Skocz do zawartości

Nasze ulubione 3....


ArNie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zgodnie z tytułem, w tym temacie podajemy naszą ulubioną trójkę z dowolnej dziedziny: film, gry, sport, muzyka.... cokolwiek. Pozwólcie, że zacznę (w kolejności od najbardziej lubianych):

Film:

  1. Gran Torino - 2008 - zdecydowanie mój ulubiony film
  2. 12 gniewnych ludzi - 1957 - za pierwszym razem nie spodziewałem się niczego ciekawego, a w praktyce film okazał się rewelacyjny
  3. Stalker - 1979 - bardzo dobry, zmusza do myślenia

Książki

  1. Rok 1984 - świetna antyutopijna opowieść
  2. Przetrwałem Afganistan - książka napisana przez Marcusa Luttrella, jedynego członka Navy SEALs ocalałego z operacji Czerwone Skrzydła, opowiadająca o jego dzieciństwie, szkoleniu i tego, co spotkało go w czasie misji
  3. Krzyżacy - mimo, że czytałem dlatego, że to była obowiązkowa lektura szkolna to bardzo mi się spodobała

Gry:

  1. Cień Czarnobyla - jedyna gra w którą przegrałem coś koło 1500 godzin :D
  2. Half-Life - gra dzieciństwa, mój pierwszy FPS w którego zagrałem, miałem chyba 10 lat
  3. Gothic II - druga gra dzieciństwa, zdecydowanie moja ulubiona gra RPG, ale nigdy nie udało mi się jej przejść z dodatkiem

Piosenki:

  1. The Black Keys - Lonely Boy - nieważne jak zły bym miał humor - ten kawałek mi go zawsze poprawi
  2. Ladytron - Ghosts - usłyszałem jakiś miesiąc temu i od tego czasu ciągle tkwi w mojej głowie
  3. Alice In Chains - Rooster - arcydzieło - koniec, kropka

No to czekam na wasze listy :)

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film

1. Blade Runner - (1982) - .......ten monolog w deszczu Hauera , no i Rachel:wub:

roy batty.jpg

2. Battle of  Britain  (1969) - dzwięk Merlina o poranku

3. Okruchy Dnia - bo stary już jestem ...

Książka

1. Imię Róży -Eco 

2. Los jest myśliwym -E.K. Gann  

3. ......co popadnie

Gry

1. Fallout , Fallout 2 - (niedościgły wzór wzelkich  postapo)

2. Il2 Sturmovik ( wszystkie odsłony) - pasjami

3. Banished - lekkie łatwe przyjemne

Muzyka

1. Blue - Mai Yamane 

2. Kashmir - Led Zeppelin

3. NIghtstalker - z Ghost in the Shell

 

 

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry

1. Cała seria S.T.A.L.K.E.R.

2. Arma 2

3. Battlefield Bad Company 2 (bądźcie potępieni na wieki camperzy :screaming:)

 

Muzyka

1. Eazy E - Real Muthaphukkin G's

2. Ice Cube - Check Yo Self

3. Da Lench Mob - Guerillas In Tha Mist

Książki różne przeczytałem, ale ulubionej nie potrafię wskazać, filmów tak samo.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film:
1. Droga (2009)
2. Żołnierze Kosmosu (1997) - Film mojego dzieciństwa 
3. Bękarty Diabła (2005) - Lubię takie.. klimaty 

Książki:
1. Metro 2033
2. ---
3. ---
.. Mało w życiu przeczytałem :hammer:


Gry: 
1. Cała seria S.T.A.L.K.E.R.
2. Cała seria Fallout
3. Cała seria Gothic

Piosenki:
1. Rammstein ( Właściwie to lubię ich każdą nutkę ) 
2. Blondie 
3. Marilyn Manson 
 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRY

- Trylogia Spellforce: Zakon świtu, Oddech zimy, Cień feniksa.

- Lord of the Rings Online

- Mount & Blade Warband

 

Filmy - Nie jestem fanem filmów to seriali kilka podrzucę.

- Scrubs - Komedio-Dramat - Może się wydawać na pierwszy rzut oka, że głupkowaty serial o lekarzach, ale wbrew pozorom w serial dosyć sprytnie wpleciono filozofię na temat życia, przemijania, mentalności, czy też duszy człowieka, odpowiedzialności za własne czyny i tak dalej.

