Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej nieobecności
Z czym najlepiej łączyć AA2?
Wracam do Stalkera po dłuższym czasie(kolejny raz) wcześniej grałem w NS ale ciągłe wypady do pulpitu pokonały mnie, troszkę czasu mineło i jak to mówią wypadłem z obiegu.

 

 

Chodzi o to czy bez obaw mogę wrzucić na to jakieś AMK czy OL, czy choćby sam goły Arsenal Mod bez obaw.

 

 

Informacja dla chętnych na przywrócenie polskiego laktora:

 

Wczodzimy do katalogu:

...gamedatasoundscharacters_voice

I usuwamy lub zmieniamy nazwy - łatwiej anulować zmiany w razie kłopotów katalogów

 

dialogs i scenario - usuwamy lub zmieniamy na _dialogs i _scenario

 

Następnie klikamy prawym kalwiszem myszy na skrócie do STALKERa i w polu Elemant docelowy po spacji dopisujemy -nointro

 

U mnie to wygląda tak:

"D:GryS.T.A.L.K.E.R. Cień CzarnobylabinXR_3DA.exe" -nointro

 

Cieszymy się pełnym lektorem PL

Edytowane przez macias13_84
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

 

Autumn Aurora 2 na razie połączyłem z Stalker: SoC (ver.1.0006)

Udało się to bez żadnych problemów i bez żadnych modyfikacji - jedyną zmianą jaką zrobiłem to właśnie przywrócenie pełnego lektora PL tak jako to opisane jest powyżej. Wrażenia niesamowite na prawdę NIESAMOWITE !

 

Jedyny poważny jak dla mnie błąd jest taki że gdy np. jesteśmy w barze czy w bunkrze naukowców na Jantarze czy u Kutwy na Magazynach Wojskowych nie można zmieniać długiej broni w inwentarzu na aktywną (przenosić jej do okienka). Po takiej zmienia broń którą wymieniliśmy po prostu z inwentarza znika.

Brakuje mi też trochę komunikatu co dostaniemy za pobrane zlecenie i czasami nie wiadomo czy się to opłaca ale trudno uznać to za błąd.

W każdym razie NA PRAWDĘ POLECAM ten mod !

 

Na początku kwietnia skończyłem grać w Soljankę z pierwszą Autumn Aurora (bez DMX) na forum jest parę moich postów na ten temat ;)

W ostatnich dniach tak na próbę do Soljanki dodałem Autumn Aurora 2 (oczywiście nie cały mod tylko tekstury, dźwięki i shradery) wszystko pięknie hula ale ogranie musi trochę poczekać ze względu na mod Lost Alpha ;)

 

Pozdrawiam All

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dostanę SHoCa w swoje łapki to od razu Wgrywam Aurrore. PS czy macie tu link do Aurora's ENB ?? Bo jak nie to mogę podesłać ;)

Tu jest obiecany link do ENB ;) http://www.sendspace.com/file/2gmhu4 (Link znalazłem w necie) PS czy aurora będzie działać z Tajnymi Ścieżkami 2 ?

Edytowane przez Kesstrel
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kesstrel:Czytałem w innym temacie , że nie grałeś w SoC . Moim skromnym zdaniem warto przed zainstalowaniem AA 2 , chociaż trochę pograć w czystą grę  , aby poczuć różnicę .

 

Też właśnie chyba tak zrobię pogram trochę w zwykłego a potem dorzucę Aurore ;) Dzięki za radę =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dostanę SHoCa w swoje łapki to od razu Wgrywam Aurrore. PS czy macie tu link do Aurora's ENB ?? Bo jak nie to mogę podesłać ;)

Tu jest obiecany link do ENB ;) http://www.sendspace.com/file/2gmhu4 (Link znalazłem w necie) PS czy aurora będzie działać z Tajnymi Ścieżkami 2 ?

 

Według mnie AA2 powinna działać z Tajnymi Ścieżkami 2 jeśli dodasz ją tak:

- gamedataconfigweathers [cały folder] - gamedatalevels [cały] - gamedatashaders [cały] - gamedatasounds [bez weapons] - gamedatatextures [bez UI]

 

Ten sposób znalazłem w jednym z postów na forum i u mnie działa np.

Dodałem AA2 do Soljanki (bez DMX) i wszystko śmiga i pięknie wygląda :)

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do powyższych pytań...

