Jump to content
gawron

NA PRZEKÓR ŚMIERCI 3. STRZĘP CIEMNOŚCI.

Recommended Posts

NA PRZEKÓR ŚMIERCI 3. STRZĘP CIEMNOŚCI. (Смерти Вопреки 3. Осколок Тьмы).

sv3-640x430-dark2.png

PLATFORMA:   Zew Prypeci 1.6.02

JĘZYK:             Rosyjski

AUTORZY:       Wintorez94, Bagienny Doktor, FaLcon, RazRuSchiTeL, Scarabay, Skat, FantomICW, HitmanNew,Strelok200,

                        makdm, Skyff , Malik , LUBER , Gaz1k , den-stash , Macblack , MaxOFF.

POMOC:          nikitalebedin, LENA_D i Konvoir41, LeShaLoST, Nieśmiertelny.

Podziękowania specjalne dla – che707.

   Na przekór śmierci 3. Strzęp Ciemności - jest to jeden z modów na, które najbardziej czekam i który na bieżąco obserwuję. Zebrało się sporo materiałów z prac nad modyfikacją, więc pomyślałem, że warto przedstawić chociażby fragment tego, co już do tej pory zrobili autorzy.

Nowy projekt zespołu Na Przekór Śmierci 3, jest ukierunkowany na rozszerzenie i modernizację zwyczajowej koncepcji moda do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni. Czeka nas świat Zony, zmieniony i przekształcony przez wielką emisję, który będziemy mogli oglądać oczyma starego znajomego – stalkera Leszego.

Czeka nas także, linia fabularna powiązana z fabułą takich modyfikacji jak - "Dolina Szeptów", "Droga we Mgle", "Pod Osłoną Śmierci. Klondike "

Jak również, ponad dwadzieścia absolutnie nowych bardzo zróżnicowanych lokacji, przerobiona grafika i zjawiska atmosferyczne, udźwiękowienie dialogów, dużo animacji i kat-scen, pełnowartościowy freeplay i wiele więcej.

SCREENY:

Spoiler

 

f1121da1b0.jpgb2d0cd1ace.png9a66706588.png168e6d45f8.png

4592a84884.png1769e72bf5.png95fb7c3f65.png013cb0c2f5.png

0b8f34d01e.png0903957964.jpgc3005ae51c.png0637de315b.png

 

 LOKACJE.

Spis lokacji.

Spoiler

1. Przedzonie - new

2. Dolina mroku

3. Port - new

4. Kasjany - new

5. Martwe jezioro - new

6. Ściana - new

7. Dolina cieni - new

8. Osiedle "Zorin" - new

9. Agroprom - new

10. Las - new

11. Wysypisko - new

12. Promzona - new

13. Jużnyj - new

 

Podziemne poziomy:

1. Agrokat

2. Х18 - new

3. Perymetr IV - new

4. Kollider - new

 

Minilokacje:

1. Krematorium - new

2. Niedźwiedzi bór - new

3. Kanion - new

Wszystkie lokacje, albo zostały stworzone od zera, lub całkowicie przerobione. Spis lokacji nie jest pełny i będzie uzupełniony o lokacje, które na razie trzymane są w sekrecie.

Wideo przegląd lokacji.

Spoiler

 

MOJA ULUBIONA SCENKA JAKO PIERWSZA ...

Spoiler

 

I wiele więcej...Myślę, że warto poczekać.

ŹRÓDŁO - ap pro.ru

                You Tube

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Screeny z moda wyglądają niesamowicie, graficznie wygląda na bardzo dopieszczony. Mam nadzieję że nasi tłumacze go nie odpuszczą, bo zapowiada się bardzo dobrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niewielkie wideo z Ukrytego podziemia. Wszyscy amatorzy strzelaniny i szybkiego przechodzenia fabuły raczej nie trafią w to miejsce, właściwie jak i w wiele innych miejsc lokacji moda. Natomiast ci, którzy lubią eksplorację - zajrzą tam i "miło" spędzą czas.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest to chyba pierwszy tak wielki mod z kompletnie nowymi budowanymi od podstaw lokacjami,które w dodatku prezentują się kapitalnie,i tylko dla nich będzie warto zagrać w tego moda.Poprzednie odsłony zbierają bardzo dobre oceny i z tego co tu była mowa na forum to poprzednia część jest w fazie tłumaczenia i mam nadzieję że niedługo uda się nam zagrać w tą produkcję po polsku. Póki co trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojawiły się nowe informacje na temat ogólnej koncepcji projektu, potwierdzają one szczegóły ogólnej koncepcji opracowywanego moda. Posypały się pytania graczy do twórców w temacie moda np. odnośnie "Trzeciej katastrofy". 