- Torchwood - O wiele mroczniejszy Spin-off Doktora Who, opowiada o organizacji którą poznaliśmy ze złej strony w wcześniej wymienionej serii. O dziwo jest to chyba jeden z jedynych seriali w których ''beznadziejność'' ludzi daje o sobie znać, poczucie bezsilności bardzo często. I w sumie, jeden z niewielu gdzie główni bohaterowie nie muszą wygrać.

- The Walking Dead - tutaj chyba nie trzeba wiele opowiadać, ale na tym miejscu mogło się znaleźć kilkanaście innych serii które równie lubie.

Swoją drogą polecam do obejrzenia też film, Amelie.

Muzyka

Alizée - A cause de l'automne

Alizée - Alcaline

No i coś instrumentalnego - Mass Effect - Vigil - coś w tym fragmencie po prostu jest, nie wiem... kosmiczno - Magicznego?

Książki

Bezapelacyjnie - Lodowy Monarcha Bernarda Cornwella.

Mallory's Knights of Albion

Metro :>

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny wybór @Arni... przez tyle lat życia uskładało się ale wybiorę te najbliższe mojej naturze i charakterowi. 

Film:

I. Milczenie owiec (Cała seria)

II. Wojna światów

III. Czas Apokalipsy

Książki:

I. Miasteczko Salem

II. Mgła

III. Krzyżacy

Gry:

I. Stalker (Cała seria)

II. Diablo (Cała seria)

III. GTA 

Sport:

I. Siatkówka (Asseco Resovia-Mistrz Polski***)

II. Piłka nożna (Barcelona)

III. Boks

Muzyka:

I. Rammstein

II. Metallica

III. U2

... więcej trójek nie ma sensu wymieniać, bo można by tak bez końca. :005:

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ciekawy temat rozpocząłeś @Arni o naszych gustach i... guścikach oczywiście;)

Film:

  1. "Pluton" - film który (po kryjomu oglądany w Kinie Nocnym na Dwójce) zmienił moje postrzeganie wojny (i Ameryki również) w każdym jej najmniejszym szczególe... Męskie kino tak smutnie i przygnębiająco prawdziwe...
  2. "Incepcja"
  3. "Trzynaste Piętro"/"Elitarni" (Tropa de Elite)

Książka:

  1. "Imię Róży" - piękna choć potrafiąca zamęczyć czytelnika szczegółami odnośnie Kościoła i papieży książka. Książka dzięki której znów tak naprawdę czytam...
  2. "Kontakt" Carla Sagana - moje ulubione książkowe wyobrażenie "pierwszego kontaktu", zaskakująca na różnych płaszczyznach..."czy twierdzi Pani że 6 mld ludzi na Ziemi się myli"?
  3.  "Pieśń Lodu i Ognia"

Gra:

  1. Metal Gear Solid (1999) - jednak... pod względem fabuły, miażdzy wszystkie gry, w które miałem okazje zagrać (może z wyjątkiem Trzeciego Wieśka), piękna, dojrzała, łezka w oku zawsze kręci mi się kiedy wspomne Sniper Wolf:blush:
  2. STALKER (seria + mody)
  3. TES III Morrowind

Zespół muzyczny:

  1. NIN - mimo swoich WIELU uzależnień (a może dzięki nim właśnie?) Trent Reznor robi najlepszy industrial metal na tej planecie:D
  2. EPICA - symphonic power metal z pięknym głosem
  3. Eric Clapton - co tu dużo gadać....mistrz gitary... po prostu....

Utwór muzyczny:

  1. "Hotel California"
  2. "Brothers in Arms"
  3. "Layla"

Serial:

  1. Gra o Tron - serial w moim mniemaniu DUŻO gorszy od książki, ale jednak to klasa sama w sobie:)
  2. Walking Dead - wszystko czego szukałem w zombie apokalipsie jest tutaj....DEAD INSIDE?!
  3. Filary Ziemi - zwykła opowieść o zwykłych ludziach i ich niezwykłych charakterach oraz sile woli.

 

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.