Skocz do zawartości

Wydajnościowe rozwiązanie dla zintegrowanych kart graficznych INTEL HD


FairFight

Rekomendowane odpowiedzi

Sugeruję przypiąć ten temat jeśli administracja uzna to za stosowne.

Jeśli ktoś chce grać w STALKER'y na Intelach HD, czyli zintegrowanych układach graficznych, i mieć dobrą wydajność, powinien posiadać 64-bitowy system Windows 10, a to dlatego, że najnowsze sterowniki zawierające wsparcie dla dużej ilości gier są dostępne tylko na Win 10, a 64-bit dlatego, że obsługują one więcej niż 2GB pamięci RAM. Sterowniki są dostępne do praktycznie każdej generacji kart, ja używam 4-tej. Dodatkowo nowe sterowniki zwiększają przydział VRAMU z 32MB do 128MB.

Link do oficjalnej strony Intela, tutaj znajdziecie wszystko czego wam potrzeba w przypadku kart 4th Gen, a także wszystkich innych generacji.

Możecie też spróbować zainstalować zmodyfikowane sterowniki RGH, do pobrania STĄD, sam ich używałem, nie ma żadnych problemów, są całkowicie bezpieczne, ale obecnie najnowsze sterowniki Intela są naprawdę dopracowane i wprowadzono wsparcie dla bardzo wielu tytułów jak Fallout, Stalker, Mass Effect, Gothic itd więc sugeruję instalację oryginalnych sterowników.

Jeśli chcecie przydzielić więcej niż 128MB VRAM to polecam użyć Intel VRAM Tool. W zależności od tego jakiej karty używacie zwiększy on ilość VRAMu z 128MB do 586MB lub nawet 1024MB. Dzięki temu unikniecie CTD z powodu zbyt małej ilości VRAM (PRZYPOMINAM, że na notebookach iGPU ma pamięć współdzieloną! Także to rozwiązanie jest dla tych z przynajmniej 4GB RAM DDR3!). Wystarczy pobrać plik i wprowadzić wartość do rejestru uruchamiając z prawami administratora plik .reg.

PHDGD VRAM Tool można pobrać STĄD.

W ustawieniach karty graficznej (ustawienia grafiki, panel sterowania Intel), w zakładce 3D oraz ZASILANIE zmieniamy Plany zasilania grafiki na Wydajność. Podobnie w zakładce 3D ustawiamy Ustawienia ogólne na Wydajność. Po czym zapisujemy.

Później w ustawieniach zaawansowanych komputera (System->Zaawansowane Ustawienia Systemu->Wydajność->Zaawansowane) przestawiamy w zakładce Pamięć Wirtualna pliki stronicowania na odpowiednie liczby w zależności od ilości RAMu.

Myślę, że to może pomóc wielu osobom z kartami graficznymi INTEL HD. Mi pomogło na specyfikacji Intel Core-i3, 4GM RAM DDR3 i iGPU Intel HD 4400. Wydajność jest zauważalnie lepsza.

Pozdrawiam.

Karta .jpg

Edytowane przez ярмарка борьба
  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • apg2312 podpiął/eła i promował(a) ten temat
  • apg2312 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.