Skocz do zawartości

NLC 7.0: "Ja, Naznaczony"


Rekomendowane odpowiedzi

nlc_7_put_k_istine_302.jpg

Tytuł moda: NLC 7.0: "Я Меченый"
Autor: Сяк
Platforma: Cień Czarnobyla (Standalone)
Data premiery: 17.12.2015r.
Autor spolszczenia:

 

OPIS:

Spoiler

NLC 7.0: "Ja, Naznaczony" to globalna modyfikacja z nową fabułą, opracowana na platformie Cień Czarnobyla. "Ja, Naznaczony" jest kontynuacją moda NLC 6 "Początek" i jest jednym z najbardziej hardcorowych i unikatowych modyfikacji. Modyfikacja sprawia, że Zona staje się maksymalnie niebezpieczna i wymusza na graczu największą uwagę i maksymalny spryt przy przechodzeniu moda. Każdy zły krok to śmierć.

Fabuła zaproponowana graczowi jest bardzo obszerna.

 

Zmiany:

Przerobiony system standardowych zadań - teraz u naszego GG przy odbiorze zadania mogą pojawić się konkurenci. Innymi słowy jednocześnie z GG to samo zadanie może otrzymać inny stalker. Nagrodę za zadanie otrzyma ten kto okaże się sprytniejszy i bystrzejszy.
Waga przenoszonego przez nas towaru będzie zależeć od zużycia kombinezonu.
Możliwość (resetowania) plecaka.
Artefakty będą utrzymywać swoje właściwości tylko przy naładowanych bateriach.
Dla artefaktów wprowadzono nowe właściwości takie jak przyśpieszone odbudowanie psi-zdrowia, powiększenie zasięgu skoku, jak również powiększony parametr udźwigu.

W grze będziecie odnajdywać zaszyfrowane PDA stalkerów, po odszyfrowaniu dane z tych PDA będą pomocne przy odnajdywaniu schowków i zrozumieniu zjawisk Zony.
Możliwość wykorzystania pasa w którym do wykorzystania oddane nam będą dodatkowe przegrody.
Prędkość poruszania się GG w biegu będzie zależna od zmęczenia.
Wniesiono zmiany do handlu i broni oraz kombinezonów z dużym zużyciem. Teraz nie zainteresują handlarzy, za to pojawi się szansa pozbycia niepotrzebnego towaru drogą sprzedaży napotkanym nowicjuszom.

Zmieniona ilość lokacji, dodane nowe, wycięte te które nie pasowały do koncepcji New Level Changer 7.
Artykuły spożywcze i części ciał zwierzęcych Zony, odzyskały właściwości i będą się psuły.
Zmieniony sposób napotykania przeciwników, który będzie zależał od pory dnia i przynależności NPC-ów.
Jasność świecenia latarek zależny od naładowania baterii.
Sloty na broń są takie same.

Działanie noktowizorów zależne od zużycia kombinezonu.

Wyłączony efekt mocnego przeciążenia przenoszonego towaru dzięki systemowi płynnego przeciążenia.

Kardynalnie zmienione działanie inwentarza. Z plecaka usunięto rozładunek, śpiwór, ładownicę, których logicznie nie powinno tam być. Wywołanie inwentarza Naznaczonego odbywać się będzie za pomocą gorącego klawisza.

W grze zmieniony został system snu, wygląd na screenie.

 

Lokacje:

Do szesnastu lokacji oryginalnej wersji Stalker Cień Czarnobyla w modzie dodano jeszcze dwanaście: Martwe miasto, Katakumby, Laboratorium X8, Czerwony las, Zapomniane gospodarstwo, Szpital, Laboratorium X10, Limańsk, Warlab, Mglista gęstwina, Bagna, Strefa Tesla.

 

Jak zapisać grę w NLC 7.0 i dlaczego w menu nie ma funkcji "zapisz":

Zapisać grę można tylko obok ognia (ognisko, lampa naftowa), lub przespać się (jeżeli nie obudzi nas Emisja), lub przy zachodzie na lokacji. Ogień rozpala się zapałkami (lub miotaczem ognia). Ogniska mogą zapalić NPC-e jeżeli są obok ogniska. W Zonie nie ma zapalniczek. Pudełko zapałek nigdy nie będzie pełne. Handlarzowi bardziej opłaca się sprzedać dziesięć na w pół pełnych pudełek zapałek niż jedno pełne.

 

Problemy z brakującymi bibliotekami:

Jeżeli będziecie mieli komunikat o braku biblioteki  MSVCR120.dll to pobierzcie ją stąd: http://www.microsoft.com/ru-RU/download/details.aspx?id=29

http://www.microsoft.com/ru-ru/download/details.aspx?id=40784

 

SCREENY:

 

WIDEO:

Spoiler

 

 

LINK DO POBRANIA:

 

ŹRÓDŁO:

ap-pro.ru

stalkermod.ru

nlc-zone.ru

amk-team.ru

  • Super 1
  • Dodatnia 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak w opisie, u mnie nie ruszy. Nie mam daru uruchomiania oryginalnych wersji ruskich modów. Cała nadzieja w @cichym.

