Skocz do zawartości

NLC 7.0: "Ja, Naznaczony"


Rekomendowane odpowiedzi

Blog był w cudzysłowie bez jakichś podtekstów - mnie się bardzo podoba jak już napisałem;) 

I tutaj powstaje swoisty paradoks - nie chcę czytać ażeby nie psuć sobie przyjemności z gry, ale z drugiej strony CIEKAWOŚĆ nowinek czy fabuły robi swoje, więc czytam jednak... :blush::D

W Alternatywie 1.3 (w którą aktualnie gram) t.j tutaj również pękają wizjery/szyby panoramiczne kombinezonów czy egzoszkieletów wprost proporcjonalnie do zużycia danego "ubranka" co uważam za świetny patent.

Często trzeba przecierać wizjer/szybę kombinezonu? Woda w manierce służy i do przecierania wizjera i do picia jak rozumiem?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda służy tylko do przecierania szyby. Czy często, z jedną manierką śmiało można pozałatwiać sprawy na jednej lokacji. Natomiast rozbita szyba, na niektórych lokacjach oznacz śmierć. Dlatego na dłuższą wędrówkę warto zabierać zestaw remontowy, niestety kosztem innych przedmiotów np. amunicji. Ten mod cały czas weryfikuje moje wcześniejsze podejście do Zony. Tak dla przykładu - przejście przez tunel z elektrami na Kordonie, nie stanowiło to większego problemu, skok, apteczka, albo dwie i już. W NLC takie numery nie przechodzą. Musiałem do perfekcji wytrenować przechodzenie tego tunelu, zgodnie z rytmem przemieszczania się anomalii. Nie wspomnę o celowaniu w głowę przez przyrządy celownicze. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie mogę obiecać udziału, bo aby tłumaczyć jak należy, trzeba w moda grać testując spolszczenie. Obejrzałem dwa odcinki video z poniższego linka i zastosowane rozwiązania tak zapisów, jak i posługiwania się inwentarzem, oraz dotyczące życia i zdrowia mi nie odpowiadają, aby w moda grać. Ale nie jest to moja ostateczna decyzja. O niej zadecyduje wersja finalna, usunięcie problemów z pobraniem i postawieniem moda.

https://www.youtube.com/watch?v=JUdO8as2kzA&list=PLnGInkNZHnoKzGjkC6CTxp9S2f_78Aa6J

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zakończenie moda w jednym z lepszych poradników do moda:

Wersji moda jest już kilka, z dodatkiem graficznym, wersja dla hardcorowców, repacki i mnóstwo fiksów i poprawek, dodatków.

Jak można było się spodziewać użytkownicy obeszli zabezpieczenia moda i nie dali się wciągnąć w DLC które wiązało się z kosztami. Biorąc to wszystko po uwagę nie sądzę by autor moda wstawiał finalną wersję inną od tej która już jest. 

To strona domowa moda: http://nlc-zone.ru/

Przykładem może być ta wersja moda: http://nlc-zone.ru/forum/topic/157-nls7-ya-mechenyj-originalfinal/

 

Edit: Tak jak pisałem, autor moda liczył na zysk oferując DLC, w Stalkerze to nie złapie. Przejechał się troszkę.

Odpowiedź na moje pytanie na forum ap-pro.ru: https://scr.hu/ZMXPK1

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anatol- Masz moda uruchomionego? Jeśli tak, to czy mógłbyś sprawdzić tę metodę scigacza1978, polegającą na dodaniu do user.ltx linii powodujących szybkie zapisy jak z konsoli?


bind_console save save1  k7
bind_console save save2  k8
bind_console save save3  k9

Były zrobione dla moda też z rozwiązaniem zapisów przy ognisku i działały. Ja je wstawiam do wszystkich modów, zaraz po linii z qucksavami.

Gracz który robił wstawiony przeze mnie filmik, dał pewną radę zachowania zapisów robionych opcją z moda. Trochę kłopotliwa, ale pozwala się cofnąć o kilka zapisów wstecz i powtórzenia gry.

Po zrobieniu zapisu, wchodzi się do folderu z zapisami i robi kopię zapisu. Z filmiku wyglądało, że nie wychodził z gry. Ją przenosi się do innego folderu i do nazwy dodaje nr np.001. Przy kolejnym zapisie 002 itd. Lub dać zamiast 001 opis miejsca zapisu. Można też z taką zmienioną nazwą pozostawić w folderze z zapisami. Zmiana nazwy jest po to, aby nie został nadpisany następnym zapisem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, jest to pierwszy mod na którym nie działają. A quick save wymieniłem tylko jako miejsce doklejenia linii.

A jak wygląda sprawa zapisów z konsoli? Mod pozwala je robić, czy nie?

I może @Ranger801- dałby radę uruchomić ten zapis z klawiatury.

Dopytuję, bo w zależności od uzyskanych  odpowiedzi zależeć będzie moja decyzja o udziale w tłumaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @kondotier, obejrzę te fragmenty. Sposób, podany wcześniej przez Ciebie stosowałem od początku, inaczej nie wyobrażam sobie gry. Jeśli zginie postać niezbędna w dalszej fabule, z czymś się opóźnisz, coś się nie zespawnuje, bez twardego zapisu - kaplica. W najlepszym wypadku powrót do przejścia na lokację i to wszystko w modzie, gdzie są momenty, gdy jedynym marzeniem jest, aby dotrzeć do ogniska i zrobić zapis.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nasi mechanicy postarają się o zrobienie czita, umożliwiającego stosowanie tej metody scigacza1978. Nie pamiętam nazwy moda dla którego była zrobiona, ale scenariusz był bardzo podobny. Możliwe że to nawet była jakaś wcześniejsza wersja tego moda. Tak samo zawsze albo brakowało zapałek, albo nie było niczego co można by było rozpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@smox

Ale porównaj też oceny jakie miały te mody na tym filmiku ;)

To wg średnich ocen graczy jest na 4-5 miejscu w tej piątce najlepszych :) A wygrywa wg graczy ex aequo Another Zone mod i Kontrakt na dobre życie. No ale to wybór portalu, a nie graczy, chociaż dobrze wiedzieć też co oni sądzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.