Skocz do zawartości

Zestawienie Procesorów


malakas

Rekomendowane odpowiedzi

Jest w sieci strona może nie wszystkim znana, która zawiera katalog wszystkich możliwych procesorów jakie były produkowane od 1999 roku w produkcji seryjnej. Bardzo przejrzysta i łatwa w obsłudze wyszukiwarka dwu największych potentatów w dziedzinie procesorów..INTEL oraz AMD.

Na stronie zawsze aktualne nowinki z branży...

Bardzo dobry i dokładny katalog dla osób potrzebujących danych o procesorze, który mają w swoim zestawie...

...pobór mocy

...napięcia

...temperatura graniczna

to tylko niektóre z wielu parametrów ,które oferuje ten katalog.

http://www.cpu-world.com/

Dla przykładu dokładny opis mojego dziadka...Intel Core 2 Quad Q9550 ... w zakładkach dane, testy, fotki..itd.

http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_2/Intel-Core%202%20Quad%20Q9550%20EU80569PJ073N%20(BX80569Q9550).html

...oraz nowy kombajn portalsa ...ze stajni AMD...AMD Phenom II X6 1055T

http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom%20II%20X6%201055T%20-%20HDT55TFBK6DGR%20(HDT55TFBGRBOX).html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie mogę zapamiętać modelu tego procesora a Ty pamiętasz ;) Szkoda za na stronie nie ma informacji o podatności na podkręcanie bo dla mnie jest to bardzo ważna. Mój procesor pracuję stabilnie na 3.5 Ghz a dalej nie sprawdzałem.Mój kolega ma ten sam procesor i testował go na 4 Ghz i też mówił że pracuję dość stabilnie ale jego chłodzenia nie wyrabiało. Raczej nie brał bym tego procesora gdyby nie to że jest podatny na podkręcanie, szczególnie że mam WC(Water cooling)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie mogę zapamiętać modelu tego procesora a Ty pamiętasz

nie trzeba szukać jest w Twoim profilu...

Jeżeli kolega miał powietrzne chłodzenie, to Ty na WC wyciągniesz więcej. Jeżeli chcesz info o podkręcaniu musisz szukać na stronach tematycznych. Są tam tematy o konkretnych prockach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z tego co wiem AMD zwątpiło po wydaniu buldożerów i miało wycofać się z rynku na jakiś nie określony czas. Jak by na to nie patrzeć AMD biorą ludzie którzy nie potrzebują super hiper procesora, a wolą wziąć coś za dobrą kwotę nie dopłacając do monopolu intela. (Ja do kupna tego AMD byłem fanbojem intela...) Na tym PhenomII x4 995 BEZ OC śmigam w każdy nawet najnowszy tytuł na maksymalnych detalach i co mi potrzeba więcej do szczęścia :) ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155, leży parę miesięcy na półce, ponieważ się nie zdecydowałem zmieniać platformy, nie ma to sensu, za 900zł które wydał bym na procesor I5, kupiłem dysk SSD i pamięć RAM

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
1 godzinę temu, pacjent1972 napisał:

Interesujące , szczególnie że u mnie zbliża sie czas wyprucia starych "flepów" z obudowy i wsadzenia ciut nowszych. 

BTW; nie zmienia to faktu ze odkop po 8 latach?? Pozwól wreczyc sobie  z wyrazami szacunku :-)))

comment_PX0ZGOC9cQT8RRDhG2oR91Ib8cU5Loce.jpg.ef08e52e5550fa805a10503d1dd2b6fa.jpg

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.