Skocz do zawartości

Dobre mody w stylu starych buildów? (SOC)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy zna ktoś na forum mody w stylu starych buildów? Nie chcę takich: Oblivion Lost Remake, Lost Alpha. Bardziej chodzi mi o takie, które nie dodają wiele nowych rzeczy do gry, ale podmieniają odgłosy, textury i inne rzeczy, na te z buildów. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pobrałem Paradise Lost, ale gdy mam wrzucić pliki do folderu "mods" w grze, to piszę, że pliki są uszkodzone... Wygląda to tak:

74394986178857895258.png

A może to dlatego, że trzeba wypakować je jakoś? Na waszej stroniel widziałem jakiś poradnik, ale nie jestem pewien, może po prostu coś się nie do końca pobrało? Chodzi mi o to:

PS. Tak samo jest, gdy chcę wypakować pliki do jakiegoś folderu :(

 

 

Edytowane przez Decimus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pliki pl.xdb1 i tak dalej to już pliki moda. Jeżeli chcesz je rozpakować to trzeba mieć Total Comandera i konkretną wtyczkę do niego. Dziwne że nie ma w tym archiwum nic więcej. Spotkałem się kiedyś z takim rozwiązaniem w jakimś modzie bardzo dawno temu. Wtedy rzeczone pliki wystarczyło przekopiować do katalogu mods w folderze stalkera. Trzeba przeczytac readme. Weź je otwórz za pomocą Internet Explorera. Jeżeli domyślnie ci nie przekoduje tekstu zmień kodowanie na cyrylica windows. W oknie explorera wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy, wybrać z rozwijanej listy kodowanie i potem cyrylica windows.

A skoro nie możesz ich przekopiować na inny dysk to zapewne faktycznie są uszkodzone. Ale rozpakowałeś te archiwum ? Bo na zdjęciu to wygląda na podgląd co jest w archiwum a nie na rozpakowane archiwum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozpakowaywałem archowum, ale jest dokładnie tak samo... Myślicie, że dlatego tak jest, bo z MODDB ściągnąłem z innego downloadu, bo domyślny był "na razie niedostępny"?

W "readme.txt" pisze tylko:

III. Install:                                                        
1) Copy files pl.xdb1, pl.xdb2, pl.xdb3, pl.xdb4, and pl.xdb5 in "mods" folder.
Example: D:\Games\S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl\mods

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decimus - a Ty na jakim dysku (partycji) masz podstawkę? Bo ostatnio wiele modów wymagało podstawki na dysku niesystemowym. Widać, że trzeba stawiać na dysku D:\.

Zrób więc katalog na niesystemowym dysku (partycji), daj mu np. nazwę moda, przekopiuj do niego zawartość kat głównego podstawki, od silnika zrób skrót pulpitowy, sprawdź czy działa. Dodaj jeszcze pusty katalog o nazwie mods i wklej do niego to co w modzie.

I to. W fsgame.ltx, zmień opcję zapisów, na zapisy w modzie.

Bo na to wychodzi z opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kondotier napisał:

Bo ostatnio wiele modów wymagało podstawki na dysku niesystemowym

Na dysku systemowym, jak mówi nazwa powinien być TYLKO system. Jeżeli mamy dysk HDD, to działa jednakowo na wszystkich partycjach, więc nie ma sensu niczego instalować na C.

Natomiast, jeżeli mamy dysk systemowy SSD, to można zainstalować sobie grę w którą akurat gramy, bo jest znacznie szybszy niż HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pobrałem moda od nowa i zadziałał, ale nie do końca... Wiem, że w większości modów trzeba pozmieniać język z "eng" na "pol" itp, ale niestety, mod jest w plikach xml, więc nic nie mogę zmienić. Chodzi mi o ten log:

Spoiler

string table xml file not found string_table_includes.xml, for language eng

Co zrobić? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że mod jest po rosyjsku, bo przy wyborze angielskiego, nie widzi pliku z loga. Języka polskiego w nim chyba nie znajdziesz, bo nie sądzę, aby go wstawili, jak do LA.

Jest w menu jakaś opcja wyboru języków? Jak jest, wybierz rosyjski i zobacz czy odpali. Wtedy trzeba grać w tym języku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trochę pokombinowałem i udało mi się osiągnąć to że mod się uruchamia ale jest dwu języczny 
trochę po polsku trochę po angielsku ale się uruchamia :) 
Może to będzie dobry początek żeby zrobić z tym coś więcej na razie pobierz paczkę z mojego 
Yanka:

https://yadi.sk/d/nO4zXKbqoCH5x

Wypakuj do katalogu głównego gry zrób skrót na pulpit do pilku  XR_3DA.exe
i wypróbuj.
p.s. instalowałem na podstawkę 1.0006 PL
p.s 2. fajnie wyglada ta grafika ;)  

 

 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod się spoko uruchamia tylko z tymi językami jest namieszane a nie mam za bardzo doświadczenia w tych sprawach.
Jeszcze jedno w katalogu mods w folderze z grą powinno być pięć plików tego moda:

pl.xdb1 pl.xdb2 pl.xdb3 pl.xdb4 pl.xdb5 - ten ostatni też jest do pobrania na stronie z której pobierałeś moda.
 

 

     

ss_dom_02-02-16_21-18-29_(l01_escape).jpg

ss_dom_02-02-16_21-22-02_(l01_escape).jpg

ss_dom_02-02-16_21-35-34_(l01_escape).jpg

ss_dom_02-02-16_21-20-22_(l01_escape).jpg

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę posiedziałem nad tematem..

1. Usuń z folderu z grą folder gamedata
2. Pobierz nowa paczkę z mojego Yanka https://yadi.sk/d/X0VdgDcCoCX7W
3. Wypakuj paczkę do folderu z grą 
4. Graj ;)

Po tej zmianie wszystkie opisy w PDA w inwentarzu wiadomości smsy powinny być wyświetlane bez przekłamań czyli tylko po angielsku.

 

 

ss_dom_02-03-16_00-24-42_(l01_escape).jpg

ss_dom_02-03-16_00-25-05_(l01_escape).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.