Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@cez137  Zawartość pliku fsgame.ltx pokazuje, że zapisy masz robione w Katalogu Moje dokumenty. Ale to nie może mieć jakiegokolwiek wpływu na wyloty. Masz po takim wylocie w logu Fatal? Jak jest, to go wstaw.

Spróbuj w drugiej linii false zamienić na true, ale nie wiem czy mod tego wymagał. Jednak może pomóc.

Mod był robiony dla graczy dobrze znających wszystkie podstawki i sporo modów, no i mających w głowie lokalizację obiektów. A wyloty w wyniku złej optymalizacji moda mieli prawie wszyscy.

Spróbuj w rozdzielczości monitora i w wyborze innych ustawień teksturowych, zostawić je takie jakie zrobił mod przy instalacji.

Wpływ za to może mieć tak jak przy poprzednich modach, Twój zbyt słaby komputer. Z taką sytuacją musisz się pogodzić, albo w niego zainwestować, jak możesz finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

45 minut temu, kondotier napisał:

Masz po takim wylocie w logu Fatal? Jak jest, to go wstaw.

edytowałem w międzyczasie poprzedni wpis i tam on jest wklejony

45 minut temu, kondotier napisał:

Spróbuj w rozdzielczości monitora i w wyborze innych ustawień teksturowych, zostawić je takie jakie zrobił mod przy instalacji.

są takie, nic nie zmieniałem poza dynamicznym celownikiem, odznaczyłem go

W kompa nie opłaca mi się inwestować, w przyszłym roku planuję i tak kupić nowy

Zrobiłem to zadanie, jestem w DM i się trochę uspokoiło, poza tym jest dzień, to może mieć jakiś wpływ? bo mam wrażenie że tak

jak to nazwać i gdzie to wrzucić?

Screenshot 2018-12-20 12-53-30.jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Już poprzednio dostawałeś rady, aby modów nie stawiać bezpośrednio na podstawce z dysku systemowego. A tu widzę, że nadal to robisz. Taka podstawka na której stawiałeś ileś tam modów, możne być zaśmiecona i kolejny mod dostaje niewłaściwe dane. Czy to tak trudno zrobić kopię podstawki na dysk, albo partycję niesystemową, zmienić nazwę kopi na nazwę moda ( najlepiej jakąś skróconą jednowyrazową ), następnie skrót pulpitowy z tej kopii?

Nie za bardzo rozumiem Twoje pytanie. Bo chyba brakło kropek i dużych liter. Co chcesz nazwać aby wrzucić?

No i musisz się pomęczyć do czasu nabycia lepszego komputera. Na słabości aktualnego nikt nic nie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

1 godzinę temu, kondotier napisał:

modów nie stawiać bezpośrednio na podstawce z dysku systemowego

no ale to podstawka była na dysku systemowym, fakt że mogłem ją zainstalować na "D" i tam postawić moda, zwyczajnie o tym zapomniałem, wybacz

1 godzinę temu, kondotier napisał:

chyba brakło kropek i dużych liter. Co chcesz nazwać aby wrzucić?

nic nie zabrakło, gdy zmieniam false na true i zamykam okno komputer chce to zapisać i pyta gdzie i innej opcji nie widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137Z tym dyskiem systemowym to nie jest wielki problem, sam mam 4 stalkery od lat z modami na C:\

Ważniejsze, żeby nie instalować na C:\ w Program Files, jak tam się wrzuci to się mogą różne rzeczy dziać, nie zapisywać zmiany w opcjach, nie zapisywać save-y z gry itp.

Bardziej Kondotierowi chodziło, że jak wrzucasz po kolei kilka modów, a mają one swoje foldery bin to możesz namieszać. Dlatego radzi ci grać na kopiach gry, ewentualnie jak nie jesteś pewny czy nie namięszałeś to zawsze możesz zrobić reinstal gry albo mieć gdzieś folder bin z czystej gry i po ograniu moda i wywaleniu gamedata i bin z moda przywracasz ten z oryginału, czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb a to już mniejsza o to bo...skończyłem modaaaa!!!

rozumiecie to? skończyłem, wiedziałem że jest krótki ale nie spodziewałem się że aż tak, nie zrobiłem tylko zadania dla Wieprza bo albo nikogo tam nie było albo ja nie wiedziałem gdzie szukać, kilka screenów na pamiątkę, na dniach szukam kolejnego, szczerze to wolałbym coś dłuższego, pozdro i dzięki za wskazówki

ss_windows7_12-17-18_13-18-19_(l02_garbage).jpgss_windows7_12-17-18_13-18-47_(l02_garbage).jpg

ss_windows7_12-17-18_13-20-09_(l02_garbage).jpgss_windows7_12-17-18_16-52-33_(l02_garbage).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  :mercy: Podstawki instalujesz jak Cenega, THQ czy inny wydawca przykazał, na dysku systemowym. Ale do stawiania modów ich nie używasz. Traktujesz je jak święte krowy. Aby na jakiejś podstawce postawić moda, robisz kopię podstawki na partycję czy dysk niesystemowe. Zmieniasz nazwę tej kopii podstawki na nazwę moda i dopiero tu wrzucasz gamedatę i całą resztę potrzebną aby mod zadziałał. Następnie robisz od silnika, czy lauczera nowy skrót pulpitowy. W nim jeśli zachodzi potrzeba dodajesz np. -nointro czy inną opcję. A podstawka jak dziewica, dalej ma błonkę. Jest nienaruszona. Jej kolejna kopia pozwoli Ci obok już postawionego moda, postawić następny.

