Skocz do zawartości

Błędy w tłumaczeniu.


Rekomendowane odpowiedzi

Błąd w tłumaczeniu.Jest pijaki powinno być pijawki.Następne:Barman poprosi cię o wylączenie powinno być wyłączenie,w następnym wydaje mi się,że zamiast 'nie' powinno być 'też'. W następnym jest o jedno 'mi' za dużo i w ostatnim jest 'ze' a powinno być 'że'.

ss_juarez_06-07-16_12-11-37_(l07_military).jpg

ss_juarez_06-07-16_22-46-13_(l10_radar).jpg

ss_juarez_06-07-16_22-59-07_(l10_radar).jpg

ss_juarez_06-07-16_23-07-10_(l10_radar).jpg

ss_juarez_06-07-16_23-07-14_(l10_radar).jpg

Edytowane przez jurek48
Znalazłem następne błędy literowe w spolszczeniu
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów udało mi się wyłapać kilka ciekawych rzeczy. Pierwsze foto to literówka w tłumaczeniu, ale kolejne 3 zdjęcia to dość ciekawa sytuacja, pomylone dialogi. Co do ostatniego zdjęcia to dla @gawron'a odnośnie naszej rozmowy o tym stworku "Kiwaczku", ten gość ogłuszony wybuchem lodówki nie reagował na próby nawiązania z nim dialogu. Zostawiłem go w tym miejscu i pociągnąłem grę dalej, wróciłem na Kordon przy okazji gdy odprowadzałem pułkownika na placówkę wojskową. Od momentu jak porzuciłem to zadanie minął jakiś tydzień, poszedłem sprawdzić a tam klęczy dalej i tak jak było poprzednio nie da się z nim zagadać. Czy to bug czy ja coś schrzaniłem ?

ss_marek_06-14-16_12-16-22_(l01_escape).jpg

ss_marek_06-14-16_12-22-15_(l01_escape).jpg

ss_marek_06-14-16_12-23-42_(l01_escape).jpg

ss_marek_06-14-16_12-23-53_(l01_escape).jpg

ss_marek_06-14-16_12-25-06_(l01_escape).jpg

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie tym znajdują się wszystkie zgłoszenia błędów jakie znalazłem od ostatniej aktualizacji spolszczenia "2.10" 

Niestety wystąpiły komplikacji, z racji tego że niektóre zgłoszenia zawierają odpowiedzi to postów z tematu Dyskusja Ogólna. 

Dlatego w tym temacie bądź dziale proszę jedynie zgłaszać poprawki do tłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Allen odblokował(a) ten temat
  • 3 miesiące temu...

Witam.

Po dwumiesięcznej przerwie postanowiłem dokończyć tego moda.

W zadaniach do wykonania między innymi miałem zlecenie od Woronina na znalezienie ulepszonego karabinu TRS 301 na terenie Magazynów Wojskowych. Przekopałem cały obszar MW - bez powodzenia i odpuściłem. Zadanie zaliczyłem przez przypadek, pobierając ze schowka w Barze "Colt 1911 z tłumikiem". Wystąpił chyba błędny opis zadania (z podstawki) a przekopując pliki moda nie udało mi się znaleźć "TRS 301", w opisie zadania w pliku "task_manager.ltx" jako target figuruje pistolet Colt.

W przeciwieństwie do literówek czy drobnych błędów, które nie mają żadnego wpływu na grę, ten błąd może jeszcze kogoś kosztować sporo nerwów.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności  dla grupy tłumaczy

Pozdrawiam AW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pukawka dla Woroninna, bez względu na moda, zawsze znajduje się na posterunku przy bramie na inne lokacje. Na przystanku autobusowym. Miałeś tam coś? 

W skryptach bardzo często pozostają pamiątki po podstawkach i w trakcie tłumaczenia, a nawet testowania, takie błędy są nie do wychwycenia.

I gdzie tego Colta znalazłeś? Bo to jest najistotniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po dogłębnej analizie plików moda mam prawie pewność że TRS 301 w tym modzie nie występuje a zadanie od Woronina ma zmieniony "target" ale tłumaczenie opisu zostało przeniesione  z polskiej podstawki (repack rosyjski).

Tak jak pisałem wcześniej miałem długą przerwę w graniu w tego moda i nie pamiętam miejsca zdobycia Colta ani zadania z nim powiązanego. Po prostu zawsze zakładam magazyn na wszystkie "unikalne" przedmioty i sprawdzałem czy przypadkiem wcześniej nie zdobyłem tej pukawki i schowałem do kufra, wybrałem opcję "weź wszystko" i zadanie się zaliczyło, drogą eliminacji doszedłem że chodzi o Colta. Dopiero potem sprawdziłem plik "task_manager.ltx" i tam jest Colt a TRS 301 nigdzie nie występuje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo miejsce znalezienia Colta rozwiałoby wątpliwości, w którym miejscu dokonać korekty. Nie dysponuję modem, więc nie jestem w stanie pomóc.

DODANO: poszperałem w archiwach tłumaczy i znalazłem stosowne pliki. Faktycznie, obiektem poszukiwań jest Colt a nie TRS.

@Andre Woz- musiałeś tego Colta zabrać wcześniej z tego posterunku, a że nie miałeś zadania od Woronina, nie dostałeś sygnału od moda, aby go oddać. Dobrze że się go nie pozbyłeś i mogłeś zaliczyć zadanie.

W załączeniu plik z poprawionym dialogiem. Należy wkleić do katalogu pol, ze zgodą na zamianę.

stable_task_manager.xml

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.