Co to jest "Trzecia katastrofa" ?

Naukowcy wciąż próbują zrozumieć wskazania przyrządów, a służby specjalne szukają informacji zeznaniach świadków. Po półtora roku zaistniałe zjawisko okazało się fundamentalnym wydarzeniem dla istnienia Strefy i ludzkości ogólnie. Wydarzenie o nazwie "Trzecia Katastrofa" zrodziło wiele nowych zagadek, a przy tym nie dało ani jednej odpowiedzi na pytania z poprzednich lat.

7 października 2012 roku w godzinach 18-20 czasu lokalnego czujniki odnotowały gwałtowny wzrost nieprawidłowej aktywności w trzech punktach Strefy, w jej ówczesnym "centrum" w bliskości miasta Prypeć, tj. w Elektrowni w Czarnobylu, w Limańsku w okolicy laboratorium "Dzięcioł", oraz nie daleko Kijowskiego oddziału Międzynarodowego Instytutu Naukowo-Badawczy w Czarnobylu, już wtedy Czarnobyl był na granicy zaburzeń Strefy, był pod kontrolą armii i był używany przez naukowców do prowadzenia eksperymentów i badań "w polu", to właśnie tam znajdowała się główna baza "wojskowych stalkerów".

W ciągu kolejnych 24 godzin niezwykła aktywność zwiększa się w postępie geometrycznym. Dwie godziny później po wykryciu aktywności zanikła łączność z oddziałami w Czarnobylu, tak z naukowcami jak i wojskiem. Wysłano kilka śmigłowców ale te też zniknęły z radarów i nie wrócili do bazy. 23 godziny i 46 minut później od zdarzenia niezwykła aktywność osiągnęła swój szczyt. Rozpoczęła się "Trzecia Katastrofa".

Po osiągnięciu apogeum we wszystkich trzech centrach aktywności nastąpiła potężna emisja. W samej Strefie wyglądało to jak seria ciągłych najpotężniejszych emisji. W ciągu najbliższych kilku godzin fale emisji słabły jedna po drugiej. Po kilku godzinach nastąpiła kolejna dziewiąta fala, która w ciągu kilku minut osiągnęła zewnętrzne granice Strefy i rozprzestrzeniała się dalej, ale w pewnym momencie zaczęła tracić swoją siłę i po około 30 km od granicy Strefy zniknęła w końcu. Skutki tego zdarzenia były straszne. Strefa po tej katastrofie zwiększyła swoją powierzchnię zajmując teraz setki kilometrów kwadratowych. Zajmowała już nie tylko część Ukrainy ale także obszary Białorusi. 

sv-3-novosti-concept_1.jpg

Prypeć i Czarnobyl przestały być jedynymi w Strefie, powstał trójkąt z wierzchołkami W Prypeci, Limańsku i Czarnobylu. Ogniska aktywności w tych punktach nie ucichły po emisji. Wręcz przeciwnie, według wskazań przyrządów i zgromadzonych danych statystycznych po pół roku stało się jasne że miejsca te stopniowo kumulują energię i stają się coraz mocniejsze. Oczywiście, proces ten był powolny i rozciągnięty w czasie, ale w swojej istocie był nieodwracalny. Coś podobnego naukowcy obserwowali przez kilka lat w okolicy elektrowni atomowej w Czarnobylu. Wynikiem takiej kumulacji energii była katastrofa.

Te ogniska aktywności zostały nazwane "kotłami". Prypecki kocioł, Limański kocioł i Czarnobylski kocioł. Najpotężniejszy był ten w Prypeci a teren wokół niego był tak naszpikowany anomaliami, że jeśli wcześniej niektórym stalkerom udawało się znaleść drogę do Martwego Miasta i dalej to teraz wszelkie próby dokonania tego można było śmiało nazwać czystym szaleństwem i samobójstwem. Ogólnie o kotłach nawet po półtora roku niewiele było wiadomo, najsłabszy z "kotłów" ten w Limańsku nie ujawnił swoich sekretów pomimo prób dotarcia do niego.

