki wreszcie wyglądają jak prawdziwa broń, a nie - pożal się Boże - Air Soft Gun :)   

Mam tutaj dwie sprawy:

1. Czy Wy też mieliście wrażenie, że przy włączonym widoku ekwipunku (lub np. u handlarza albo w czasie dialogu z jakąś postacią) kursor myszy porusza się po ekranie z pewnym takim opóźnieniem? O ile w czasie handlowania nie ma to znaczenia, o tyle kiedy wdepniemy w jakiś mocno napromieniowany teren i chcemy szybko zażyć coś na promieniowanie, owe opóźnienie jest dość problematyczne.

2. Gdzie znaleźć łopatologiczny opis (czyli co jak i w ogóle) wszelkich chwytów przywracających głos Mirosława Utta w jesiennej aurze?

Dziękuję

Co do pierwszego to nie wiem, co do drugiego - wejdź w gamedata/sounds/characters_voice i wywal z niego foldery 'dialogs' i 'scenario'. Powinno działać

A co do chodzenia w dzień z latarką - najpewniej po prostu trafił ci się kijowy cykl pogodowy i tyle. W Autumn Aurora 2.1 jest takowych 7 i każdy jest zgoła inny.

14 godzin temu, ArNie napisał:

Co do pierwszego to nie wiem, co do drugiego - wejdź w gamedata/sounds/characters_voice i wywal z niego foldery 'dialogs' i 'scenario'. Powinno działać

A co do chodzenia w dzień z latarką - najpewniej po prostu trafił ci się kijowy cykl pogodowy i tyle. W Autumn Aurora 2.1 jest takowych 7 i każdy jest zgoła inny.

Rozumiem. Czyli muszę jedynie usunąć wyżej wymienione elementy? Nie muszę nic ściągać, instalować, podmieniać pliki? 

Co do ciemności, które są 24/7 - czy jeśli rozpocznę nową grę, to jest szansa, że to pomoże, bo trafi mi się lepszy cykl pogodowy? Daleko jak narazie nie doszedłem (aż do wysypiska), więc niewiele tracę.

Dziękuję. 

Edited by mefistofeles2121

W dniu 21.05.2020 o 11:40, mefistofeles2121 napisał:

Rozumiem. Czyli muszę jedynie usunąć wyżej wymienione elementy? Nie muszę nic ściągać, instalować, podmieniać pliki? 

Co do ciemności, które są 24/7 - czy jeśli rozpocznę nową grę, to jest szansa, że to pomoże, bo trafi mi się lepszy cykl pogodowy? Daleko jak narazie nie doszedłem (aż do wysypiska), więc niewiele tracę.

Dziękuję. 

Mógłbyś wysłać ss tych ciemności ?