Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjaciele, mam dziwny problem z tym modem

Po zainstalowaniu go, wywalał mi błąd "nie znaleziono MSVCR71.dll". Po naprawieniu tego błędu, antywirus zaczął wywalać mi po kolei wszystkie pliki z "Bin" stalkera... po uporaniu się z nim, mod tak jakby się odpalił, wszedł w pełny ekran... i wywalił wyłączył się bez loga...

 

Korzystam z wersji PL z Mega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda pobrałem z yandexa i nie było problemów oprócz mojego błędu przy kopiowaniu binu na poprawę grafiki ( usunięcie pliku XR_3DA). Kaspersky też nie miał zastrzeżeń co do plików. @PainChiller spróbuj przeinstalować moda jeszcze raz na czysto, bo sporo się tam u Ciebie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Mod ukończony. Z butów nie wyrywa, niestety dla mnie taki średniaczek (za krótki, mało ciekawych zadań, szkoda bo potencjał duży i można było pokusić się o świetną historie). Fajne jest to że można pograć protagonistą bandziorem. Graficznie mod na wysokim poziomie (wylotów nie uświadczyłem). Ogram jeszcze wersję oryginalną i sam się przekonam która lepsza. Aha jeszcze dodam że interface paskudny w tym modzie. Szkoda, że nie działa link do fixa na nowy. Dla zabicia czasu można zagrać i poznać historię Dzika.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@cez137, tak to jest z kopiami podstawki. Grę zainstalowałeś na C i przeniosłeś ją na D. Pewnie da się to uruchomić, ale to już @kondotier.

Ja tam nigdy nie robię żadnych kopii i nie instaluję gier na dysku C. Mam dysk przeznaczony do instalowania gier i tam je instaluję. Przecież instalacja Stalkera nie trwa godzinami i nigdy nie gram w więcej niż jednego moda. Jak skończę grę, to wszystko usuwam, czyszczę system i rejestr i instaluję od nowa. 

Nie mam jednak nic do kopii, jak ktoś chce, to proszę bardzo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox 

52 minuty temu, smox napisał:

Grę zainstalowałeś na C i przeniosłeś ją na D.

 @kondotier mi powiedział żeby tak robić, no dobra to teraz zrobię to tam gdzie jest podstawka czyli na C, zobaczymy czy pójdzie

No! i przywitał mnie nasz wspólny stary znajomy, ksiądz robak :006:

Screenshot 2019-01-19 10-31-35.jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cez137 napisał:

No! i przywitał mnie nasz wspólny stary znajomy, ksiądz robak

Jedyne, co źle można zrobić, instalując czystego moda, to skopiować do bin ruski plik XR_3DA. Wrzucając nawet tylko samą gamedatę modyfikacji do głównego katalogu gry, mod odpala. Jeśli możesz, napisz najlepiej w punktach, jak wygląda Twoja instalacja, może wtedy uda się coś zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Kiedy instalujesz podstawkę, to ona z marszu instaluje się na tym dysku lub partycji, gdzie jest system.

Nie wiem jak czytałeś moje porady, ale nigdy i nigdzie nie pisałem, aby kopię podstawki robić na części systemowej, a dopiero potem przenosić na część bez systemu. Kopię stawiasz od razu na część niesystemową. Robisz tam katalog z nazwą moda i do niego kopiujesz zawartość katalogu głównego podstawki. Robisz zmiany w fsgame.ltx na zapisy w modzie, skrót od silnika i przenosisz go na pulpit, zmieniasz nazwę na kojarzącą się z modem. Z tego skrótu uruchamiasz podstawkę przeznaczoną dla moda. Jak zaskoczy ( a musi ) wychodzisz na pulpit i nakładasz moda i spolszczenie.

A problem jaki pokazujesz, komputer sygnalizuje gdy silnik nie wyrabia.

Jeśli wcześniej stawiałeś mody na tej podstawce której używasz do robienia kopii, to może ona być zanieczyszczona pozostałościami z tych modów.

