Skocz do zawartości

GRY RÓŻNYMI FRAKCJAMI - wynikające problemy


DaarMoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pierwsze pytanie. Gdzie jest "rozpruwacz" Lebiediewa ? Na wieży z podstawki nie ma. Wcześniej rozmawiałem, zgodnie z sugestiami, z Brutalem i najemnikami. Kupiłem kilka artów i pobiegłem na wieżę. Tam miotał się klient z podstawki ale strzelby brak.

Drugie. Przy anomaliach mam zaburzenia w widzeniu. Czy tak ma być ?      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za pomoc. Również znalazłem przy jakimś kimś, choć wcześniej obszukałem wszystkich. Dobra... Natomiast te zawroty głowy i oczu w anomaliach są wkurzające bardzo.

W nawiązaniu do porad Kondotiera o PDA i fleszkach mam następujące pytania (na pewno nieostatnie):

Jak wejść na zaplecze Sidora po fleszkę ? Do pierwszego, w którym siedzi, dostałem się, ale dalej w drzwiach są dwa teleporty i ciągle wyrzucają.

Następne. Gdzie znaleźć welesa ? Na Bagnach - ani jednego, na Kordonie - również, Wysypisko - obszukałem jak pozostałe i nic. (obszukałem wszystkich poległych i schowki)    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tę fleszkę na zapleczu Sidora, przenosi nas jeden z teleportów na CEA.  Można próbować od Sidora, ale prawdopodobieństwo jej zabrania jest znikome. Trudno ustawić się na nią i zabrać, zanim spracuje teleport. Próbowałem czitować zasięg zabierania przedmiotów. Nie powiodło się.

A teleport jest jeden, ale działa jak większość teleportów w tym modzie, z losowym lądowaniem.

Welesa, można kupić, albo zdjąć z trupa, ale któregoś członków drużyny-Z. No i chyba jest też przy trupkach w podziemiach Agro.

Rozpruwacz jest jeden i tylko on bez cziterki mieści się w 1 slocie. Strzelby znalezione u innych truposzy niż ten przy wieży, to zwykłe strzelby, bez zwiększonych właściwości.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 31.01.2016o01:11, DaarMoo napisał:

Jak wejść na zaplecze Sidora po fleszkę ? Do pierwszego, w którym siedzi, dostałem się, ale dalej w drzwiach są dwa teleporty i ciągle wyrzucają.

Pomimo aktywnego teleportu fleszkę z zaplecza można zabrać - wbiegasz w teleport z naciśniętym przyciskiem F - trzeba tylko dobrze przycelowć w szafkę na której leży fleszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! Spróbuję.

Niestety nie spróbuję, bo nie widzę fleszki. Ale mam problem ze znikającym przejściem na Agroprom. Będąc w Kordonie , przejście Bagna - Agroprom i Wysypisko - Agroprom są zaznaczone na mapie. Gdy przechodzę na jedną z tych lokacji przejście znika i nie ma szans dostać się na Agroprom. Czy jest to zamierzone ? 

W PDA Glukina jest mowa o tajnych PDA na Bagnach i Kordonie. Gdzie ich szukać ? Prosiłbym o podpowiedz bo lokacje są sporawe.  

Jeszcze jedna rzecz. Na Wysypisku i Dolinie Mroku nikt mi nie chce dać  żadnego zadania, natomiast na Kordonie i Bagnach wszyscy chcą ster barki z Zatonu. I co wy na to panowie stalkerzy. 

 

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fleszka leży na półce takiej szafki z lewej strony pomieszczenia. Popatrz przez lornetkę. I drugi raz ją widać jak jesteś na granicy teleportu. On zaczyna działać jakby z opóźnieniem, więc zobaczysz. Zapis przed teleportem, pozwala na powtarzanie do skutku, bez konieczności biegania po Kordonie.

Tych PDA nie kojarzę. Jest tam do wzięcia PDA Striełoka na bagnach, ale to z zadania. Zobacz filmiki od Antona. Masz pokazane miejsca pozyskania wszystkich PDA.

A z zadaniami pobocznymi jest tak, że jeśli nie wykonasz poprzedniego, nie dostaniesz następnego. A zadania pojawiają się w kolejności. Trzeba pofatygować się po ten Ster. W ten sposób mod wymusza pojawienie się na lokacji i wykonania na niej zadań, aby coś nie opuścić.

Teleporty są widoczne na ogólnej mapie, ale już na mapie lokacji jak na niej jesteśmy, dopiero po jego "otwarciu" poprzez wykonanie jakiegoś zadania.

I jeszcze taka informacja o teleportach. Są tak zmyślnie poustawiane, że trzeba trochę pokombinować. Np. na Kordonie w kolektorze koło strażnicy, masz teleport na Bagna. Ale jak jesteś nad kolektorem ( za płotem ), to prawie w tym samym miejscu jest nieoznaczony teleport na Agro. Tylko trzeba dokładnie na niego trafić, zanim też tu zadziała ten na Bagna.

  • To samo jest przy moście do Limanska. Nad  tunelem ( koło takiej dyżurki ) jest nieoznaczony teleport chyba na Kordon. A pod nim w tunelu dwa inne.

To nie bugi, ale zamierzone w modzie "oddziaływanie infopola ziemi". Jest więcej takich ukrytych, lub czasowo, do wykonania zadania nieaktywnych teleportów. W drugiej części moda Odmienne światy, będziesz przez moda informowany, dlaczego teleportu na daną chwilę nie można użyć, bo albo go jeszcze nie ma, albo zbiera energię do otwarcia przejścia.

Tu tego nie ma, bo jak to w życiu bywa, praktyczną wiedzę nabywamy z czasem. I tak jest w tym modzie. Na wszystko przyjdzie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, ale czy dający zadanie nie podpowiada? Bo mnie tam chyba Barman wysyłał. Sytuacja z teleportami się zmienia, jak bierzesz zadanie.