Wraz z występowaniem kotłów zmieniła się i sama Strefa, i warunki wewnątrz niej. Zaczęły pojawiać się nowe anomalie i artefakty, zaczęły się zdarzać nowe tajemnicze zjawiska, pojawiły się nowe nieznane wcześniej ani stalkerom, ani naukowcem mutanty. Strefa " odżyła nową siłą, stała się o wiele większa i bardziej niebezpieczna, stała się jeszcze bogatsza o to co było tak cenione na czarnym rynku, o artefakty.

Społeczeństwo Strefy też się zmieniło, ci którzy przeżyli Trzecią Katastrofę zmuszeni byli pod presją żywiołu i mutantów odejść tam gdzie można było przeżyć, nie narażając się ciągle na śmierć i gdzie można było ponownie stworzyć oazy względnego bezpieczeństwa, takie jakimi wcześniej były bary,  100 Radów czy Skadowsk.

sv-3-novosti-concept_2.jpg

Znikły dawne ugrupowania, powstały nowe. Powinność straciła swoją silę i wpływy, ta sytuacja spowodowała że słabsza Powinność nie przynosiła dużych strat u wrogów, to ugrupowanie było w stanie utrzymać dominującą pozycję na południu "Nowej Strefy", ale już nie mógł zająć większego obszaru i zajmować się dalekimi wyprawami, zaczął także nawiązywać współpracę z naukowcami, dokonując znacznych zmian w swoim podejściu do innych ugrupowań. Wielu Powinnościowcom te zmiany nie przypadły do gustu, ale Woronin sam przyznawał że nie było wyboru, stawką była przyszłość i przetrwanie niegdyś jednej z największych i najsilniejszych grup Strefy.

sv-3-novosti-concept_3.jpg

Wolność podobno została uśmiercona Trzecią Katastrofą. Bazę w Magazynach Wojskowych zajęły mutanty. Kilku ocalałych to ci którzy byli w tym czasie na zewnątrz bazy. Niegdyś silna Wolność, prawdziwy przeciwnik Powinności, przestała istnieć.

W rezultacie Trzecia Katastrofa przywróciła stalkerom Strefę do jego korzeni. Samotnicy szukali znowu szczęścia w śmiertelnym uścisku anomalnej Strefy, próbując zdobywać artefakty dla handlarzy bo te stały się znowu droga do bogactwa. Teraz, półtora roku później ponownie rozpoczął się proces formowania dużych ugrupowań, tak jak w okresie od 2010 do 2014 roku. Nastał "srebrny wiek" stalkerstwa. Jednak wraz z tym przyszły inne ujemne efekty, brak dużych i silnych ugrupowań które mogły kontrolować ważne tereny Strefy i rozpad tych ugrupowań na małe grupy przyczyniły się do powstania licznych band rabusiów i bandytów wszelkiej maści, co skutkowało nową konfrontacją stalkerów z szabrownikami, wybuchła nowa wojna. 

Podsumowanie: 

Wydarzenia "Na przekór śmierci" 1.5 – wiosna 2010 roku.
Wydarzenia z "Czystego Nieba" – lato 2011 roku.
Wydarzenia z "Na przekór śmierci 2" – jesień 2011 roku.
Początek wydarzeń z "Cienia Czarnobyla" – maj 2012 roku.
Początek wydarzeń z "Na przekór śmierci 1 z Zewu Prypeci– lato-jesień 2012 roku.
Trzecia Katastrofa 9 października 2012 roku.
Czarna zima, zima 2012-2013, gdy powstały kotły. Strefa przestaje się powiększać, społeczeństwo Strefy po druzgocącej katastrofie odradza się a po drodze jednocześnie zmienia. Środowiska polityczne, wojskowe i inne w trybie awaryjnym szukają rozwiązań dla problemów nowej Strefy.   

sv-3-novosti-concept_4.jpg

Wiosna 2013 powstaje nowa granica Strefy. Wielka międzynarodowa budowa pod auspicjami ONZ, budowa fortyfikacji, tworzenie szeregu laboratoriów badawczych i eksperymentalnych instalacji. Ogólny kierunek działalności to zatrzymanie rozrostu Strefy.

