Skocz do zawartości

Зачистка (Oczyszczenie)


Rekomendowane odpowiedzi

6a12e382a14f.jpg

Tytuł oryginalny: Зачистка
Platforma: Cień Czarnobyla 1.0004
Data premiery: 06.01.2016 r.
Autor: Ki_Pa_RiS


OPIS:

Spoiler

Podstawą moda jest fabuła książki Aleksieja Grawickiego "Oczyszczenie" http://book2.me/287-stalker-zachistka.html . Fabuła moda wpleciona jest w fabułę Cienia Czarnobyla i zaczyna się od momentu gdy Striełok dociera na CEA.
To mój pierwszy mod więc nie osadzajcie mnie zbyt źle.
Z poważaniem, Ki_Pa_RiS.

Opis:

Przyjęto że Zona jest nie stała, lecz nawet w tej niestałości są elementy które złożyły się na jej fundament. Tak na przykład wiadomo wszystkim co oczekiwać od Wojskowych stacjonujących na Kordonie.
Generał Chworostin przyjmuje pod swoje dowództwo część Kordonu. Nowa miotła zamiata po nowemu. Chworostin jest pewny siebie jak zrobić porządek w Zonie i na własne ryzyko zaczyna swoja niebezpieczna grę.

Pomoc przy pracach nad modem:

xStream
Ab@dDon & DEXXX
AMK TEAM
antreg, dimos i inni.

SCREENY:

Spoiler

e62162db342.jpg

b546a478d7e8.jpg

ffa689b313feb2.jpg

VIDEO:

Spoiler

INSTALACJA:

Spoiler

Zainstalować Cień Czarnobyla w wersji 1.0004.
Z folderu z gra usunąć folder gamedata.
Z rozpakowanego archiwum skopiować folder gamedata do folderu z grą.

Zmiana w fsgame.ltx na:  $game_data$    = true|     true|.

Zmiana w localization.ltx na: [string_table]language = pol font_prefix = ;_cent ;_west.

Zmiana w gamedata/configs/text - kopia rus z przemianowaniem na pol.

LINK DO POBRANIA:

Spoiler

MOD:

FIX:


Źródło: AP-PRO_LOGO.png

 

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

INSTALACJA NA POLSKĄ PLATFORMĘ:

1. Rozpakowujemy archiwa i nakładamy fix (nie zapominamy wyjąć gamedata z gamedata tak moda jak i fixu).
2. Wklejamy gamedata do gry.
3. Kopia katalogu rus z przemianowaniem na pol.
4. Zmian w pliku localizatin/ltx na taką postać:

[string_table]
language    = pol
font_prefix    = ;_cent ;_west

5. Do elementu docelowego w skrócie gry na pulpicie dodajemy po spacji parametr " -nointro".
6. Gramy.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Spoiler

 

 

W tym modzie dwaj starzy nasi znajomi, Wilk i Lis, ruszyli w ślad za Striełokiem na CEA.  A że mieli pecha, Radar jest końcem ich podróży. Trzeba wracać. A że Pendolino tam nie jeździ, muszą się trochę natrudzić. Lis zostaje statystą, a gracz jako Wilk, odwala całą brudną robotę.

Fabuła klarowna, całkiem nowa, pozwalająca grać beż "wróżenia", co dalej zrobić. Tylko raz, na Radarze - zadanie dla Barmana - miałem spawn losowy. Musiałem skorzystać z podpowiedzi.

Mam już z górki. Ale grać będę bez pośpiechu, bo nic na kolejce się nie ustawiło.

 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radar, ślepy tunel, lis rozwalasz wszystko aż z lisem dostaniesz się do blokpostu w kierunku na składy, lis tam zostaje - nie podłazić "promieniuje" szczęściem, leziesz do przejścia na składy i zaliczone zadanie z lisem, składy ...nie pamiętam ale mam za sobą ok. 40% mod i dawno w niego nie grałem ale:

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wyskoczy coś innego, to można wziąć ten mod do tłumaczenia. Jestem za. Tytuł "Oczyszczenie", to chyba jest jakby przesłaniem dla odbiorców, że oprócz zwyczajnego czyszczenia Zony z wszelkiej szumowiny i gadziny, to zapewne bohater oczyszcza tu swą duszę z nieznanej nam jego przeszłości. Tak ten tytuł odebrałem, ale fabuły nie znam.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyjaśnię inny tytuł jaki sobie wstawiłem. GG szantażem został zmuszony do współpracy z wojskiem i pomocy mu w zajęciu na nowo Agropromu, co spowodowało wśród stalkerów wrogość do niego. Musi więc dla odzyskania reputacji, odzyskać również Agroprom dla stalkerów. I to robi.

Z takim wyposażeniem idę "pomagać" generałowi, aby uratować życie Lisa.

ss_user_02-09-16_20-40-40_(l01_escape).t

Na screenach sprawcy zamieszania.ss_user_02-09-16_20-41-10_(l01_escape).tss_user_02-09-16_20-42-08_(l01_escape).t

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy raz na forum toczy się dyskusja o nazwie moda. Uważam, że jest to takie ważne jak zeszłoroczny śnieg. Moim zdaniem zarówno Odzyskanie (odzyskanie reputacji i odzyskanie Agropromu), jak i Oczyszczenie (oczyszczenie reputacji o oczyszczenie Agropromu) jest ok, i nie warto się nad tym rozwodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę poinformować, że moda ukończyłem. I mam z tego satysfakcję. Bez nerwów, kombinowania, cziterki. Nawet udźwigu.

I z odczuciem popartym lakoniczną informacja od Ki_Pa_RiS z rus forum, że to nie koniec moda. Przyjdzie na koniec poczekać. Tylko ile.

Daję kilka zrzutów z finału moda.

1b.thumb.jpg.1145f34d086efa40097a19f11f71c.thumb.jpg.ad2bf0237e77d4728771bb659ea1.thumb.jpg.ed1f55b6ca77978c189f1a5d6b012.thumb.jpg.9d2b48ea5d8cb6b3d3ccbf65ad3a3.thumb.jpg.c62a214658f421ade24a196b548e4.thumb.jpg.10fda26288a385c3a818af977cc55.thumb.jpg.41eea8c480a18f3f9ac39aed10ad56bb634c8e850_6(1).thumb.jpg.5f13cdeac8d1a.thumb.jpg.73d4a9b1b3446d2b351be4c241c

  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Diegtiariow zmienił(a) tytuł na Oczyszczenie
  • Meta zmienił(a) tytuł na Зачистка (Oczyszczenie)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.