Skocz do zawartości

GRY RÓŻNYMI FRAKCJAMI - wynikające problemy


DaarMoo

Rekomendowane odpowiedzi

RBFF jest przeróbką zasadniczego moda. Autor Warlock pisał o usunięciu sporo rzeczy. Może fleszki do nich należą.

W co grasz, Twoja wola. Ale jeśli nie grałeś w Odmienne światy, to lepiej kontynuować moda w kolejnej części, jeszcze ciekawszej niż Artefakty śmierci.

Na powtórki gry innymi frakcjami, zawsze masz czas. I nie możesz liczyć na pomoc, bo kto nimi zaczynał, wracał do Czystego nieba. Ja też. Scenariusz mi się kupy nie trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Doppelganggera grałem dwa razy. Na forum jest ostatni screen, kończący moją pierwszą grę.

Grając w klanie Stalkerów scenariusz, przynajmniej na razie, trzyma się kupy. Ostatnio musiałem zlikwidować Czyste Niebo (frakcja przyjazna) przy moście do Limańska, żeby zaliczyć zadanie. Trochę to niespodziewane, ale widzę, że mod właśnie tak jest ustawiony. Zbieram więcej PDA niż gdy byłem w Czystym Niebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciągnij dalej. Zobaczymy, jak ten wątek jest rozwiązany. Jesteś pionierem, otwierasz nową drogę.

Er, dość przewrotnie traktuje swoje mody. Np. do Artefaktów śmierci, wypuścił drugi mod - "Inną drogą" - w którym zaczynamy jako stalker-gołodupiec na Zatonie. Tu możemy zdobyć broń. Ale jak niepotrzebnie wejdziemy na most od strony oczyszczalni, to mamy prawie to samo co w zakończeniu RBFF.  Aby uzyskać dostęp do fabuły, wchodzimy tylko na część mostu od Leśnictwa, a potem cofamy się i obok barki Noego do Żelaznego lasu. A stąd w Zonę.

Tak samo jest z Odmiennymi światami. Drugi mod - Zagadki północnej strefy -  zaczynający się na całkiem nowej lokacji, następnie Zaton, a z niego okrężna drogą na lokację Strażników mapy, aby spotkać Zarkę.

O przewrotności fabuł tych modów Reborn, można książkę napisać. I dlatego są tak interesujące, frapujące i warte grania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą. RBFF ma to do siebie, przynajmniej dla mnie, że wciąga powoli. Początek był dla mnie nużący. To ciągłe - przynieś i wróć. Czasami miałem wrażenie, że niedługo będzie koniec. A tu nie. Jedna rozmowa, jedna akcja i idziemy dalej. Otwierają się nowe tematy. Mod coraz bardziej łapie w swoje kleszcze. Wciąga. Mimo wszystko grając pierwszy raz byłem lekko zgubiony. Jakoś nie mogłem wgryźć się w niego. Dopiero teraz, grając drugi raz, zaczynam czuć go lepiej. Scenariusz zazębia się, więc jeżeli w modzie nic nie walnie powinienem dojść do końca.         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po akcji na CEA, wróciłem, w Limańsku przeprowadziłem Pilota, doprowadziłem Galeckiego do kopalni w Czerwonym Lesie, Anielę także. Mam od niej artefakt śmierci, pytanie co dalej? Ten naukowiec z Limańska nie chce mi dać zadania na Gaussa, a żadnego Gigi nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwóch o'Zonów. Prawdziwego na samej górze i jego kopię, łazi po budowie. Ten na górze posyła cię do niego i wtedy jest ta rozmowa.

A Giga i handlarz lub rusznikarz, pojawi się dopiero, jak w końcowej części Limanska zrobisz porządek z wszystkim co się rusza, aż pd wejście do szpitala. Na tym etapie nie powinieneś mieć innych zaległych zadań w PDA. Giga będzie w pierwszy domu po prawej, jak się idzie od budowy. Wcześniej tam masz całą armię NPCów i mutków.

Musisz mieć też zadanie na bazę CzN na Bagnach. Kilka postów wyżej jest opisany artefakt, bez którego tam nie ma po co iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że czegoś, co scenariusz potrzebuje do "otwarcia się" nie masz zrobionego. A że w tym modzie nie ma dwu identycznych gier, trudno coś doradzić, bo nie wiadomo kiedy powstał błąd i z jakiej przyczyny.

Abyś nie musiał grać od nowa, poproś antona albo DaarMoo o sava przed rozmową z o'ZONAmi.