Edit: Wgrałem fixa dla tych którzy "mają problem z uruchomieniem" wkleiłem wypakowane pliki do folderu bin i ruszył:

XR_3DA_2015_12_19_18_12_58_336.jpg    XR_3DA_2015_12_19_18_13_06_756.jpg

 XR_3DA_2015_12_19_18_13_15_163.jpg    XR_3DA_2015_12_19_18_13_35_101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod wymaga autoryzacji. Po wprowadzeniu nicka i zatwierdzeniu pin powstaje plik player.dat - jego wysyłamy na mail autorowi, wraz z nickiem naszego profilu na stalkermod.ru. Dostajemy plik zwrotny który wklejamy do moda i gramy. Swój wysłałem, ale nie mam jeszcze odpowiedzi. Konkluzja: jak nie mamy konta na ich stronie to nie pogramy. Trochę chore rozwiązanie. Na AP-PRO.RU pierwsze 6 stron o modzie to utyskiwanie na "pogiętą" instalację. Poczekam na odpowiedź autora i zobaczę. Bez autoryzacji wczyta się tylko menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Dostałem plik zwrotny od Sika. Niestety sama gra nie chce mi odpalić. Wczytuje się i zastyga na etapie synchronizacji. Próbowałem wszelkich "myków" na jakie natknąłem się na Rus stronach - wszystko na nic. Niewielu graczom zza wschodniej granicy udało się odpalić tego moda - bardzo psioczą. Osobiście poczekam, aż ktoś wstawi uproszczoną wersję bez niepojętych utrudnień.

   Gra jako taka powinna się uruchomić bez pliku zwrotnego od Siak - dostępny jest sam Kordon. Plik zwrotny odblokowuje dalsze lokacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie gra. Ta gotowość moda na 90%. A może to zasłona dymna twórcy moda który za wszelką cenę chciał już wypuścić modyfikację ale ma tak wielkie ambicje by zaistnieć i nabrać rozgłosu dla tego kombinuje z tymi zwrotnymi plikami. Sprawa cuchnie jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się swoim doświadczeniami z prób uruchomienia moda ponieważ dalej już nie ruszę sam.

Najpewniejszym początkiem do kombinowania wydaje się torrent: https://yadi.sk/d/GTCJymylmKgTZ po rozpakowaniu mamy grę prawie gotową do gry. Niestety jest kilka problemów.

Na starcie launchera dostaniemy komunikat:

--------------------------- Предупреждение ---------------------------

Внимание, библиотека значительно устарела. Получите обновление во избежание сбоев!

--------------------------- ОК ---------------------------

Ten komunikat mówi o tym że mamy za starą wersję gry żeby ją uruchomić - coś w tym jest bo wersja na torrencie prawdopodobnie jest z końcówki 2015 roku i od tego czasu wyszło około 7 dużych aktualizacji. Są one dostępne tutaj:

http://nlc-zone.ru/forum/forum/24-nlc7-obnovleniya/

Z tym komunikatem możemy sobie poradzić instalują aktualizacje lub cofając datę w systemie do roku 2015. Niestety nie potrafię znaleźć instrukcji jak instalować aktualizacji a nadpisywanie plików kończy się crashem na starcie. Podejrzewam że aktualizacji to jak by różnice między poszczególnymi wersjami moda tylko jak wymusić ich instalacje? Tu musi poszukać ktoś kto zna rosyjski a nie tylko jak ja Google tłumacza.

Ustawiłem datę w systemie na 2015 roku i mod ruszy ale tylko do synchronizacji. Wtedy pojawia się komunikat:

--------------------------- Неисправимая проблема! ---------------------------

Данные профиля в файле A:\Gry\release\profiles\qwertyuio\player.wcp неверные/повреждены. Восстановите файл из бэкапа или создайте новый профиль

--------------------------- ОК ---------------------------

Uszkodzony profil - ponoć chodzi tu o problem z nie rosyjskim systemami który został rozwiązany w nowszych aktualizacjach tylko nie wiem jak je zainstalować. Ten sam problem miał @cichy. Problem z tym komunikatem jest taki że go nie widać gdy gra działa w trybie pełno ekranowym. Trzeba uruchamiać ją w oknie (launchera na to pozwala w opcjach). Bez aktywacji mod powinien działać w kordonie.

Żeby dalej ruszyć niestety musimy dowiedzieć się jak poprawnie instalować aktualizacje dlatego liczę na naszych tłumaczy.

 Pozwolę sobie Was zawołać żeby poste nie umknął Waszej uwadze.

@gawron @kondotier @metek58 @smox @yellow.

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na ich portalu opis, jak jeden z tamtejszych graczy skutecznie postawił moda.

