Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do tych co przeszli moda.

Do wykonania bioradaru potrzebne są arty Łza kontrolera i Serce poltergeista. Gdzie są te arty?

Na Dzikiej terytorii i w podziemiach Agro, natłukłem poltergeistów, a artu ani śladu. Przypuszczam, że potrzebny kontroler będzie w X18, a tam jeszcze nie dotarłem.

No i gdzie się schował NPC Luki? I gdzie jest Doktor?

Jestem na etapie godzenia Wolności i Powinności, tak że sporo moda jeszcze przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki - dziękuję za filmik. Czyli do kontrolera daaaaleko. Jeszcze jeden absurd tego moda. Potrzebną rzecz dostać w momencie, kiedy już nie będzie potrzebna. A w połączeniu z 15kg wagi elektroniki bioradaru, gadżet raczej będzie trudny do wykorzystania. A przynajmniej w X18 nie będę szukał tej Łzy, sam łzy roniąc.

A Serce poltergeista miałem. Nawet nie zwróciłem uwagi że zabrany art tak się nazywa, bo akurat w tym momencie dopadła mnie emisja. A jeszcze nie byłem naznaczonym przez zonę.

Jeszcze muszę gdzieś chimerę dorwać i będzie komplet części mutków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pacjent1972 - nie grałeś chyba jeszcze w tego moda? Jak zagrasz, to zrozumiesz dlaczego napisałem "jeszcze jeden absurd".

Sam pisałeś, że u Rosjan, niektóre jego rozwiązania spotkały się z wielką krytyką. Czasami można przedobrzyć i zamiast tortu, mieć ciasto z zakalcem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się, nie zaprzeczam. Sam autor moda przyznał się do "przegięć". Może dlatego ocena moda spadła do 3.0 na ap-pro.ru, a to bardzo obiektywne forum graczy modów Stalkera.

SKIF przesadził ale są tacy którzy narzekają ale są i tacy którym mod się bardzo podoba. Wszystkim nigdy nikt nie dogodził. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb - nie tyle zaczęło szwankować, co autor moda przegiął z umieszczeniem znajdziek. Tylko na jedną, na początku gry jest naprowadzenie, ale i tak wprowadzające w błąd. Bo spróbuj w Limansku znaleźć pocztę. A jest zasadnicza różnica miedzy pocztą, a skrzynką na listy. Tym bardziej dla nas, nie spotykających się ze skrzynkami na listy, stojącymi na ulicy. Na większość schowków naprowadzenie mamy dopiero, po przypadkowym znalezieniu świstka papieru, leżącego przypadkowo tak, jakby huragan kartki z zeszytu porozrzucał po zonie. Z naprowadzenia z niej i tak wiesz tylko na jakiej lokacji, a schowek tak jest ukryty, że wiedząc o nim, trudno go znaleźć. Znajdziesz klucz i szukaj po całej zonie dziurki dla niego.

A bez znalezienia kilku istotnych schowków, moda można przejść, ale będzie męczarnią. Na walkę nożem, nota bene bardziej skutecznym od broni palnej, trzeba by poświęcić wiele czasu.

Tak samo, niektóre urządzenia otrzymywane w nagrodę, czy też takie jak bioradar, części na który musimy wydeptać dwukrotnie na całej mapie. Raz radiodetale ( których jest multum i musimy znaleźć wszystkie, a drugi raz części mutantów. Jedne i drugie itemy znajdujemy przypadkowo i nie wiedząc, możemy je sprzedać. O ile części mutków spawnujących się na okrągło, możemy odzyskać, to radiodetali i artefaktów już nie.

No i losowy spawn w schowkach, może zniechęcić do szukania, jeśli znajdujemy tylko dziadostwo.

W miejscu w którym matri32, pokazuje mi chimerę, byłem kilka razy. Mutków miałem od groma i trochę, ale nie chimerę. Może zaplanowali ją jak pójdę szukać amuletu Elektrosnorka. Takim sposobem, zakończenie zadania otrzymanego grubo wcześniej, jest odwlekane przez potrzebę wykonania innych zadań.

Ale mimo tych niedogodności, mod daje dużo satysfakcji, choćby przez nietuzinkową fabułę i poprowadzenie rozgrywki, która też nam nie ułatwia osiągnięcia celu. Ten kto może, niech zagra w niego już teraz, a i z czasem, może stać się kandydatem do moda tłumaczonego.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kondotier napisał:

 Tylko na jedną, na początku gry jest naprowadzenie, ale i tak wprowadzające w błąd. Bo spróbuj w Limansku znaleźć pocztę. A jest zasadnicza różnica miedzy pocztą, a skrzynką na listy. Tym bardziej dla nas, nie spotykających się ze skrzynkami na listy, stojącymi na ulicy.

A na to bym wpadł pewnie ;) jak to w Polsce nie ma skrzynek na listy na ulicy. Ja tam nie jedną widziałem :)

Cytat

a i z czasem, może stać się kandydatem do moda tłumaczonego.

To ja poczekam.

A to w ogóle miały być tylko 2 części czy trylogia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że te ich skrzynki na listy są z wyglądu jak jakieś tablice ogłoszeniowe. Z listami nie skojarzysz.

