Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
23 minuty temu, Agrael napisał:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZEtEmUX_gEk
Obejrzyj filmik. A dokładnie to 37:30
Co do broni z tłumikiem to nie mam pojęcia. Ja nie znalazłem z tego co pamiętam. 
 

Dzięki, a broń z tłumikiem byłaby mi potrzebna do rozwalenia tych zombi, bo jak walczę z jednym to od razu całe stado się dołącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bez przesady. Lepiej się pobawić abakanem. Chociaż myślałem, że nie zespawnił się ten SWD to się okazało, że jakiś zombi postanowił mi ukraść tą snajperkę. A druga sprawa to gdzie jest ten walnięty niepełnosprawny? żadnego wagonu przy bazie wolności nie widziałem. PS. można wejść do bazy Wolności i zabić snajperów? 

Edytowane przez WujekJar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To SWD ma problem z widocznością, spawnu. Sam do tego stołu, wiedząc że tam ma być, podchodziłem kilka razy, zanim znalazłem się we właściwej pozycji. Zombiaki nie kradną. Nie ten mod. A z SWD też chodzą. Nie grałem ze spolszczeniem, więc nie wiem czy użyto słowa wagon. Możliwe że, rosyjskie "wagończyk"=barakowóz niedokładnie przetłumaczono.

No i pytając, dokładniej określaj lokację gdzie się to dzieje, bo wróżę z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kondotier napisał:

To SWD ma problem z widocznością, spawnu. Sam do tego stołu, wiedząc że tam ma być, podchodziłem kilka razy, zanim znalazłem się we właściwej pozycji. Zombiaki nie kradną. Nie ten mod. A z SWD też chodzą. Nie grałem ze spolszczeniem, więc nie wiem czy użyto słowa wagon. Możliwe że, rosyjskie "wagończyk"=barakowóz niedokładnie przetłumaczono.

No i pytając, dokładniej określaj lokację gdzie się to dzieje, bo wróżę z fusów.

I co wywróżyłeś? Szybką śmierć czy poprawki do spolszczenia :) . Lokalizację tego rannego jakoś (może) mi się uda odnaleźć, ale najpierw skończę podstawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, WujekJar napisał:

Czy mam rozumieć, że to jest przy bazie, w której otrzymaliśmy zlecenie?

Tak dokładnie to wychodzisz z bazy (gdzie dali ci zadanie ) kręcisz w prawo(x2)  i tam jest taki mur i  wagon. :P

Edytowane przez Bartek12326789
Pisownia.
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witajcie

Odgrzeje trochę kotleta, właśnie zainstalowałem moda, zacząłem grać, mod wydaję się niezbyt wymagający, gra się łatwo i przyjemnie bez żadnych ścin i wylotów, jestem na etapie zadań dla Informatora czyli sam początek moda.

Gdzie się zapisują zrzuty ekrany? umknęło mi info o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137

Tam gdzie zapis, logi, w moich dokumentach w folderze stalkera, chyba, ze masz jakiś repack z modem to najczęściej w folderze głównym gry folder typu apdata\screenshots itp.

Ps. jest też druga wersja tego moda, z innymi zadaniami

No i faktycznie mod ma niziutkie wymagania ja dałem go rade kiedyś przemęczyć na złomie ze zintegrowaną grafą Intel Familly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Zapamiętaj, zamiast pytać i czekać aż ktoś odpowie, to otwórz fsgame.ltx i tam masz zawsze podaną ścieżkę gdzie jest katalog z zapisami. To prawidło dotyczy wszystkich gier i modów. Ścieżkę zawsze możesz zmienić na taką, która robi zapisy w modzie. Ale to trzeba zrobić przed nową grą, albo do kat w modzie przekopiować to co już zrobił w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb dobra mam tylko zastanawia mnie dlaczego sejwy tak samo jak i zrzuty robią się w tym samym folderze gdzie sejwy i zrzuty do ns16, mam to w tych samych katalogach, i w grze jak robię zapis czy wczytuję grę mam stare sejwy z ns16

@kondotier nie wiem czym otwiera się ten plik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 no przecież to normalne, wrzucasz gamedata moda na grę i nie zmieniasz miejsca zapisu to sejwy z każdego moda będziesz miał w tym samym miejscu gdzie robi je gra.

Ja tam zawsze jak gram w jakiegoś moda i później zmieniam na innego to tamte zapisy przenoszę do jakiegoś innego folderu żeby nie mieć syfu, np gram w NS 2016 i kończę robię sobie folder savegames NS2016 i tam przerzucam, chcę wrócić do tego moda to wrzucam je z powrotem.

Ewentualnie żeby nie robić sobie syfu jak się gra w 10 modów to trzeba by grając w mody nazywać je jakoś żeby pamiętać z czego są, np NS 2016 1, NS 2016 2, Historia dzika 1, historia dzika 2 itp

Bo ja to zawsze swoje savy nazywam tom 1...tom10 to po krótkim graniu zaraz bym miał wyloty bo bym wczytywał nie ten zapis na nie tym modzie :)

 

Pliki .ltx sobie notatnikiem otworzysz przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb rozumiem, tak zrobię

jeszcze mam pytanko, czy w tym modzie nie ma szczegółowego opisu zadań w PDA? skąd mam wiedzieć gdzie są te rzeczy albo gdzie są schowane, czy tu powtarza się scenariusz z ns16 że "mogą być wszędzie"? no niby jest że pchli targ i okolice czy cmentarzysko ale to b ogólne pojęcie, żeby chociaż była zaznaczona konkretna okolica gdzie tego szukać to już by było łatwiej, a tak to trzeba każdy cm2 badać, trochę to bez sensu jak dla mnie. Znalazłem jeden schowek na pchlim targu ale to chyba nie to bo do niego nie da się zajrzeć

ss_windows7_12-17-18_17-23-01_(l02_garbage).jpg

ss_windows7_12-18-18_09-50-08_(l02_garbage).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cez137 napisał:

skąd mam wiedzieć gdzie są te rzeczy albo gdzie są schowane, czy tu powtarza się scenariusz z ns16 że "mogą być wszędzie"? no niby jest że pchli targ i okolice czy cmentarzysko ale to b ogólne pojęcie, żeby chociaż była zaznaczona konkretna okolica gdzie tego szukać to już by było łatwiej, a tak to trzeba każdy cm2 badać, trochę to bez sensu jak dla mnie.