Spoiler

Не стал заморачиваться и свято соблюдать инструкции на тему "присвоить статус"... "убрать только для чтения"... и прочее бла-бла-бла...
Запускаем согласно инструкции через лаунчер - выдаёт что "библиотеки устарели"...
Хорошо!
Ищем обновы.
Я брал отсюда http://ap-pro.ru/forum/35-11148
Скачиваем архивы.
обновление "оптимизированное 7" и "работа над ошибками 8"
Далее - распаковываем из "оптимизированного 7" самый последний (с самым большим номером? - у меня 6204)архив "bin" В отдельно созданную папку. Распаковался - выделяем ВСЕ файлы в папке и кидаем в папку "bin" игры с заменой!
Далее - распаковываем gamedata.db0 (тоже с самым большим номером. у меня это был 160131).
Удаляем из папки с игрой gamedata.db0 и ставим вместо неё

распакованную.
аналогично поступаем с архивами "работа над ошибками 8"
Распаковываем bin и его файлы кидаем в bin игры с заменой.
Распаковываем gamedata_db0 c самым большим номером, gamedata_dbd, и gamedata_dbc.
Распакованные gamedata кидаем в папку с игрой.
Запускаем угру - создаём запись. На латинице!
Поиграли - сохранились.
Вышли...
Скачиваем архивы NLC 7.1
Распаковываем bin_opened в отдельную папку - кидаем его файлы в bin игры с заменой.
Запускаем распаковку gamedata-open.part01 в папку с игрой.
Распаковщик сам подхватит все остальные gamedata.
После этого из папки с игрой удаляем все gamedata c 1 по 9-ю включительно.
Оставляем новую gamedata, gamedata.dbd, gamedata.dbc, и gamedata.dbf
Создаём НОВЫЙ ярлык.
Играем. )
Пока брожу по кордону...

Link do filmiku-instruktażu, jak postepować przy stawianiu moda.

https://www.youtube.com/watch...Dux85jA&feature=youtu.be

A brakujące biblioteki pobrał z tego portalu:

http://ap-pro.ru/forum/35-11148

A tutaj link do wideo poradnika - 60 części.

https://www.youtube.com/watch?v=JUdO8as2kzA&list=PLnGInkNZHnoKzGjkC6CTxp9S2f_78Aa6J

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier: Niestety główny problem jest z crashem po aktualizacji a niestety informacji na ten temat brak. Bez aktualizacji coś się uruchamia a z nią już tylko crash.

Udało się:

Uruchomiłem NLC bez patchy. Metoda jest dość prosta trzeba wymusić aby program nie obsługujące UTF8 używały zamiast polskiego kodowania rosyjskie. W tym celu należy wejść w panel sterowania -> zmień format daty, godziny lub liczb. Potem Administracja i:

Przechwytywanie.PNG

Dziś prawie żaden program nie działa w starym kodowaniu(oprócz STALKERA) więc nie powinno mieć to poważnych efektów ubocznych.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mod to nadal  OBT. Przypuszczam, że autor chcąc mieć kontrolę nad testerami, celowo wprowadził ten element z uzyskaniem dostępu do gry po uzyskaniu uwierzytelnienia.

Z tego co doczytałem, to najpierw trzeba postawić moda w v.7, chwilę pograć, zrobić zapis i wyjść z gry.

Następnie dokonać aktualizacji do v.7.1 i dopiero można grać.

A to link do bardziej szczegółowego instruktażu wstawiania patchy, niż ten, który wstawiłem poprzednio:

https://www.youtube.com/watch?v=jf2cDux85jA&feature=youtu.be

A po sparzeniu się na kilku ostatnio wypuszczonych BT innych modów, radziłbym poczekać aż oni się sami uporają ze swoimi problemami i wypuszczą finalną wersję moda. A teraz to nawet cały bin jest wymieniany.

Każdy następny patch, może rozwalić to, co już osiągnęliśmy.

Ale nikogo nie zniechęcam od postawienia tego moda. Zostanie doświadczenie na przyszłość.

DODANO:

Na tej stronie: http://vk.com/nlc_7

znalazłem informację, że z tego adresu: https://yadi.sk/d/5rclTQgps6HkP   można pobrać moda bez konieczności pisania o uwierzytelnienie.

To z odpowiedzi dla Mister Grotesqe,

 

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli za radą @kondotiera odpuścić sobie całą zabawę z próbami ogarnięcia tego "potworka" czy brnąc w to nadal? "Houston, mamy problem...!"  :033:

 

Edit! 

Zapytałem na forum ap-pro odnośnie moda NLC 7: 

http://scr.hu/2oe0/7hwpt
 

Oto jaka otrzymałem odpowiedź: 

http://scr.hu/2oe0/safsr
 

Teraz kwestia znalezienia  otwartej wersji lub wersji SOBA. Czyli sprawa jest otwarta i można już w moda grać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pacjent1972 - w poprzednim moim postcie, w DODANO: , dałem linka do OBT, bez konieczności uwierzytelnienia. Podałem również stronę, z której go mam.

Nie stawiałem moda, więc sprawdzić nie mogę.

Ale jak Ci odpisano, w tę OBT grać można, ale jeszcze ciągle jest uzupełniana w nowe dialogi, itp. Stąd moja sugestia, aby nie brać się za łapanie pcheł, a poczekać jeszcze trochę i zabrać się za moda już finalnego. Tym bardziej, że na testowanie nie mamy żadnego wpływu, bo ewentualne bugi mogą wychodzić z różnicy podstawek.

Ale wolna wola. Kto chce, ten pobiera i gra. Ja czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.