Skocz do zawartości

Jaki Windows


LordDino

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić jakiś windows na PC tylko nie wiem który. W tej chwili używam 7 i jestem zadowolony. Trochę się obawiam czy sobie dam radę z tymi śmiesznymi okienkami powyżej siódemki. No ale podobno szybko się do tego można przyzwyczaić.

 

Jakie macie doświadczenie i jakich nie kupować żeby się nie naciąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jeśli masz Win 7 64bit to śmiało możesz przy nim pozostać. Nie bardzo wiem co napędza chęć zmiany systemu z którego ktoś jest zadowolony  ? (sam tak stwierdzasz). MOIM ZDANIEM ani WIndows 8.1 ani Windows 10 nic nie zmienia wręcz przeciwnie. Jest coraz więcej wymuszeń ze strony MS.
WINDOWS 8.1
W Windows 8.1 na dzień dobry dodany jest do systemu Skype i dla przeciętnego użytkownika nie ma możliwości uruchomienia Skype
na starych zasadach tylko poprzez założenie konta na stronach MS itd.. Oczywiście ktoś powie przecież to da się zrobić może i tak ale spedziłem nad tym kilka godzin i mi się to nie do końca udało.. Albo funkcja "Wyłącz komputer"  trzeba jej szukać..  

WINDOWS 10
Kiedyś znalazłem taki filmik przed premierą Win 10
"Dlaczego warto mieć Windows 10 - 10 powodów" Nie przekonał mnie żaden.... Mówi się też że w Windows 10 nie będą z pewnością działać wybrane gry z lat 2003-2008, Te które zabezpieczono z użyciem Securom. Rozwiązaniem problemu jest patch, ale musi go przygotować producent gry. CO Z FANAMI STARYCH GIER?
O Windows 10 np: jest wiadome że dane wyciekają z kompa do MS. Oczywiście ktoś już wymyślił soft który to blokuje ale pojawiają się dwa pytania:
1. Czy aby na pewno na 100% blokuje ?
2. Co z użytkownikami którzy aż tak bardzo sie nie znają na kompach?
Powoli sprzedajemy swoją prywatność za świecidełka... 

Windows 8.1 - Windows 10 nie oferuje (biorąc pod uwagę mój sposób korzystania z komputera) niczego co zachęciłoby mnie do zmiany systemu.

Oczywiście to co powyżej to MOJE ZDANIE :)   

       
 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam 7 i go lubię to spokojnie na nim mogę pozostać? Mi chodzi tylko o to czy 7 za 2 lata nie będzie antykiem, ale jak bym mógł przy nim pozostać to nawet chyba bym chciał. 

 

I takie pytanie jaka wersja kupowania jest najlepsza żeby mnie w wała nie zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I 7, i 8 (czy 8.1) za kilka lat będzie takim samym antykiem, jak teraz Win XP, czy starsze 98, 95 itp. I tak samo zostaną porzucone.

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/lifecycle

Jedynym w tej chwili znanym i perspektywicznym systemem jest niestety Windows 10. No chyba, że MS coś znowu wymyśli...

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, LordDino napisał:

Czyli jak mam 7 i go lubię to spokojnie na nim mogę pozostać? Mi chodzi tylko o to czy 7 za 2 lata nie będzie antykiem, ale jak bym mógł przy nim pozostać to nawet chyba bym chciał. 

 

I takie pytanie jaka wersja kupowania jest najlepsza żeby mnie w wała nie zrobili.

Windows 7 64bit = pełna obsługa 4 rdzeni procesora + obsługa RAM powyżej 4 GB i obsługa aplkacji 64 bitowych (chociaż aż tak wiele ich nie ma ale to też zależy kto czego z softu używa). Zakończenie wsparcia:14 stycznia 2020 roku.
MOIM ZDANIEM do póki soft którego używasz na 7 śmiga to jeszcze ładnych parę lat można z tego systemu korzystać i nie będzie to antyk ;) Co do zakupu moim zdaniem wystarczy Windows 7 Home Premium 64-bit.
 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To biorę 7 tylko na allegro można kupować czy gdzie indziej? Żeby mi pirata nie wcisnęli.