DaarMoo skończył dwoma frakcjami, teraz leci następną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger801 ja również grając w Czystym Niebie nie miałem zadania na Gaussa. Jak nie masz, to nie masz i nie będziesz miał. Tak jak słusznie zauważył Kondoter, każdy ma swoją wersję gry. Nie ma co się przejmować. Natomiast Giga musi być. 

Z Gigą, handlarzem i rusznikarzem Monolitu też miałem problem. Po oczyszczeniu Limańska, rozmowie z O'zonem i proto, oczyszczeniu terenu za budową z Monolitu, po prostu ich nie było. Co zrobiłem. Wczytywanie save'ów. Za trzecim wczytaniem pojawili się. I Tobie też się pojawią. Tylko ostrożnie oczyszczaj budynek w którym będą bo możesz ich załatwić. Wtedy - tylko save'y. Ja strzelałem tylko do tych, którzy do mnie strzelali.

Natomiast grając drugi raz we frakcji Stalkerów, Giga i pozostali lokatorzy budynku po prawej, byli o razu na żółto i w niebieskich ikonkach (takie ułatwienie Autora po szarpaniu nerwów w Czystym Niebie). A i proto bez ociągania dał mi quest na Gaussa.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wczytać pierwszego save'a lub autosave'a ( z tym jest na ogół kłopot) - najlepiej zaraz po wejściu do Limańska i przejść całą drogę do Gigi, albo ostatni save przed wejściem do Limańska i j/w. Save'y z innych lokacji nie są w tej chwili potrzebne. Limańsk, przy wejściu musi być przez Ciebie nietknięty, na to wygląda. Jeżeli nie masz, to wczytujesz jakiś starszy. Radzę robić twarde save'y , między innymi dlatego, że można je konkretnie opisać i wtedy wiesz dokładnie co zrobiłeś albo co masz zrobić. 

Ja bym na Twoim miejscu wczytał save'a, którego zapisałeś gdy gra nie stwarzała problemów fabularnych.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś na tyle mocny w rosyjskim, aby grać bez tłumaczenia? Ta wersja Artefaktów śmierci nie ma spolszczenia, a spolszczenie z RBFF na 100% nie pasuje. A mod jeszcze bardziej komplikuje rozgrywkę. Nie masz wyboru kim grać, to jest narzucone.

Ale jak się jednak zdecydujesz, to po dotarciu do mostu, nie chodź dalej jak pierwszy gazik od strony leśniczówki. Zabierz co w nim jest, wróć i obok barki idź do Żelaznego lasu.

Bo jak pójdziesz na drugi koniec mostu, zobaczysz końcówkę moda i Titry.

Ponawiam propozycję prośby o zapis sprzed o'Zonów. Koledzy na pewno nie odmówią. Ja już nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jesteś na tyle mocny w rosyjskim, aby grać bez tłumaczenia?

Pobrałem wersję przetłumaczoną na angielski.

A zapis sprzed O'Zonów mam, bez obaw, po prostu zaciekawiła mnie ta wersja "Inną drogą", zobaczę jak mi pójdzie, nie podjąłem jeszcze "pewnej" decyzji. Zawsze mogę wrócić do FF. W tej wersji zdobyłem broń na Zatonie i dotarłem z niego na Jantar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ranger801 - Jeśli grasz po angielsku, to inna sprawa. Jeśli jesteś na Jantarze, nie przegap okazji, aby zabijając zombich, dozbroić się w piękna broń, trochę sprzętu i zabrać co najlepsze do sprzedania na innych lokacjach.

No i w drogę. Teraz od Ciebie zależy na które lokacje ruszysz. Do baru, czy na Kordon lub Bagna. Jesteś pierwszym, który przejdzie moda, czego Ci życzę. Ja go przerwałem po kilku lokacjach, więc nie wiem jak rozwija się fabuła.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli jesteś na Jantarze, nie przegap okazji, aby zabijając zombich, dozbroić się w piękna broń, trochę sprzętu i zabrać co najlepsze do sprzedania na innych lokacjach.

Mam już kilka RPG, PKM i drobnicę na sprzedaż, jestem już na Wysypisku, mam 2 PDA (Szeludena i Z Wysypiska, zapomniałem wziąć tego z bagna na Agro, ale to wszystko z czasem).

Cytat

No i w drogę. Teraz od Ciebie zależy na które lokacje ruszysz. Do baru, czy na Kordon lub Bagna. Jesteś pierwszym, który przejdzie moda, czego Ci życzę.

Mam nadzieję że mi się uda, czuję się jakbym eksplorował nieznane tereny na których nikogo wcześniej nie było. :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.