Filmu z Bagien nie ma, bo PDA tam nie znajdujemy, a dostajemy. To wychodzi z fabuły, a tę można różnie prowadzić.

Poczytaj też treść zawartą w spoilerach tego tematu :

To tłumaczenia podpowiedzi od rus graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !

O modzie przeczytałem wszystko co jest napisane na forum Reborn FF, ale pytania będą nadal, bo to jest Reborn. Tak miałem również z 7.63. 

Tak, z teleportami jest ciekawie. Mapy Antona z nimi, w mojej grze wykorzystuję najwyżej w 20%. Reszta jest chyba nieaktywna, ale może się uaktywni.       

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DaarMoo napisał:

Ale mam problem ze znikającym przejściem na Agroprom. Będąc w Kordonie , przejście Bagna - Agroprom i Wysypisko - Agroprom są zaznaczone na mapie. Gdy przechodzę na jedną z tych lokacji przejście znika i nie ma szans dostać się na Agroprom.

W mojej grze (jako członek frakcji Stalkerzy) przejście na Agro było za drzewem na MW:

QgEumue.jpg

13 godzin temu, DaarMoo napisał:

W PDA Glukina jest mowa o tajnych PDA na Bagnach i Kordonie. Gdzie ich szukać ? Prosiłbym o podpowiedz bo lokacje są sporawe.  

Kordon - PDA Dezertera (tunel) - dopiero po rozmowie z Striełokiem na CEA. Opcja znalezienia PDA na Bagnach zależy zapewne od frakcji - ja nie miałem na Bagnach żadnego PDA.

 

13 godzin temu, DaarMoo napisał:

Na Wysypisku i Dolinie Mroku nikt mi nie chce dać  żadnego zadania, natomiast na Kordonie i Bagnach wszyscy chcą ster barki z Zatonu. I co wy na to panowie stalkerzy. 

Na Zaton dostaniesz się na sam koniec moda. Zadanie możesz zapewne wziąć, ale czy nie przyblokuj kolejnych?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak w 7.63. Ja z nich nie korzystałem. Były inne, wygodniejsze.

Co do steru, myślę Anton, że nie byłoby tego zadania gdyby miało przyblokować grę. Dziwne jest tyko to, że dotyczy ostatniej lokacji. A może czeka mnie coś całkowicie zaskakującego ? (oby nie rozpoczęcie gry od nowa)  W 7.63 kolejność zadań była jednak bardziej poukładana mimo skoków w przeszłość i przyszłość.  

Dzięki Panowie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, zadanie na Ster z barki dostałem już w zaawansowanej grze, ale nie takie znajdź i przynieś, ale z jakimś tam pośrednikiem. A ten z Kordonu miałem już w inwentarzu ( znaleziony przypadkiem ), to wykonałem szybko. Precyzyjniej nie odpowiem, bo na pewno poszedłem na Zaton po ten Ster, ale całkiem dobrze mogło to być w Odmiennych światach. Nie chcę nikogo wprowadzać w błąd.

Może Anton lepiej pamięta, bo grał później ode mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaarMoo - Er, autor moda jest w stosunku do grających trochę despotyczny. Stosuje zasadę. Albo robisz wszystkie zadania, albo nie grasz dalej. Uważa, że nie po to się męczył z modem i jego rozwinięciem, aby gracz go olewał i leciał po łebkach. Stąd zależność otrzymania kolejnego zadania od NPCa, po zrobieniu poprzedniego. A nie są to jakby się wydawało zadania poboczne, bo mają wpływ na pchnięcie fabuły, znalezienie itemu, albo prowadzą tam, gdzie niby przez przypadek możemy znaleźć rzecz istotną dla  dalszej gry.

W tym modzie i jego dalszych częściach, trzeba zapomnieć o logice ze znanych modów. Już sam zamysł fabuły pokazuje, jak daleko od niej jest Er.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wniosek że, jeżeli w dalszym ciągu pojawiają się zadania poboczne (przynieś i wróć) na danej lokacji, to trzeba wykonać je aż się skończą. Tak staram się robić.

W estakadzie Doliny Mroku po teleportacji z Rudego Lasu nie znalazłem fleszki tylko pojemnik z grawinabojami. Taka zmiana - niespodziewana.

Łysy z wioski pijawek powiedział, że zadanie na PDA Szramy, będące na Bagnach, dostanę od Azota przy moście z Limańska. Niestety Azot mimo kilkukrotnej rozmowy nic na ten temat nie wspomina i pewnie nie wspomni. 

Piszę o tym tylko dlatego, aby pokazać innym jak nieliniowy może być Reborn. Podobne odstępstwa miałem w 7.63.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne pytanie.

Czy spawn drużyny - Z jest tylko raz czy więcej ?

Ja mogę spawnować ją chyba w nieskończoność. Mam już 3 PDA Gryka.

Na Magazynach Wojskowych spotkałem Sułtana (zaznaczony na czerwono). Prosi o eskortę na Wysypisko. Spróbuję. Czy ktoś z grających również go spotkał ?      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze pytanie odpowiedziałeś sobie sam :happy:

Sułtan poprosi Cię o odeskortowanie do przejścia na Wysypisko ("normalnie" jest to przejście do Baru, docelowo znajdzie się na Wysypisku w kotlince). Po dołączeniu do niego w ów kotlince zacznie uciekać do Hangaru. I tu jego rola się kończy, ponieważ Twoja reputacja u Bandytów nie pozwoli na współpracę (pomijam fakt że zapewne zdążyłeś "wyczyścić" już Hangar z Bandytów). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.