Zauważ, że OS mimo że nie wymagał podstawki, nie mógł się znaleźć na dysku systemowym. A takich modów jest coraz więcej.

A jeśli idzie o zmianę w fsgame.ltx , to nie wiem co robisz, że przy zapisywaniu masz jakieś pytania. Nic takiego nie powinno się wydarzyć. Po zmianie, okna nie zamykasz od razu, ale najpierw musisz plik zapisać aby zmiana została zatwierdzona. I dopiero zamknąć. 

Tu masz plik fsgame.ltx już z wszystkimi zmianami do grania w mody. Tylko nie wklejaj go do podstawki !!!

fsgame.ltx

Kiedy uruchomisz nową grę w moda, katalog ZAPISY będziesz miał w modzie. On jest tylko dla CCz v.1.0006. Dla niższej wersji i dla innych podstawek nie będzie pasował.

A skoro moda ukończyłeś, radzę Ci przeinstalować podstawkę i przy stawianiu kolejnych modów, stawiać je na jej kopii. Unikniesz wielu problemów.

A taką kopię z modem, kiedy go skończysz, lub się nim znudzisz, wywalasz do kosza. W komputerze uruchomić miotełkę, a jak było dużo wylotów, to jeszcze przeczyścić rejestr i masz miejsce na następnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

10 minut temu, kondotier napisał:

Podstawki instalujesz jak Cenega, THQ czy inny wydawca przykazał, na dysku systemowym.

oooo!! no to teraz żeś mnie zastrzelił :ripper::blink: to ja myślałem że nie na systemowym

12 minut temu, kondotier napisał:

Aby na jakiejś podstawce postawić moda, robisz kopię podstawki na partycję czy dysk niesystemowe

teraz już rozumiem :cool:

13 minut temu, kondotier napisał:

Zauważ, że OS mimo że nie wymagał podstawki, nie mógł się znaleźć na dysku systemowym.

i nie był na systemowym, ale tu pewnie nie o to chodziło tylko o mojego kompa, po prostu jest za słaby i tyle

14 minut temu, kondotier napisał:

jeśli idzie o zmianę w fsgame.ltx , to nie wiem co robisz, że przy zapisywaniu masz jakieś pytania. Nic takiego nie powinno się wydarzyć.

no ja tez nie wiem ocb :blink: serio, tak było

15 minut temu, kondotier napisał:

Tu masz plik fsgame.ltx już z wszystkimi zmianami do grania w mody

dzieki wielkie, już nie będę musiał nic kombinować :thankyouyellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Struktura podstawek tak jest zrobiona, że gdy dajesz automatyczną instalację, umieszcza ją na systemowym, bo wtedy gra jest najstabilniejsza. Ta instalacja jest przewidziana dla przeciętnego gracza, który nie musi znać się na niuansach wykorzystania zdolności komputera przez gry, które najlepiej się czują w takiej konfiguracji.

A to, gdzie ktoś sobie ją zainstaluje - bo jest taka możliwość - to zależy od instalującego. Zainstalowane na innych dyskach też będą działały, ale korzystanie np. z VC++ znajdujących się na systemowym, już  zostanie spowolnione. Są to mili ułamki sekundy, ale są.

I jeśli korzystamy z kopii podstawek do stawiania modów, lepiej nie mieć ich razem na tym samym dysku/partycji. Komputer to tylko szybka bezmyślna maszyna i zawsze coś mu się może w logice poprzestawiać. A to że @vidkunsen nie ma problemów mając podstawki i mody na ich kopiach na jednym dysku, to jego decyzja. A brak konfliktów to fart, którego istnienia mu życzę jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kondotier napisał:

 Podstawki instalujesz jak Cenega, THQ czy inny wydawca przykazał, na dysku systemowym.

To nie tak @kondotier. Wszystko co chcesz zainstalować pcha Ci się na dysk C. Nie znaczy to jednak, że MUSISZ to tam instalować. Dlatego jest opcja zmiany miejsca instalacji i trzeba z niej korzystać. Na dysku (partycji) C powinien być SYSTEM i ewentualnie jakieś małe programy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox  Przypomnij sobie jak wyglądały bebechy komputerów, kiedy powstawały podstawki. Rzadko kto miał wtedy drugi dysk, a i na tym jedynym zrobić partycję nie systemową, niektórym było ciężko. Dlatego podstawki generalnie były tak skonstruowane, aby instalowały się z automatu na systemowym. A przecież ich twórcy mogli zrobić to odwrotnie. Z automatu na niesystemowym, a na systemowy dopiero na życzenie. Trochę czasu upłynęło, komputery się zmieniły, a system instalacji podstawek jest nadal taki sam. decyzja gdzie je instalować - przecież o tym napisałem - zależy od instalującego i jego doświadczenia. Zwykły gracz raczej w instalację nie powinien się mieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smox myśli/robi podobnie tak jak ja, dlatego Cez137 - ja instaluje na każdym oprócz C - systemowego bo w razie awarii - kopia systemu - systemowy jest czysty i bezproblemowy.

Co do percepcji to to jest Cez137 twoja decyzja i twoja zabawa gdzie sobie postawisz grę a gdzie mody.

Więc My czy Ty masz decyzyjność o postawieniu gry i modów na twoim komputerze.

Mam 2 dyski podzielone - 4 partycje i gram na G a na F pracuję natomiast C jest tylko od systemu! więc w razie awarii maksymalnie 2 godziny na powtórne postawienie całego komputera bo dysk C był czysty!

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael przestał(a) promować temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.