Taki:

http://allegro.pl/windows-7-professional-pl-sp1-oem-najlepsza-oferta-i5919267787.html

 

Lub taki:

http://allegro.pl/windows-7-pro-pl-sp1-32-64-z-akt-do-win-10-24h-i5923922291.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podałeś to nie ma znaczenia który wybierzesz z tym że systemy które wskazałeś nawet jeśli dadzą się aktywować będą nielegalne to znaczy naruszone zostaną zasady licencji..
Ale swoja drogą ktoś wpadł na ciekawy pomysł z tego typu aukcją wystarczył pomysł dostęp do Internetu i to wszystko.... 
Niestety jeśli chodzi o zakup legalnej = licencjonoiwanej (nie myl z aktywowaną) wersji trzeba zapłącić DUŻO więcej.
Chyba że wierzysz że ktoś jest takim altruistą i sprzedaje za niecałe 50 zł system który kosztuje około 470 zł

Jeśli chodzi o lagalność czyli zgodność z licencją posiadanego systemu z rodziny MS to jest tyle zdań i opinii ile
wypowiadających się osób a to co napisałem powyżej jest oczywiście TYLKO MOIM ZDANIEM.

 

 

 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym argumentem przemawiającym za Windows 10 jest dla nas jako graczy wsparcie dla DX12 - które ma być prawdziwym przełomem, a nie dodatkiem do DX9 jak DX10 i Dx11 w których dodano kilka świecidełek. Przyznam jednak,że minie kilka lat zanim to się rozpowszechni i DX12 stanie się standardem jak kiedyś DX9. Za to okienka, kafelki i durne menu gdzie nic nie potrafię znaleźć na tyle mi się nie podoba, że na razie zostaję przy Win7 i każdemu to polecam - po co poprawiać coś co działa. PS. Miałem styczność z Windows10 i powiem jedno - nic tam nie jest tak jak w siódemce.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, LordDino napisał:

No to taki Windows nie jest legalny?

MOIM ZDANIEM NIE.

32 minuty temu, LordDino napisał:

Przecież allegro zabrania kupczeniem nie oryginalnych rzeczy. Wiesz to może być tańsze, bo nie bulisz za opakowanie, płyty, naklejki.

Allegro nie zabrania takich aukcji ponieważ nie on decyduje czy sprzedawana w tym przypadku sama oferta (bo system trzeba pobrać
z netu, nie ma płyty, dokumentów czy chociażby naklejki z kluczem) nie wiem jak to inaczej określić w przypadku podanych przez Ciebie aukcji jest legalne czy nie. Tu naruszyć zasady licencji (ale wediug MS a nie Allegro) może tylko sprzedawca (chciaż fizycznie niczego Ci nie daje tylko przekazuje informacje) i kupujacy. Mam dużo zastrzeżeń co do tych aukcji ale może nie potrzebnie pisałem o tym.
Może podejdź do tego tak. Płacisz za produkt z aukcji i polegasz na tym co jest jest w jej opisie. Sprzedawca zapewnia że wszystko jest ok więc przy tym pozostań. 

p.s aktualna pozostała tylko oferta http://allegro.pl/windows-7-pro-pl-sp1-32-64-z-akt-do-win-10-24h-i5923922291.html   
Jeśli zdecydujesz się na zakup pobierz oczywiście wersję 64-bit :)  

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał brodę to bym sobie pluł że Ci namieszałem z tą legalnością...

Co do zakupu poza Allegro niestety jest DUŻO drożej.

