Skocz do zawartości

Karta Graficzna


Jozio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie karty serii 9xxx to zupełna porażka z wyjątkiem 9800GTX , lub 9800 GTX+...

Przekładając na nasze to tylko te dwa modele podane wyżej są godne uwagi w całej serii kart o numerze początkowym 9....zakup karty 9600 w ogóle nie powinien być brany pod uwagę.

Karta 8800 GTS różni się od 9800 GTX tylko taktowaniem zegara 650/675 MHZ... Tutaj szczyt marzeń to 9800GTX+... Co do pamięci graficznej minimum to 512 MB/DDR3...(najlepiej by było 1GB oczywiście) Słuszną uwagę podsuwa BatonTM ponieważ nie wiemy jaki zasilacz posiada Jozio...

Jest opisowy ranking kart graficznych oparty na syntetycznych testach...można sobie zobaczyć gdzie kto siedzi mniej więcej...:D

http://benchit.pl/karty+graficzne/ranking

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to istotne bo przydało by się wiedzieć czy zasilacz udźwignie nową kartę.. Jeśli nie wiesz to proponuję otworzyć boczną pokrywę obudowy i zerknąć na nalepkę na zasilaczu tam jest na pewno podana moc. Tylko wyłącz kompa i odłącz zasilanie zanim obudowę otworzysz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu o kartach a prawda jest taka że Józio chce kupić nową kartę pod Metro 2033 a ja sądzę że na tym procku i z tym ramem to mu Metro nie pójdzie nawet jak włoży GTX480 Józio a ty masz wyjście PCI Express ? bo jak masz pentium 4 to wcale nie oczywiste.Może masz płytę pod AGP jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi dodatkowej gałęzi zasilania i jaki zasilacz żeby to poleciała ta karta

Jak popatrzysz na fotkę w linku z Allegro to na płytce karty na końcu jest czarna kostka ..do niej trzeba podpiąć zewnętrzne zasilanie..to taka kostka na 6 pinów dla PCI-E..najlepiej gdybyś napisał cały konfig PC to wówczas łatwo policzę jaka zasiłka potrzebna...ale tak minimum to 350W.

Józio a ty masz wyjście PCI Express ? bo jak masz pentium 4 to wcale nie oczywiste

pisaliśmy posta jednocześnie...dlatego twój był pierwszy...:D

Jest oczywiste ,że na 90% nie ma PCI-E...ma AGP x8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzeba tak ...

..procek

..ile kości RAM .oraz wielkość RAM ...jaki DDR2/DDR3

..ile napędów DVD..CD..flopy..itp

..ile dysków i jaki ..sata,czy ide (taśma)

...ile szt. wiatraków i jakie duże (..w cm)

...płyta (nie model tylko, czy ma dodatkowe zasilanie obok procesora)

...jakie gniazdo grafiki na płycie PCI-E..AGP

...inne ewentualnie karty na PCI..tzn. dźwięk, modem ...lub coś innego

NIE TRZEBA PODAWAĆ DOKŁADNYCH MODELI POZA PROCKIEM... TYLKO ILOŚĆ SZT. W PC

Zasilaniem się nie martw zawsze znajdziesz przejściówkę...to taki kabelek z MOLEX na PCI-E...gość może da nawet w komplecie jak pogadasz

http://www.endpcnoise.com/cgi-bin/e/std/sku=6pin_pci_adapter.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że jego zasilacz nie ma 8-pinowego kabla zasilającego grafikę.. Ewentualnie mógł by użyć przejściówki z molexów.. Czasem do kart dają, ja dostałem. Można też kupić.. Ale to się trochę mija z celem bo mniej niż 350 wat może mieć problem z nowszą kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józio... na karcie będzie gniazdo - taka kostka. Do niego podepniesz taką wtyczkę z zasilacza... Pisałem, że nie ma przejściówek ale jeżeli chłopaki piszą, że są to znaczy że się myliłem. Nie rób scen z tym podpinaniem... ważne, czy zasilacz pociągnie Twój zestaw z tą nową kartą. Poczytaj sobie wątek: http://www.stalkerteam.pl/Thread-Ile-pr%C4%85du-pobiera-m%C3%B3j-PC Podaj konfigurację z nazwą i parametrami zasilacza i poproś malakasa o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej twierdzę że Metro nie pójdzie na tym kompie z obojętnie jaką kartą.

Nie można wyciągać takiego wniosku bez poznania całej konfiguracji sprzętu. Metro 2033 to nie jest jakaś super wymagająca produkcja i czytałem opinie, że nawet na jedno-rdzeniowym procku da się grać..byle było 2 GB RAM ....oczywiście niema mowy o jakości gry , mówimy o minimalnych warunkach potrzebnych do uruchomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.