Ja autor moda nie zrobił opisu dla zadania to nie ma, kliknij na ten "biały kwadrat" np na prawo od tego zadania "Ciemne noce" i zobaczy czy wtedy nie pokaże ci się opis questu.

Czasami są kółeczka zawężające miejscówkę ale częściej trzeba się trochę porozglądać. Wole już takie szukanie niż np tak jak to było w Zewie Prypeci i często w jego modach, zadanie "znajdź schowek" i żółty marker od zadania był w miejscu schowka :D no co to za szukanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb 

32 minuty temu, tom3kb napisał:

kliknij na ten "biały kwadrat"

no to właśnie jest zrzut po jego kliknięciu, i nie to że 

32 minuty temu, tom3kb napisał:

Ja autor moda nie zrobił opisu dla zadania to nie ma

nie, od początku w żadnym zadaniu nie miałem opisu

32 minuty temu, tom3kb napisał:

Czasami są kółeczka zawężające miejscówkę

no to by było najlepsze bo 

32 minuty temu, tom3kb napisał:

zadanie "znajdź schowek" i żółty marker od zadania był w miejscu schowka

to też bez sensu

 

Gdzie jest na Wysypisku zajezdnia? hmm? wiem, głupie pytanie, ale to nie jest cmentarzysko pojazdów? Czy jedno i drugie to to samo?

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  I taka jeszcze rada. Zanim rozpoczniesz nowego moda, to sprawdź w bibliotekach Moje dokumenty, czy tam w katalogu dla danej podstawki nie zostały Ci zapisy z poprzedniego moda. A szczególnie plik user.ltx. On dlatego, że nowy mod wczyta go i zrobi w modzie ustawienia np. jakości tekstur z poprzedniego. I tak zaczynają się kłopoty podobne do tych jakie miałeś w OS. A zmiana w fsgame.ltx to powinna być pierwsza rzecz, jaką robisz po zainstalowaniu moda, jeśli sam nie zmienił na zapisy w modzie.

DODANO: Ten biały kwadracik musisz cały czas mieć pod kursorem i trzymać.

Zajezdnia to hangar. Ślepy tor dla pociągów pod dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137

Ale normalnie zaraz cię pogonię :D  temat ma 4 strony niechcący kliknąłem na 3 i już wiem gdzie jest ten noktowizor bo nawet screen jest. Weź ty leniuchu :P trochę popatrz w temat albo użyj szukajki i przeszukaj od czasu do czasu temacik z uwzględnieniem słów kluczowych dla zadania, z którym masz problem, a nuż coś wyskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

3 minuty temu, kondotier napisał:

sprawdź w bibliotekach Moje dokumenty, czy tam w katalogu dla danej podstawki nie zostały Ci zapisy z poprzedniego moda. A szczególnie plik user.ltx.

hmm? właśnie zostały, pisałem o tym wyżej ale je przeniosłem gdzie indziej i już ich nie ma, natomiast nadal mam plik user.ltx, czy teraz mogę go usunąć od tak jak już gram w nowego moda?

6 minut temu, kondotier napisał:

zmiana w fsgame.ltx to powinna być pierwsza rzecz, jaką robisz po zainstalowaniu moda

No to to było zdaje się w instrukcji instalacji więc to zrobiłem

@tom3kb Ty rzeczywiście!!! ale szczerze to nawet nie zwróciłem uwagi na te posty :007:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Chyba zmian w fsgame.ltx nie zrobiłeś, skoro zapisy miałeś w Moje dokumenty. Jeśli teraz na pewno masz zmieniony fsgame.ltx i katalog z zapisami, i user.ltx w kat głównym moda, to to co pozostało w Moje dokumenty obowiązkowo należy wyczyścić. I zrób to od razu we wszystkich podstawkach. Chyba że w którąś masz zamiar jeszcze zagrać, bez postawionego moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niepotrzebnie zachwaliłem tego moda, wylot przy każdej próbie wczytania gry, zadanie w nocy na likwidację obozu czystoniebowców na Jantarze, za każdym razem gdy zginę i wczytuję ostatni zapis wylot, skasowane user.ltx, nie wiem co z tym fsgame.ltx, u mnie tak on wygląda (na foto), a tak przy okazji @kondotier 

W dniu 18.12.2018 o 10:48, kondotier napisał:

Ten biały kwadracik musisz cały czas mieć pod kursorem i trzymać.

nie, to tak nie działa, przynajmniej u mnie, w notatkach i kontaktach też nic nie mam, wszędzie pusto

log:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : assertion failed
[error]Function      : xrServer::Process_event_reject
[error]File          : .\xrServer_process_event_reject.cpp
[error]Line          : 14
[error]Description   : e_parent && e_entity

Screenshot 2018-12-20 11-41-15.jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.