Jump to content

SZCZEGÓŁOWA INSTRUKCJA INSTALACJI MODA : NARODNAJA SOLJANKA

malakas
 Share

Recommended Posts

KOLEJNOŚĆ INSTALACJI MODA NARODNAJA SOLJANKA:

ZALECA SIĘ KORZYSTANIE Z POLSKIEJ PODSTAWKI STALKER SoC ...POLONIZACJA BYŁA TESTOWANA NA WERSJI PL

1. STALKER Cień Czarnobyla + patch 1.004...(jeżeli wersja gry jest wyższa niż 1.004 konieczna jest degradacja patcha...Degradacja patcha 1.006 do 1.004)

Po instalacji uruchomić podstawkę, sprawdzić czy mamy wersję 1.004, wykonać zapis... gra utworzy folder zapisów w ..Moje Dokumenty...wyjść z gry.)

2. Narodnaya Soljanka 19.04.2010 .../gamedata (to prawidłowo 4,83GB ; 12 532 plików, 912 folderów... wklejamy do głównego katalogu gry według ścieżki...Program Files /THQ /Stalker SoC )

3. Aktualizacja Soljanki 14.08.2010 .../ gamedata...(to prawidłowo 1.81 GB ; 2 823 plików, 243 folderów ...wklejamy na poprzednio instalowaną wersję 19.04. w punkcie 2 i potwierdzamy zmiany)

4. Patch 20.08.2010 RUS ...(obowiązkowy)

5. Patch 03.09.2010 RUS ...(obowiązkowy)

6. Spolszczenie 24.12.2011...(zawiera patch 03.09...w wersji Polskiej)

7. Podmiana xrGame.dll w katalogu bin ...(wklejamy do kat. bin gry i potwierdzamy zmiany)

8. Ewentualne dodatki...(umieszczone w dziale Dodatki...jednak ze względu na możliwe problemy zalecane jest granie na czystej wersji moda)

WSZYSTKIE NIEZBĘDNE MATERIAŁY DO INSTALACJI MODA ZNAJDZIECIE W POBIERALNI FORUM

ZMIANY DLA WSZYSTKICH WERSJI:

=========================================================

Zmieniamy linię w pliku fsgame.ltx....linia powinna wyglądać tak:

"$game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata

Jeżeli mamy polską wersję gry Stalker Soc... pliki tekst tworzą się automatycznie....

W przypadku polskiej podstawki moda tworzenie katalogu ..text..nie jest konieczne.

W katalogu gamedata/config/localization .. zmieniemy w drugiej linijce z.. "rus, eng ..inne"... na pol, by pierwsze linijki wyglądały tak:

[string_table]

language = pol

font_prefix = ;_cent ;_west

W katalogu gamedata/config/text ...tworzymy katalog ..pol..i kopiujemy tam zawartość katalogu rus (mają być tam dwa foldery... pol i rus)

DLA KOMPUTERÓW Z 4 MB RAM...DODAJEMY MOŻLIWOŚĆ WYKORZYSTANIA 3MB ...Szybka optymalizacja silnika gry

JEŻELI MACIE PROCESOR X2..X4 NALEŻY DOPISAĆ RDZENIE DO .EXE GRY...Żelazny temat wydajności sprzętu

PRZED ROZPOCZĘCIEM GRY POLECAM LEKTURĘ PORADNIKA SOLJANKI... MOD MA BARDZO ROZBUDOWANĄ FABUŁĘ

ŻYCZĘ WSZYSTKIM UDANYCH INSTALACJI

• Dodatnia 4

• 1 year later...

Bardzo prawdopodobne że brakuje plików tekstowych, ale zawsze można dodać spolszczenie. Uruchom grę i gdy wyrzuci na pulpit otwórz notatnik i daj wklej. Pojawi się log błędu. Wstaw na forum od Fatal Error. Log można znaleźć również tutaj... // ...Windows XP - C: Documents and Settings All Users Moje dokumenty STALKER-SHOC ...Windows Vista/ 7 - C: Users PublicDocuments STALKER-SHOC

• 1 year later...
  • 2 weeks later...

Siemka. Mam wersję 1.004 polską, zrobiłem wszystko krok po kroku jak w opisie i podczas ładowania mapy wywala do pulpitu 

FATAL ERROR

[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...ow of chernobylgamedatascriptsbind_stalker.script:94: attempt to index global 'art_hit' (a nil value)

stack trace:

dawno temu próbowałem instalować i jakoś poszło ale wtedy na wersji 19.04 

Dobra problem rozwiązany, użyłem najwyraźniej nie tego spolszczenia

Edited by Ciemny1990