Skocz do zawartości

Dobre mody w stylu starych buildów? (SOC)


Rekomendowane odpowiedzi

Do tłumaczenia modów z tego portalu, wydawanych po angielsku, musiałby powstać nowy zespół tłumaczy, znających ten język lepiej niż na poziomie podstawowym.

Jednak tłumaczenie modów spakowanych do xdb, to męczarnia, wymagająca dodatkowo od tłumaczy podstaw z informatyki ( rozpakowanie plików, a po przetłumaczeniu tekstów pakowanie ).

A nie jest to czynność jednokrotna.

Lepiej poczekać, aż taki mod pojawi się przetłumaczony na rus forach, najlepiej w postaci gamedaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Nic nie popsujesz.. Po prostu tą gamadata którą masz teraz w folderze z grą przenieś (nie rób kopii)  w inne miejsce np. na inny dysk.
Pobierz nową paczkę z drugiego mojego namiaru (w niej  jest też tylko gamedata) wypakuj do folderu z grą  i sprawdź czy Ci to odpowiada. Jeśli nie będzie Ci pasowało skasuj nową gamedatę i przywróć do folderu z grą tą którą wcześniej przeniosłeś w bezpieczne miejsce.

Co do pytania o lektora... od początku jak mod zaczął się uruchamiać do ostatniej wersji którą Ci podałem lektor działa bez problemu.     

Może jeszcze dzisiaj posiedzę nad edycją plków moda.. jeśli coś ciekawego osiągnę to dam znać ;)

Dobrej Zony Stalkerze !
 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Co do wylotów na pulpit jeśli są systematyczne to warto podać log z błędem na forum. Można wtedy będzie poszukać rozwiązania problemu. Ścieżka gdzie szukać log z błędem jest podana w pierwszym wierszu pliku fsgame.ltx który znajduje się w katalogu głównym moda.
Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował podejrzeć (edytować) pliki *.ltx najlepiej do tego użyj darmowego programu Notepad++. Nie dość, że jest darmowy i ma WIELE przydatnych opcji to można pobrać wersje 32 i 64 bit. Jest oczywiście PL :)

W razie problemów pisz.

 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Decimus napisał:

Nie uznawajcie tego jako double posta, :P

Wiecie może jak zainstalować nowe rękawice? Bo wrzucam do gamedata i nic nie daje. PLIK>gamedata>textures>act i nic, w normalnym Stalkerze było ok.

Skąd masz teksturę rękawic i jak się dokładnie nazywa ten plik (czy pliki). Tekstury maja rozszerzenie dds  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jednak mi to nie potrzebne. Mam problem - jestem już przy końcu gry, a dokładnie w lokacji "Radar". Mam skalibrowany hełm psioniczny, ale gdy chcę podejść bliżej co ginę przez to całe psi, jak przechodziłem parę razy SOC to takich problemów nie miałem, a przyczepić do pasa się go nie da... Jakaś porada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakujesz mnie ale to nic :)
Radar to moim zdaniem  3/4 gry... Potem jest Prypeć potem CEA-1 potem Sarkofag (Spotkanie że Świadomością - Z) potem CEA-2 przejścia przez wiele teleportów i dopiero po ostatnim teleporcie pojawiają się różne zakończenia...
Piszesz "Mam skalibrowany hełm psioniczny, ale gdy chcę podejść bliżej co ginę przez to całe psi"
Sorry ale gdzie bliżej do czego ???     

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dojdę do pewnego miejsca na mapie "Radar", czyli tam gdzie kończy się ścieżka, gdzie Monolitanin stoi z RPG-7, to zaczyna się podnosić PSI, które mnie potem zabija, a powinienem móc dojść do anten i nic się nie powinno zdarzyć. Masz tu screena, miejsce oznaczone na czerwone pokazuje, gdzie zaczyna się psi i gdzie umieram:

14662977406919460382.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.. ale albo nasi sąsiedzi ze wschodu wymyśili coś wiecej niż było w podstawce albo może nie zrobiłeś jakiegoś zadania..
Niestety nie gram w tego moda ale skoro zacząłem Ci pomagać to postaram się do końca ;) 
Mam na teraz tylko jeden pomysł wystaw gdzieś do pobrania pliki save przed tym miejscem gdzie "giniesz".
Od dwóch dni dzięki uprzejmości ekipy "mojego" miejscowego salonu Komputronika testuję być może (czarna rozpacz mnie ogarnia bo niestety jestem już pewien na 99% że ją kupię a nie jest tania) moją nową kartę dźwiękową i tak miałem jeszcze sprawdzić dźwiękówkę w Soljance OP-2 więc wczytam Twoje sejwy i popatrzę co i jak...
Jeśli coś wymyślę dam znać ;)  

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pisałem post jak dostałem Twoją PM. Caly dzień grałem w Twojego moda ale oczywiście jednocześnie szukając rozwiązania problemu ;)
Wymyśliłem że w tym modzie jest co nieco zmienione i na Radar możesz iść tylko w między 8:00 a 10:00 lub między 20:00 a 22:00 a na wyłączenie Mózgozwęglacza masz 30 minut tylko nie wiem od którego momentu bo dalej niż Ty na Radar nie chodziłem. Myślę jednak, że 30 minut może liczyć się od momentu wejścia do Labolatorium X-10.

Wystawiam Ci do pobrania dwie paczki:
https://yadi.sk/d/V9YdMNjVoRDzi

To gamedata gdzie podniosłem udżwig postaci  do 200 kg.
Jeśli będziesz chciał to już wiesz jak zamienić plik.

https://yadi.sk/d/mqzdYoTRoREfc

To sejw który zrobiłem (grając na Twoim sejwie) po powrocie z drogi do Radaru do Baru. 
Nie robiłem w czasie gry od Twojego sejwa do mojego nic więcej poza zbieraniem fantów i sprzedażą w Barze. Masz więc dużo więcej kaski trochę nowej broni i kupiłem wykrywacz anomali który je pokazuje na minimapce...
Sejw jest zrobiony w hangarze pod nogami masz plecak jeśli chciałbyś coś w nim zostawić.

Dla ozdoby wątku screen z moda:

ss_dom_02-06-16_16-27-37_(l07_military).

Dobrej Zony Stalkerze ! 


 

 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem motyw z tymi godzinami przejścia przez Radar - TO PRAWDA.

p.s.

Nie wiem czy tak grałeś wcześniej ale pamiętaj że przy spotkaniu ze Świadomością- Z w Sterowni Monolitu można odmówić współpracy. Gra przenosi Ciebie na CAE-2 gdzie przechodząc przez wiele teleportów możesz dotrzeć (po niezłej strzelance z Monolitem i mutantami) do kolejnego zakończenia gry. WARTO ;)     

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Decimus napisał:

Ja nie mogę przejść dalej, bo w sarkofagu sejwy się psują, nie mogę załadować quicksave, tylko autosave, tak samo jak poprzednie, czasem działają, a czasami nie :P

Nie powinno w ogóle używać się szybkich zapisów (quicksave). Nie jest powiedziane, że popsują grę na 100%, ale jest to wielce prawdopodobne. Powinno się używać tzw. twardych zapisów przez menu gry.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.