 

Niebawem dostępna będzie najświeższa, najaktualniejsza wersja Tajnych Ścieżek 2 z połączoną Aurorą i wyszlifowanym do granic możliwości Brussell's ENB (które mogę w sumie udostępnić już teraz dla chętnych :) ) .

 

Brussell's ENB (Autumn Aurora 2 Edition)

 

Oczywiście wszelkie info o tłumaczach (trurl3 i Yurek) będzie w głównym menu...Poniżej garść screenów z wykorzystaniem TT2 + wyżej zamieszczonego ENB(standardowa instalacja, podmienić Bin(upewnijcie się, że stare pliki zostały usunięte) oraz podmienić całą Gamedatę z paczki z ENB'em...w razie pytań - pisać, pomogę).

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję vandr za WSZYSTKO  co robisz dla fanów Stalker !

Oczywiście dziekuje też z namiary na Brussell's ENB już dodałem go do SoC i zagram sobie zaraz z godzinkę w ten zestaw.

Co do Tajnych Ścieżek 2 + AA2  to proszę o namiary.

W sumie to był pierwszy mod do Stalkera w który zagrałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TT2 dopiero się robi, ale niedługo...myślę, że miesiąc i będzie wszystko gotowe. Aktualnie przenoszony jest (a przynajmniej próbujemy...) system detektorów artefaktów, żeby w TT2 też można było z nich zrobić jak użytek jak w AA2. 

Ja już nie mogę się doczekać =D NA BANK zagram =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępny jest już ostatni, finalny, oficjalny konfig ENB dla AA2.

Bez_nazwy-1.jpg
 

Screeny:

PY07e8u.jpeg
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
 

Instrukcja instalacji i FAQ:

1. Instalacja głównego moda AA2.
2. Patch 2.04
3. Thanatos' Touch (opcjonalnie)
 
Instalacja oficjalnego ENB:
 
1. Jeśli posiadasz stare pliki któregoś ENB - usuń je. Są to:
 
SweetFX(folder)
*d3d9.dll
*d3d9_smaa.dll
*d3d9.fx
*enbeffect.fx
*enbeffectprepass.fx
*enbpalette.bpm
*shader.fx
*SweetFX_preset.txt
*SweetFX_settings.txt
 
2. Skasuj z Gamedaty AA2 folder "Shaders"
3. Pobierz oficjalny ENB dla AA2.
4. Przenieś foldery "Gamedata" i "Bin" oraz luźne pliki do głównego folderu z grą i zatwierdź podmianę WSZYSTKICH plików.
5. Wyłącz anti-aliasing w sterownikach karty graficznej oraz w grze. Jeśli korzystasz z MSi Afterburner - wyłącz go.
6. Aby się upewnić, że ENB działa, wciśnij podczas gry SHIFT+F12. Powinieneś zauważyć różnicę w oświetleniu, cieniowaniu itp...
 
FAQ:
 
Q: Mój ENB nie chce działać...co robię nie tak?
A: Upewnij się, że masz wyłączony anti-aliasing i filtrowanie anizotropowe w sterownikach karty graficznej. Na wszelki wypadek wyłącz także AA w ustawieniach gry. Jeśli używasz MSI Afterburner - wyłącz go.
 
Q: Mam wypad do windowsa z komunikatem o d3d9_smaa.dll w logu. Pomocy!
A: Jeśli korzystasz ze Steam, wyłącz "Nakładkę Steam"(Steam overlay).
 
Q: Zrobiłem jak zostało napisane, ale gra wciąż się nie uruchamia...
A: Znajdź kogoś, kto miał podobny problem i jak go rozwiązał. Nie potrafimy wytłumaczyć faktu, że ENB u jednych chodzi a u innych nie...
 
Q: Będą nowe konfigi ENB?
A: Na 99 procent - nie.
 
Q: Powinienem odinstalować całego moda jeśli chcę usunąć ten ENB?
A: Tak, ponieważ wraz z ENB'em dochodzą edytowane pliki pogodowe specjalnie na potrzeby tego narzędzia.
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pograłem trochę i co prawda jeszcze nie opuściłem Cordon ale bardzo mi się podobają zmiany jakie wprowadziliście. Zawsze brakowało mi w oryginale jak i pewnych modyfikacjach że użycie apteczki lub bandaży uniemożliwia strzelanie przez pewien czas. Postaram się jeszcze podzielić wrażeniami później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.