Przeinstaluj ją, tak aby mieć gwarancję jej dziewiczości. Jest też na forum temat i linki do pobrania mocniejszych silników . Pobierz i podmień w kopii podstawki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gawron 

W dniu 19.01.2019 o 11:41, gawron napisał:

Wrzucając nawet tylko samą gamedatę modyfikacji do głównego katalogu gry, mod odpala

nie odpala, czy podstawka jest na C czy na D nie odpala, bo nawet ją i na D zainstalowałem na próbę i nie odpala

W dniu 19.01.2019 o 11:41, gawron napisał:

napisz najlepiej w punktach, jak wygląda Twoja instalacja, może wtedy uda się coś zaradzić.

A co tu pisać? wygląda tak jak w 1 poście w podpunkcie INSTALACJA, nic nowego nie wymyśliłem

@kondotier

Jak ostatnio rozmawialiśmy doradzałeś mi żebym podstawkę zainstalował na C i jej nie ruszał, zrobił kopię i to wszystko przerzucił na D co też zrobiłem i tam wrzucał pliki moda, to też zrobiłem, i dalej postępował zgodnie z instrukcjami z forum, co też robię, krok po kroku, a przynajmniej się staram, niektóre rzeczy nie są dla mnie na 100% jasne dlatego pytam, uwierzcie że nie zawracał bym Wam głowy gdyby to wszystko mi chodziło, nie chodzi, dlatego zawracam, komputer?hmm? może i też bo nie jest pierwszej młodości ale STALKER też nie jest, i sprzęt też nie jednego i nie pięć modów przerobił i wszystko to chodziło swojego czasu (pierwszy DZIK też, przecież go skończyłem), do tego kupiłem nowy monitor 24" bo poprzedni mi padł w nowy rok, nie wiem co robię nie tak, co mod to nowa historia, spróbował bym z POWROTEM SZRAMY  ale jak ostatnio próbowałem go zassać (jakoś w święta, nie pamiętam dokładnie) okazało się że macie martwe linki, nie wiem jak teraz, jakiś niefartowny mam okres do stalkera.

Aha jeszcze jedno bo już wszystko mi przychodzi do głowy, CIEŃ chodzi mi TYLKO z płytą, czy to może być powód moich niepowodzeń z modami? pamiętam że kiedyś grałem na piratach i mody odpalały prawie za każdym razem, wiadomo były jakieś drobne potknięcia ale to co mam teraz z modami to jakiś dramat w porównaniu do tego co było kiedyś...kiedyś to było kurła:D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox działa, gra jest oryginalna z serii "extra klasyka" z reszta sami mi polecaliście tą serie, mało tego mam jeszcze w komplecie drugą płytę dodatkową na której znajdują się patche na inne wersje, próbowałem "przerobić" 1.0006 na 1.0004 ale coś to nie za bardzo mi się udało, już nie pamiętam bo było to jakiś czas temu ale wywalało jakieś błędy, no coś było nie tak

Screenshot 2019-01-19 10-53-25.jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox 

3 minuty temu, smox napisał:

Nie mam tego moda pobranego i nie wiem czy mod zawiera folder bin.

posiada folder bin z XR_3DA ale jak to usunę to czym uruchomię moda? bo z tego co czytałem właśnie tym plikiem uruchamia się moda tylko przerzuca się go na pulpit i zmienia nazwę, launchera tam nie ma, tylko plik silnika, z resztą na foto plik bin i zawartość

W dniu 18.01.2019 o 11:45, kondotier napisał:

Otwórz katalog bin i zrób skrót od silnika. Przenieś go na pulpit i zmień mu nazwę na komunikatywną z modem.

Zapamiętaj, że zawsze przy kopii podstawki, trzeba zrobić nowy skrót. Albo od silnika, albo od lauczera ( CoP ).

 

Screenshot 2019-01-21 14-10-21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.