Skocz do zawartości
kondotier

Reborn 2.52 Inną drogą - ROZMOWY O MODZIE

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z rozpoczęciem gry w tego moda przez Ranger801,  proponuję dalszą dyskusję z tematu o RBFF przenieść tutaj.

Cytaty z wcześniejszych postów;

cyt1. Pobrałem wersję przetłumaczoną na angielski.

cyt2. Mam już kilka RPG, PKM i drobnicę na sprzedaż, jestem już na Wysypisku, mam 2 PDA (Szeludena i Z Wysypiska, zapomniałem wziąć tego z bagna na Agro, ale to wszystko z czasem).

cyt3. Mam nadzieję że mi się uda, czuję się jakbym eksplorował nieznane tereny na których nikogo wcześniej nie było. :happy:

No i życzę powodzenia, pionierze :smile_snork:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znam angielskiego, więc nie odpowiem.

Mod v.2.51 RBFF Artefakty śmierci bazuje na v.2.50 i jest to ten sam mod, tylko mniej hardcorowy.

Natomiast RB Inną drogą to v.2.52. Jaki numer ma jego angielskie wydanie jest mi niewidomym. W każdym bądź razie Inną drogą, zaczyna się koło tartaku na Zatonie, gdzie gołodupcowi gryzą ją psy, a po przebiegnięciu całej lokacji, na Skadowsku znajduje strzelbę i parę kulek do niej, a na moście pistolet Gaussa. Jak pójdzie po moście dalej, to szybko moda skończy finałową sceną. A jak pójdzie do Żelaznego lasu i nie da się zjeść, będzie grał dalej fabułę z v.2.50 ( i też RBFF), ale w trochę innej kolejności. Coś jakby wybór innej frakcji niż CzN w RBFF.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

W każdym bądź razie Inną drogą, zaczyna się koło tartaku na Zatonie, gdzie gołodupcowi gryzą ja psy i po przebiegnięciu całej lokacji, na Skadowsku znajduje strzelbę i parę kulek do niej

Pamiętam, a wydostanie się z Zatonu to była masakra ;) jakbym nie zerknął na początek na YT to bym odpuścił, później już idzie normalnie grać, zanim dotrzemy na Bagna zaliczamy parę map po drodze, a później to już wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@tom3kb

Tak, to ta wersja.

@kondotier

Wersja ENG to 2.53

Po wydostaniu się z Zatonu należy udać się na Bagna, jeśli tego nie zrobimy to nie odblokuje się fabuła (zamknięte drzwi do Waleriana, Wilk nie chce z nami rozmawiać, zamknięte drzwi do bunkra na Jantarze itp.). Po dotarciu na Bagna i rozmowie z Lebiediewem akcja leci jak w FF. Nie wiem czy później się coś zmieni, gram w frakcji Stalkerów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, trochę już przeszedłem i muszę powiedzieć że pomimo że w tym modzie jest więcej "udziwnień" to gra mi się w niego lepiej niż w FF. Póki co fabuła jest taka sama jak w FF, robię teraz zadanie z Wiwsektorem. W tej wersji na mapie wyświetlają się na mapie różne ważne rzeczy które w FF były omawiane tylko w dialogach np.:

ss_ranger_03-04-16_17-33-14_(agroprom).t

Na mapie jest też zaznaczona część (choć nie wszystkie) tajnych przejść. Oferta handlarzy jest nieco skromniejsza, u zwykłych handlarzy nie udało mi się zakupić amunicji do PKM a Łowcy artefaktów nie sprzedają już Grawi, Złotych rybek i Bąbli. Giga chyba już czeka: :biggrin:

ss_ranger_03-02-16_18-29-00_(escape).thu

Musiałem usunąć część udziwniaczy w postaci jęków z'ONY i nieubranych pań na niebie bo to było karygodne :dry:.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

UWAGA: W v.2.52 Inną drogą, jest zmiana w sprawie PDA Gryka. Teraz nie musimy czekać aż Czarny Serż zginie, ale rozmawiamy z żywym i oddaje nam to PDA.

@Ranger801. Dobrze by było, gdybyś tu napisał, który to dialog (treść). Napisz tak jak jest, po angielsku, oraz przetłumacz na polskie.

Są też zmiany w dialogu z Pilotem (Locmanem) w Limańsku i trochę inna gra w Rudym lesie po grze na budowie w Limańsku.

Od Anieli nie dostajemy Artu śmierci, ale jest inny dialog.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Screen dialogu:

WIqbk1Z.jpg

Dialog zaczyna się o "Are you commander Serj?"

Tłumaczenie:

- Jesteś dowódcą Serż?

- Tak.

- Masz pewne specjalne PDA?

- To?

- Wow, Serż... jestem w szoku! Dziękuję ci bardzo... Byłoby nieźle gdybym spotkał więcej ludzi taki jak ty! Ok, na razie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
On 02.03.2016 at 5:46 PM, kondotier said:

Nie znam angielskiego, więc nie odpowiem.

Mod v.2.51 RBFF Artefakty śmierci bazuje na v.2.50 i jest to ten sam mod, tylko mniej hardcorowy.

Natomiast RB Inną drogą to v.2.52. Jaki numer ma jego angielskie wydanie jest mi niewidomym. W każdym bądź razie Inną drogą, zaczyna się koło tartaku na Zatonie, gdzie gołodupcowi gryzą ją psy, a po przebiegnięciu całej lokacji, na Skadowsku znajduje strzelbę i parę kulek do niej, a na moście pistolet Gaussa. Jak pójdzie po moście dalej, to szybko moda skończy finałową sceną. A jak pójdzie do Żelaznego lasu i nie da się zjeść, będzie grał dalej fabułę z v.2.50 ( i też RBFF), ale w trochę innej kolejności. Coś jakby wybór innej frakcji niż CzN w RBFF.

2.50 i 2.52 gry niby są podobne,ale tylko to 2.52 daje zupełnie inne możliwości.2.52 mogę przejść całą grę prawie i tylko wtedy iść na Bagna i uruchomić Reborn,potem pozostanie tylko wziąć PDA Грыка i uratować Strzałka.Jeśli dobrze znasz rosyjski,oto link na moje jest takie przejście. http://www.reborn-stalker.ws/forum/20-21-132249-16-13. Ale to było dawno temu,a teraz mogę nawet z Zalewem odejść w Wiadukt,wyjść w Лиманске i tak rozpocząć grę.

http://www.reborn-stalker.ws/forum/20-21-132249-16-1416659583

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@LIQUIDATOR - witam na naszym forum. Widzę, że jesteś cudzoziemskim uczestnikiem naszego forum. To dobrze, bo możesz nas wspomóc z wiedzą o kolejnej części Reborna - Źródle. I na pewno też o jego poprzednikach.

Znasz polski, czy to tłumaczenie translatorowe? My Стрелок nie tłumaczymy na Strzelca (u Ciebie Strzałka ), ale zostawiamy jako Striełok.  Jeśli masz problemy z pisaniem po polsku, pisz po rosyjsku. Będziemy tłumaczyć.

@LIQUIDATOR -    Поздравляю с регистровкой. Мы очень рады таковым гостям. Пиши пожалста по руски - будет лутше.
Большое спасиба за следующую подсказку прохождения мода.  Тебе легче следить развите мода Истчник. Будь любезный информировать как поступы.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi