Skocz do zawartości
vidkunsen

Anarchy cell remake - prolog OBT

Rekomendowane odpowiedzi

Mod wystawiono wczoraj czyli 23.05.2016

Strona moda: http://stalker-mods.clan.su/load/s_t_a_l_k_e_r_chistoe_nebo/clear_sky_anarchy_cell_remake_prolog/4-1-0-1426?o9lUcNG

12767107.jpg

Niebo 1510, OBT - otwarty beta test, 1.92 GB w 7 zipie, 4,49 GB po rozłożeniu w formie gamedaty.

Stąd pobierasz: https://cloud.mail.ru/public/AFUc/5cTUS9NhX

Co i jak od autorów/a:

Михаил Чернявский (MadRazor) - kwesty, mapy...

Антон Галко (Jymmi Gokins) - scenariusz i główny mózg
Николай Мельничук - 3D-modele, mapy, tekstury

Pomysł (w tym na cienie) powstał w 2007 roku, ale nie dano wszystkiego, ten mod daje wszystko to z czego zrezygnowano w pierwszej wersji, poprawiono, zmieniono - tu jest to czego nie ma w podstawce czyli nowy scenariusz .

8 lat po pierwszej wersji nieba mamy OBT z nowym scenariuszem wiec jest to nowy jakby inny rodzaj nieba.

Wiadukt między Nowym Dworem a Kuźnikami:

12767109.jpg

Ja gram a wy róbta jak chceta ;):)

Edytowane przez vidkunsen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brawo @vidkunsen :D. Czyli że jak chcesz, to potrafisz wstawić moda po ludzku :036: . Gdybyś jeszcze uzupełnił informację o instalację, to można by było przenieść temat do Nowych modów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Się postaram Kondotier ale muszę najpierw go zainstalować i trochę pograć i wtedy opiszę co i jak, ale bez komplikacji, jest tylko gamedata, wsadzasz w podstawkę i grasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@vidkunsen To edytuj i dopisz klasyczne "rozpakowujesz bla bla bla", "wrzucasz tu i tam", "edytujesz linijkę taką i taką" ;) I, jak kondotier mówi, przeniesie się do nowych modów, bo wygląda to całkiem obiecująco. I nie zapomnij napisać jak się gra!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Instalka - czyli jak ja to robię:

1/ Instalujesz podstawkę u mnie jest to rus 1510 z trylogii

2/ gmerasz w plikach moda - se dodajesz co i jak chcesz lub zmieniasz albo w czystej postaci od autora/ów

3/ wsadzasz tenże plik gamedata z modem do plików podstawki

4/ odpalasz moda ze skrótu na pulpicie jaki ci został po instalce podstawki

5/ jak masz problem z tekstem, pauza i zaglądasz do podręcznego słownika PWN-u Rosyjsko-Polskiego i kminisz tekst na Polski co on oznacza, potem grasz dalej.

6/ jak masz jazdę to se skriny robisz coby podokazywać na forum, że masz nowe fajne obrazki z jakiegoś tam moda.

7/ w czasie rozgrywki rób przerwy na szluga i czaj, coś na kła tez zarzuć, i te sapanie za plecami to nie pijawka tylko gorzej... to ona! twoja partnerka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaczynasz na Ciemnej dolinie w baraku, łóżko typowe wojskowe model pruski składane, na blacie mp5-gadjuka + amunicja w telewizorze 14 cali ostatnie sceny ze Stalkera ta w której główna postać bawi się z psem nad zalewem Prypeci a widać po drugiej stronie elektrownię.

Wyłazisz z baraku i klient ci nawija co i jak, czyli masz 3 opcje: iść do wolności(do szefów ekip), do bandytów lub najmusów.

Ja polazłem na wolność - tam gdzie w podstawce tez maja bazę, tamże sklepiki 2, naprawiacz złomu misja x 2 od komendanta potem misja iść do Czechowa czyli druga część bazy wolności od niego misje na: doki na bazie lub pomóc odbić posterunek od powinności i udrożnić przejście na wysypisko - swałkę.

W między czasie pozwiedzałem i 3 misje od Eragona - najmusy w tym, że nie należy zdawać misji z ukatrupienia rozbójników bo daje misje na laborkę w Limańsku która daje wylot po wejściu do pierwszych podziemi - dolina- rudy las.

Bandyta z pierwszej misji nie chce gadać - albo skrypt nie zaskakuje albo trzeba iść do niego od razu albo... .

jestem teraz na wysypisku bo droga via rudy las mnie wywala w podziemiach ale!!!

Dolina - rozkład sił i polityka, najmusy bandyty i reszta na początku zieleń lub żółć, zależność od kwestów, czerwono od początku:

Trepy z army ;), powinność.

Co gdzie i jak na lokacji dolina: są bazy wolności, najmusów, bandytów, ferma - stalkerzy wolni, oraz przy tradycyjnym wyjściu na kordon baza trepów, gościnnie posterunek powinności przy wyjściu na wysypisko - która likwidujesz jak leziesz z pankami/narkomanami z wolności.

Prawdopodobnie jest przejście na kordon po minięciu bazy trepów i jako atrakcja obok jest wiocha a tam atrakcje typu: kontroler, snorki, tuszkany, kundle i zajoby typu zombie z garłaczami, a potem wielkie wysypisko i inne atrakcje typu stare i nowe anomalie.

Reasumując - jest to dolina która się składa jakby z 5 dolin z różnych modów i podstawki, wszystko razem i większe, na wysypisku na dzień dobry po minięciu posterunku powinności spotykamy bajorka i wioskę!!!

Uwaga!!! misja na nieznanych gości od najmusów - jest 5-u z powinności - ich masz zabić ale nie strzelaj do 2 stalkerów i jednego zajoba z czystego nieba - naukowiec, znaki szczególne: tatuaż na czole - lubię chleb ze smalcem a na brodzie - i z cukrem, nie zabijaj ich bo misja pójdzie w piec i dalsze kwesty też!!! masz prostacki wyszukiwacz m.in. artefaktów ale 5 znalazłem, koło koparki miedzy bazą wolności a najmusami są trzy arty.

Polecam stary złom (taki miałem w wojsku) AK 74 z pod lufowym i celownikiem optycznym zwykłym.

!!! brak opcji na śpiwór i snu - ja  ie znalazłem żadnego barłogu.

Ogólnie ocena - 8/10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@vidkunsen - możesz jaśniej napisać, na czym polega  to "gmeranie w plikach" i po co? Czy masz na myśli czitowanie np. udźwigu, żywotności GG, czy co innego?

Pochwaliłem Cię za pierwszy post, to w drugim znowu zaczynasz "swoje bajdurzenie".

Grasz na rus podstawce, czyli przypuszczać należy, że dla polskiej podstawki trzeba będzie zrobić localization.ltx i kopię tekstowego rus na pol.

Na razie nie mam czasu w niego zagrać, więc tego nie sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gmeranie w plikach - potocznie - ingerencja w pliki, czyli jak wyżej napisałem i tak na logikę, nie ma tam zabezpieczeń antycziterskich, można dodawać różne małe mody, spałnery, trajnery też nie powodują wylotu/ów, wolna ręka dla wszystkich którym taki a nie inny kształt moda się nie widzi.

Twoje pochwały...wiesz kto tu na forum jest lasy na pochwały niczym kot na szperkę, jak wykazane jest wyżej jest to otwarty beta test więc każda uwaga mile widziana, tutaj Kondotier możesz sobie pomarudzić ile chcesz:

http://vk.com/csoblivion

http://vk.com/hackedhacked

http://vk.com/ubernator

, ja nie jestem autorem moda i jak coś mam to na te strony piszę do Michała Czerniawskiego na przykład, tobie też to polecam, jak ci moje "bajdurzenie" nie odpowiada,  zona jest wielka, nawet na zatonie jedni najemnicy są na żółto a drudzy na czerwono jako oznaczenie identyfikujące.

Przekazałem część tego z autopsji co sam widziałem i dokonałem w trakcie rozgrywki, na zasadach moda i moich więc sobie zasymiluj to co ci pasuje a resztę zostaw, przymusu nie ma, co do wersji moda to jak w/w: 1/ Instalujesz podstawkę u mnie jest to rus 1510 z trylogii.

p.s. Kondotier, śmiało możesz robić spolszczenie jak już beta test się skończy, mod ma szansę pożyć na tyle długo by co najmniej 80% społeczności światowej chociaż raz w niego zagrała.

To jest ten moment w rozgrywce gdy masz zabić 5 typa z powinności a nie zabijać dwóch wolnych stalkerów i oszczędzić tego zajoba z czystego nieba ze wzorkiem na altanie/mordzie!!! foto z w/w stron - http://vk.com/csoblivion :

jB6Qe7TBuVQ.jpg

Zaraz obok jest furtka do podziemi która odmyka się po wzięciu kwesta na wyprawę do laboratorium w Limańsku, i na feirant - co do zamulenia tzw. radiacja i inne takie tam sobie to: kontroler - duży promień rażenia, burera jeszcze nie spotkałem, radiacja tradycyjna, czyli ekran robi się czarny lub siwa wręcz mleczna mgła/mżawka w której tylko Grigoryj H...widze dałby radę, wytęż zmysł słuchu! nowe wręcz bajeczne w nocy anomalie i wręcz bajecznie śmiertelne właściwości tychże anomalii.

Handel - na bazach - Wolność, Najmusy, Wolni Stalkerzy - na bazach, tamże także naprawiacze złomu.

p.s. 2 - od 3vtiger: Это тестовая версия, авторы работают во всю над исправлением вылетов. Тем более, что от них никто не открещивается, а наоборот собирают их в группе ВК. Кстати, скоро будет фикс. cool

To jest testowa wersja. autorzy będą nad modem pracować - kwestia wylotów, ma być fiks a Misza Czerniawski właśnie mi info podkopsał, że mój wylot już mają na tapecie, jakby co to pisać na w/w adresy internatowe .

hann till ragnarök!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

INSTALACJA NA POLSKĄ PLATFORMĘ:

1. Po wypakowaniu archiwum, kopia katalogu rus z przemianowaniem na pol.
 Lokalizacja katalogu: gamedata\configs\text
2. Tworzymy plik localization.ltx z taką zawartością:

[string_table]
language    = pol
font_prefix    = ;_cent ;_west

Lokalizacja pliku: gamedata\configs
3.Wklejamy gamedata do katalogu gry.

4.Walimy...

ss_cichy_05-25-16_15-52-13_(darkvalley).jpg

ss_cichy_05-25-16_15-52-16_(darkvalley).jpg

ss_cichy_05-25-16_15-52-31_(darkvalley).jpg

Udostępnij tę odpowiedź