Skocz do zawartości

Podkładanie głosów w stalkerze-chałupniczy dubbing


Ankieta  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy dubbing nadaje się do dodania do polonizacji

    • tak
      7
    • Być może, ale trzeba coś poprawić.
      2
    • Nie
      1


Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, kondotier napisał:

@Mnieciu, @kazik - jakkolwiek by wasze głosy nie brzmiały w tych dubingach, są tym, co przy tłumaczeniach modów z dużą ilością wiadomości głosowych, jest ratunkiem dla moda.

 

@kondotier te dwa głosy są @Mieciu bawiłem się tylko moim programem do obróbki audio.i taki efekt uzyskałem na nagraniu pierwotnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawki i pierwsze mody, były o tyle łatwe w dubbingowaniu, że mówił tylko jeden NPeC w danej sytuacji. Teraz w modach są prawie dialogi. W jednym z modów, które się ostatnio pojawiły ( chyba Bóg z nami), autor moda sam dawał swój głos. Z konieczności było to gadanie "do garnuszka", przez nos, czy chusteczkę. Nie spodobało się to z aprobatą graczy.

A jak czytam, to takich potrafiących zrobić pliki dźwiękowe, jest was co najmniej czterech. Jeszcze dwóch i sprawa rozwiązana, Więcej nie potrzeba, bo nie spotkałem się na razie z modem, gdzie "gadających" byłoby więcej.

DODANO: To było uogólnienie i nie dotyczyło jednego nagrania. Kto potrafi takie nagranie obrabiać, to chyba i potrafi zrobić.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kondotier napisał:

Podstawki i pierwsze mody, były o tyle łatwe w dubbingowaniu, że mówił tylko jeden NPeC w danej sytuacji. Teraz w modach są prawie dialogi. W jednym z modów, które się ostatnio pojawiły ( chyba Bóg z nami), autor moda sam dawał swój głos. Z konieczności było to gadanie "do garnuszka", przez nos, czy chusteczkę. Nie spodobało się to z aprobatą graczy.

A jak czytam, to takich potrafiących zrobić pliki dźwiękowe, jest was co najmniej czterech. Jeszcze dwóch i sprawa rozwiązana, Więcej nie potrzeba, bo nie spotkałem się na razie z modem, gdzie "gadających" byłoby więcej.

DODANO: To było uogólnienie i nie dotyczyło jednego nagrania. Kto potrafi takie nagranie obrabiać, to chyba i potrafi zrobić.

No pewnie, że tak. Kondotier. Tylko generalnie jedynym problemem jest samo zagranie głosem, różnie z tym bywa. Szczerze to edycja potrafi poprawić jakość jednak wiele rzeczy nie idzie zmienić.

W sumie, łapcie, próbki mojego znajomego. Nic szczególnego mu nie dawałem, tak czy tak fragment z książek tłumaczonych do moda OGSE, próbowaliśmy utrzymać próbki w nieco innych tonach wypowiedzi, co zresztą widać wyraźnie. W próbkach nie została wykonana żadna edycja prócz odszumienia i gdzieniegdzie zmienionego minimalnie tempa.

Nie tylko ty Mnieciu, spolszczenie jest wysokiej jakości.

Próbki te zostały zrobione od tak w chwilę wieczorem, myślę, że przy robieniu czegoś poważniejszego dojdziemy do jeszcze lepszej jakości.

próbka3.wav

próbka1.wav

próbka2.wav

Edytowane przez Tario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic pilnego. Chciałem tylko poznać tembr głosu tego kolegi Tario.

Moje zdanie już poznałeś. Zbierzcie się w "kupę" na jakimś forum głosowym i obgadajcie sprawę. Przestrzenna anomalia, może dla was być poligonem doświadczalnym. Albo, nomen omen, anomalią bez wyjścia.

Ale ja, życzę wam powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, to "dubing klondike koniec.ogg" z pierwszego postu jest nie do przyjęcia. Bardzo zła jakość. Próbki 1,2,3 vaw @Tario mogą być. Tyle w kwestii technicznej. Druga sprawa, to potrzeba kilka osób z "zacięciem artystycznym", przeczytanie tekstu z kartki nie wystarczy. No i trzecia sprawa, to barwa głosu. Uśmiałem się grając w jakiegoś rus moda, gdzie pewne kwestie mówione były piskliwym, młodzieńczym głosikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał Klondajka odsłuchałem po wrzuceniu do moda (zupełnie inaczej się tego słucha). @Mnieciu myślę, że po obróbce, czy też nagraniu na lepszym sprzęcie (brak niskich tonów) i jest to jak najbardziej do przyjęcia. Po odsłuchaniu próbek @Tario, morda sama mi się uśmiechnęła. Krótko mówiąc, jestem jak najbardziej pozytywnie zaskoczony.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że są bardziej kompetentni na forum niż ja w tej kwestii ale moim zdaniem bez zmiany mikrofonu się nie obejdzie. Faktycznie dobrym pomysłem byłoby gdybyście się spotkali i pogadali. Nasz TSa jest dla Was otwarty. Może @Tario pomógłby Ci uzyskać podobną jakość.

Jak chcesz dziś koło 19:30 możesz wejść i pogadamy na ten temat. Zapraszam też @Tario.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mnieciu napisał:

Mikrofon to na koniec roku szkolnego wyproszę, bo będzie stypendium

 

Nie ma co wypraszać. Kumpel to nagrywał dyktafonem. W miare ujda mikrofony niektóre do 50 zł ale na usb. Potem to coś sensownego to kwoty od 200-500 zł. Nie wiem czy warto tyle wykładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.