Ekspansja nowej Strefy to lato-jesień 2013. Dwie duże ekspedycje naukowe do Czarnobylskich i Limańskich kotłów nie zdają egzaminu, zaginęli wszyscy uczestnicy operacji. Równolegle z Ekspansją kontynuuje się rozwój społeczeństwa "Nowej Strefy", jak go teraz nazywa wielu stalkerów. Wojsko z wyjątkiem prób otwarcia kotły, nie podejmuje poważnych operacji, prócz działań wewnątrz Strefy. Z jednej strony naciski z zewnątrz są znacznie osłabione dla obecnych w Strefie, z drugiej strony wywierane w sprawie wyjścia ze Strefy wojska. Wśród stalkerów staje się popularne stare przysłowie, "Wejście za grosz, wyjście za grubą kasę". Po Trzeciej Katastrofie rozwarstwienia w szeregach politycznego i wojskowego zarządzania Strefą ta przestaje być wewnętrzną sprawą Ukrainy, teraz proces ten obejmuje komórki Organizacji Narodów Zjednoczonych i Międzynarodowego Komitetu Nauki Sztucznych Zagrożeń. Czarny rynek i przemyt  w Strefie nie tylko nie zostały zlikwidowane, ale rozpędzają się w zawrotnym tempie. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukazały się nowe informacje o pracach nad modem.

Autorzy projektu "Na przekór Śmierci 3. Strzęp Ciemności" opublikowali sprawozdanie o wykonanej pracy z ostatnich miesięcy, i podzielili się aktualnym planem dalszego opracowania. Sądząc po przedstawionej informacji, praca nad modyfikacją trwa na wszystkich frontach.

Przede wszystkim, dopracowują się już gotowe lokacje moda. Oprócz poprawek geometrii, lokacje mają nową roślinność i zostały dodane optymalizacje. Zaznaczymy, że Twórcy poświęcają jej szczególną uwagę. Odpalić modyfikację będą mogli nawet posiadacze stosunkowo słabych komputerów. Równolegle z pracą nad wyglądem lokacji powstaje ekskluzywny soundtrack, który będzie obecny na 8-10 lokacjach. Ważną właściwością moda będzie automatyczna zmiana klimatu otoczenia, który będzie się zmieniać jeśli gracz np. zejdzie do podziemi. 

Trwają prace nad kwestami fabuły. W szczególności, dopracowywany jest system cut-scenek, które wnoszą korzystne zmiany. Dla przykładu, odtwarzana cut-scenkę będzie można pauzować. O podstawowej fabule gry twórcy tymczasem milczą, za to obiecali efektowny finał historii. Specjalnie dla zakończenia fabuły została utworzona specjalna lokacja, nad którą trwają prace.

22854258.jpg

Twórcy nie zapomnieli o wizualnej części projektu. Specjalnie dla polepszenia jakości obrazu tworzone są "Bumpy" do nowych tekstur wysokiej rozdzielczości. Zastępują one drobne, niejakościowe tekstury.

Ponieważ pozostaje bardzo duży front prac nad projektem, termin premiery modyfikacji pozostaje nieznany.

Źródło:  AP PRO, 2016 r.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, gawron napisał:

przyszło do głowy, że być może wkrótce będziemy mogli obejrzeć nowy trailer.

Krakałeś, krakałeś i prawie że wykrakałeś (chociaż nie wiem czy gawrony to też kraczą :005: )

Co prawda nie trailer ale przegląd lokacji ;) chociaż nie wszystkie lokacje występujące w modzie są pokazane na tym filmie.

Ps. ten las "Krematorium" ciekawie wygląda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, tom3kb napisał:

chociaż nie wiem czy gawrony to też kraczą :005:

Tylko i wyłącznie, z tym że bardziej przeciągle niż wrony i wyżej niż kruki:D. Dzięki za filmik, na tego moda chyba czekam najbardziej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na AP PRO napisali, że w modzie mają być 24 lokacje, mapy mają być zapełnione modelami dostępnymi w grach ale też różnymi nowymi obiektami. Lista lokacji nie jest jeszcze ostateczna, część może wypaść jeśli twórcy uznają, że nie są za bardzo dopracowane, mogą również dodać jakieś inne nowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Społeczność
Discord