Złoty kufer 2 powstał, bo autor po Kufrze 1 zmienił koncepcję. A że początkowe zadanie z 1. jest w 2. wypełnione, to ze szkatułką, bo w nią się ostatecznie zmienił kufer, to chyba koniec.

Trylogia to Reborn - Źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny napraw same się zmniejszają, po dostarczeniu rusznikarzowi kompletu narzędzi. A u tego na Jantarze, po wykonaniu zadań dla Sacharpwa. Chyba na detektor Gama. Sacharow nas o tym informuje w dialogu. A jeśli wchodzimy do schowków i zbieramy arty z anomalii, tłuczemy mutanty, to ze sprzedaży mamy sporo kasy. Ale trzeba sprzedawać NPCom, bo handlarze i Sacharow płacą bardzo mało. Do handlarzy tylko to, co droższe od kasy NPca. Mam za sobą jakieś 2/3 moda i 600000ru na koncie. Wystarcza na dobre gorące odżywianie, naprawy i kupno amunicji.

Ale jak możesz, to zrób porządek z termosem. Jest tu cholerny lapsus. Do zaparzenia herbaty zużywana jest manierka wody ważąca 1kg, to jest realna wagą 1 l wody. Ale ten sam litr wody po zaparzeniu z niej herbaty, zaczyna ważyć prawie 3kg.

Jeszcze nie dostałem spowrotem od Sacharowa elektroniki dla bioradaru, ale to co mi dał Kardan, ważyło aż 15kg. Chyba zapomnieli wstawić między cyfry przecinka.

Dawałeś mi poprawkę na ilość części dla Kardana. Wstaw ją też na forum, ulżysz grającym, bo mogą bioradaru na oczy nie zobaczyć do końca moda. To samo z noktowizorem do SEVA. Żadne ułatwienie, lecz komfort gry większy.

Inne rzeczy, nawet będące przegięciami, są do zaakceptowania. Trochę dłużej trzeba pograć, aby poodnajdywać to, co autor moda pochował po kątach zony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo wiecie Panowie, miałem za sobą całkowite oczyszczenie lokacji ze schowków, wracam poddenerwowany do bazy a tu jeszcze takie ceny. Teraz już mi przeszło. :D

SEVA z noktowizorem:

https://yadi.sk/d/Vcas9lPmvH8hT

No i lżejsza herbata:

https://yadi.sk/d/P2D3k1qYvH932

 

Manierka z wodą waży 1 kg, pusta 0.5 kg a więc wody jest też 0.5 kg. Pusty termos waży 0.2 kg a więc z herbatą 0.7 kg.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Ranger801 - teraz można będzie się napić herbaty bez problemu.

A ja dam forumowiczom widoczki emisji na Wysypisku i Kordonie.

Na Wysypisku dopadła mnie na dachu hangaru jak szedłem po schowek, a na Kordonie u wojaków, przy rusznikarzu. Ale dla Naznaczonego przez zonę to nie straszne.

Wysypisko.

ss_user_07-22-16_19-14-24_(garbage).jpgss_user_07-22-16_19-14-35_(garbage).jpg

i Kordon

ss_user_07-22-16_22-13-22_(escape).jpg

ss_user_07-22-16_22-13-33_(escape).jpg

Tyle na dzisiaj.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laki się wyda, jeśli odnajdziesz marauderów - ci, którzy obrobili kuriera z artefaktami. Barman poinformuje cię, że Laki jest. A tymczasem trzeba wykonać te zadania, które się da. Tzn. te zadania związane z misją Biały Szum. Jeśli nie wiesz, gdzie iść to przejrzyj wideo z przechodzenia rozgrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Białym szumem w porządku. Mam już papiery z Parowu i jestem po rozmowie za Starym. Wezwał mnie Bizon idę do niego. Chaleckiemu postawiłem "Kupę żelaza" na Agropromie. Do poradników muszę zaglądać z konieczności, bo nie wiem dlaczego, ale mod przestał mi pokazywać gdzie miałem ustawiać skanery i ten nadajnik dla Chaleckiego. A pierwsze skanery pokazywało prawidłowo. Zaczęło się od Kordonu. Tak samo w DM, przestała mi kuchenka gazowa wyświetlać opcję użycia. Inne działają jak należy. Na teleporcie Parów-Kordon miałem ten sam wylot co Ranger, tylko że ja nie mogłem z Parowu wyjść na Kordon. Musiałem wychodzić do DM.

A teraz pod koniec moda, poradniki filmowe nie wiele mi dają, bo w innej kolejności robiliśmy zadania. To co oni robią w tym momencie, ja dawno zrobiłem. A z tym Lukim, to coś podobnego jak wyżej pisałem. Ma się zadanie, którego nie można wykonać, bo linia scenariusza zostałaby naruszona. Szybko Skif robił moda i tak jak kot, narobił ślepych. Ale ważne, że można dojechać do końca i nie ma blokady scenariusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU:

Nie mogę znaleźć klucza do tego sejfu przy bagienku na Agro. Kartkę z kodem mam. Próbowałem obejrzeć filmiki, ale akurat gdzie klucz do tego sejfu, nie ma. Zawartość mi niekonieczna, ale liczy się sam fakt otwarcia.

A teraz pobiegam po lokacjach z zadaniem Patrona- przezroczystego za jego schowkiem i dla Chaleckiego za papierami, to może bym znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.