Znalazłem bardzo ciekawą ofertę:

http://newagehardware.pl/pl/microsoft-windows-7-professional-32-64-bit-pl-coa-salon-warszawa-natychmiastowa-wysylka.html
Cena 349,00 zł
Dostajesz płytę nakleję fakturę
Opis ze strony sprzedawcy:

Licencje Windows zostały odkupione od firm, które w związku ze zmianą infrastruktury IT, przestały korzystać z własnych komputerów. Odsprzedaż licencji w postaci naklejki z Certyfikatem Autentyczności jest całkowicie legalna i zgodna z licencjonowaniem Windows. W przypadku wątpliwości zachęcamy do kontaktu z infolinią Microsoft (http://www.microsoft.com/pl-pl/cpe/kontakt.aspx). Po zakupie otrzymają Państwo dowód zakupu w postaci paragonu lub faktury VAT (23%), naklejkę z kluczem produktu oraz płytę z plikami instalacyjnymi. Naklejka posiadająca zabezpieczenia w postaci mikrodruku jest dowodem na Państwa wyłączne prawo do korzystania z zakupionego oprogramowania. 

Sklep ma dobre opinie na ceneo.pl

Co ciekawe przed chwilą zadzwoniłem z ciekawości na infolinię MS i uciąłem sobie pogawędkę z miłą Panią ;) 

Oficjalnie według mojej rozmówczyni powyższa oferta też jest nielegalna i wszystkie wystawiane do sprzedaży wersje OEM mogą być zgodnie z licencją oferowane tylko przez producentów komputerów (np: Dell, HP) lub przez licencjonowane punkty sprzedaży. Czyli idziesz np. do Komputronika i kupujesz u nich wersję OEM. Reszta sprzedaży jest nielegalna = niezgodna z zasadami licencji.

W Komputroniku Windows 7 Home Premium 64bit SP1 OEM PL kosztuje 479 zł :( 
Jeśli nie masz takiej kasy to biorąc pod uwagę to czego się dowiedziałem na infolinii MS nie ma znaczenia czy kupisz ten system z oferty na Allegro czy ten z linka podanego przeze mnie. Obie sprzedaże naruszają warunki licencji czyli są nie legalne
ALE CO NAJWAŻNIEJSZE to sprzedający narusza warunki licencji. 

  

 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wynika z tego, że nie ma co kupować innej wersji niż Microsoftowa, bo gdzieś się i tak złamie przepisy, Jak nie dasz 500 z łi nie kupisz od nich to nie będzie oryginalna. Dobrze rozumiem, że kupić np: na Allegro i w razie kontroli powiedzieć, że myślałem, że mam oryginalną i to wina sprzedawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, LordDino napisał:

Dobrze rozumiem, że kupić np: na Allegro i w razie kontroli powiedzieć, że myślałem, że mam oryginalną i to wina sprzedawcy?

Tak z tym że nie myślałeś tylko byłeś pewny bo o tym informował opis aukcji i zapewniał sprzedawca. To wina sprzedawcy że wprowadził Ciebie w błąd. Napisałem o tej całej legalności bo wyżej napisałeś że nie chcesz żeby Ci wcisnęli pirata. Więc decyzję musisz podjąć sam jednak jeśli chcesz mieć legalny system powinieneś kupić go w licencjonowanym przez
MS salonie.

Wracając jeszcze do rozmowy z Panią z infolinii MS.
Powiedziała coś takiego że takie sprawy wychodzą dopiero w momencie kłopotów z aktywacją systemów on-line. Klienci dzwonią żeby aktywować system telefonicznie i tu wychodzi że kupili wersję z naruszeniem praw licencyjnych. Ale wina leży
po stronie sprzedającego i dzwoniący tylko tarci kasę którą wydał na zakup systemu. Natomiast sam MS nic dalej z tą informacją
nie robi.    

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśii akceptujesz to co już ustaliliśmy to dobrze to rozumiesz.
Natomiast popatrz na to z jeszcze innej strony. Załóżmy że nie zakładasz na forum tematu planowanego zakupu systemu.
Znajdujesz taką aukcję jak np. ta na Allegro. Kupujesz system aktywujesz używasz cieszysz się że tanio kupiłeś i jesteś mega zadowolony. Nigdy nie masz powodu kontaktu z MS i do końca byłbyś przekonany że wszystko jest ok ;)   

 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.