Skocz do zawartości

Czwarte PDA na Wysypisku (z zadania)


Anton Gorodecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc w odnalezieniu czwartego PDA z Wysypiska. Z innego PDA znalezionego w DM dowiedziałem się że jest ono na Wysypisku jako nagroda za zadanie. Wykonałem dwa zadania na Wysypisku p.t.: "Imienny SWU" oraz "SEWA" i na tym zadania się zakończyły. Cała lokacja Wysypisko jest pod kontrolą mojej frakcji. Resztę PDA w liczbie trzech znalazłem bez problemu.

Czy zadania o którym mowa w PDA dostajemy od NPC-a na innej lokacji? 

tyTni5Q.jpg

 

Edytowane przez Anton Gorodecki
Gramatyka i składnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrych układach, na Wysypisku można pozyskać 5 PDA. Z placówki kopaczy ( kolo hałdy ), przy drzewie i piwniczka koło pchlego. Kolejne to przywódcy bandytów z hangaru, w nim jak tam zginie, lub w czasie jakiegoś naszego pobytu na Pchlim, zaatakuje i trzeba go palnąć. No i PDA Gryka, jeśli wywołamy Drużynę -Z, będzie w niej Czarny Serż i zginie. Koniecznie musi zginąć, bo żywy nie odda. Ale to PDA można pozyskać i gdzie indziej. Ja go uzyskałem dopiero na Jantarze.

Nie pamiętam zadania, nagrodą za które byłoby PDA. Ale jest jeszcze zadanie na kontrolera na szrocie. I coś mi świta, że w okolicy bagienko-las, leży trup monolitowca, a w nim też jest chyba PDA. Czegoś tam szukamy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem (oczywiście przez swoje gapiostwo :blush: ) i tym bardziej nie obszukałem trupa bandyty przy drzewie, który to miał moje "czwarte PDA" z tematu postu. Dziękuje raz jeszcze @kondotierza pomoc. 

Reasumując poniżej podaje listę PDA, które odnalazłem na Wysypisku razem z lokacjami (nazewnictwo z mapy) ich odnalezienia:

  1. Porzucone PDA - schowek w skrzynce w Obozie łowców skarbów;
  2. PDA z Wysypiska - trup bandyty Kobiałki leżący pod drzewem przy Nowym obozowisku;
  3. PDA nieznanego - piwnica Pchlego Targu;
  4. PDA Jochy - trup Jochy, przywódcy bandytów z Hangaru (u mnie zginął w czasie zadania przejmowania Hangaru przez moją frakcję).

Dodatkowo w ekwipunku "zimnych" członków Drużyny Z znalazłem 3 sztuki PDA Świadomości Z oraz PDA Gryka przy Czarnym Serżu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje z PDA Gryka. Teraz możesz grać spokojnie, bo jak cię losy=teleporty zaniosą na CEA, to możesz wejść i uratować St.ReLocka.

Teraz się pogimnastykuj, aby przejść przez wszystkie teleporty w estakadzie w Dolinie Mroku. Musisz pamiętać, że są po dwa. Do przodu i do tyłu, każdy ma dwie opcje. A po wylądowaniu, znowu mogą się pojawić dwa. No i na początku estakady, musisz porozmawiać z Pierwszym stalkerem. Dopiero po tym na CEA.

I broń boże nie zaprowadź do kopalni w Rudym lesie, córki przed tatusiem. Najlepiej ją zostawić w spokoju na Kordonie. Tam jest bezpieczna. Odwrotna kolejność jest wylotowa.

I tu małe ostrzeżenie. Zanim pójdziemy na CEA,  dobrze jest sobie zrobić gdzieś schowek, w którym zostawimy pancerz, jakąś dobrą pukawkę, strzelbę i coś do nich. Chociaż taki masochista jak ja, świadomie tego nie zrobił aby nie kusiło. I po krótkiej grze, znowu był - bez czitowania - paniskiem :D. I miał trochę więcej adrenaliny we krwi.

A widzę, że idzie Ci dobrze, więc przypominam że prosiłem o sava, z tuneli Prypeci. Takiego, kiedy GG jest już przy teleporcie nad dźwigiem i ma wchodzić na Zaton. To ostatnia lokacja, z finalnym przeniesieniem do Duplikatów.

Mnie brak spawnu gaussa w Rudym lesie zamknął drogę.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możne zacznę od tego że do tej pory nie musiałem korzystać z wideo poradników z YT, ale po tym co mi napisałeś chyba zacznę ;) O Anieli i Galeckim pamiętam, ale reszta fabuły to jak na razie czarna magia, dziękuje za ostrzeżenie.

Estakadę w DM chwilowo zostawiłem w spokoju, ponieważ przyznam się szczerze że nie wiedziałem jak dobrać się do fleszek (oprócz jednej którą zdobyłem bezboleśnie) a z teleportów nie korzystałem gdyż wydały mi się bezużyteczne (teraz widzę że to błąd).

Po eksploracji ciągu lokacji Kordon - Bagna - Wysypisko - Dolina Mroku - MW na tej ostatniej zdobyłem PDA d-cy zwiadu i będę chciał dokończyć "zwiedzanie" Magazynów. 

Jak już wspomniałem wcześniej staram się zawsze kroczyć "swoją" drogą (o ile pozwala na to mod) więc ukończenie moda może prędzej czy później być dla mnie awykonalne. 

O ile dojdę do tuneli Prypeci na pewno wyślę Ci @kondotier zapis gry - będę miał to na uwadze.

Twoja pomoc jak zwykle jest nieoceniona, ale tego chyba nie muszę powtarzać.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do teleportów w estakadzie, trafiasz w większości przez przypadek, z teleportów na innych lokacjach. Samodzielnie możesz tam dotrzeć tylko w dwu przypadkach. Z jego początku na budowie i z rury na zapleczu fabryki. Na początek idziesz sam, albo rzuci cię mod. Do tego drugiego, tylko z własnej decyzji. Najpierw rozwal beczki i dopiero wchodź. Informację o tym teleporcie, masz w jakiejś fleszce, lub PDA. W estakadzie, przed wejściem w teleport rób zapis. Masz wtedy szansę powtórzyć inny wybór.

Mod jest mocno zagmatwany ( choćby te teleportacje w nieznane ), tak że warto skorzystać z podpowiedzi. Chociaż to też powoduje, że zrobienie przewodnika prowadzącego za rączkę, jest niemożliwe. Ale zawsze jest jakaś podpowiedź, która przyda się w najbardziej niespodziewanym momencie.

A mnie po zagraniu kilku następnych modów, niektóre sytuacje z RBFF zaczynają się zacierać. Zostają tylko te, co mi dały najmocniej popalić. A nie zawsze są wiodącymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.