Skocz do zawartości

[Propozycja] Opinie i recenzje użytkowników którzy ukończyli mody


Anton Gorodecki

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem już jakiś czas temu pewną "anomalię" która rozszerza się coraz bardziej na naszym forum mianowicie użytkownicy pomimo ukończenia danej modyfikacji nie chcą dzielić się swoimi wrażeniami ze swojej gry. Dzisiejszy post naszego Szanownego utwierdził mnie w tym przekonaniu:

45 minut temu, kondotier napisał:

Nie wiem, czy ta seria modów stanowiąca całość jest za trudna do przejścia, czy scenariusz odbiega od jakiegoś modelu modów stalkerskich, ale tak jego pierwsza część, a na pewno druga: Odmienne światy, mimo przetłumaczenia, nie cieszyły się większym wzięciem. Ilość grających była znikoma i niewielu z nich pochwaliło się ich ukończeniem...

          Mam więc propozycję ażeby za każdą opinię\recenzję napisaną po ukończeniu danej modyfikacji dany stalker otrzymywał gratyfikację w formie rubli (suma oczywiście do ustalenia przez odpowiednie nasze Forumowe organy). Dla "uwierzytelnienia" ukończenia moda Gracz byłby zobligowany do dobrowolnego umieszczenia zrzutu ekranu z końcowej sceny, etapu, zadania itp. Oczywiście najlepiej byłoby żeby dana opinia\recenzja moda była jak najbardziej obiektywna z punktu widzenia Gracza [bez tekstów w stylu - "ukończyłem moda ale przez całą grę miałem mnóstwo wylotów więc go nie polecam" (pomimo że użytkownik ma słabą konfiguracje komputera, o której już nie wspomniał)] oraz sformułowana nie jednym czy dwoma zdaniami ale w kilku-kilkunasto zdaniowej formie wypowiedzi (tekst a może ktoś pokusi się o wideorecenzję?).

            Każda recenzja czy opinia o modzie jest bardzo ważna nie tylko dla innych Graczy, którzy czytając ją mają już pewne mniej lub bardziej wyraziste wyobrażenie moda; ale również dla naszych Tłumaczy, którzy uzyskują w ten sposób wskazówkę odnośnie popularności ich "tłumaczeniowych dzieci", więc wydaje mi się że każdy kto ukończył moda jest w stanie poświęcić kwadrans czy dwa na opisanie swoich wrażeń (w sposób taki jaki uzna oczywiście za stosowny i w sposób adekwatny do jego umiejętności recenzenckich). 

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, sam o tym ostatnio myślałem. Staram się chociaż te 2-3 akapity o każdym ukończonym modzie pisać, korona z głowy by nikomu nie spadła, gdyby robił to samo. Tylko widzę pewien problem: recenzja to analiza, a sporo ludzi z analizowaniem ma problemy. To, że gość napisze nawet 20 stron litego tekstu nie zmienia faktu, że przez 3/4 tego może chrzanić kompletne farmazony, z których niczego nie można wywnioskować.

Nowi użytkownicy, którym będzie się chciało, stopnieją bardzo szybko. Stanie na tym, że recenzować będzie kilku z Was, "kolorowych" i kilku "zwykłych" userów. Taka sztuka dla sztuki, bo równie dobrze możemy sobie dyskutować na SB na temat wrażeń - pisać można dopiero od 10 punktów, więc jakieś tam nikłe pojęcie o osobie już mamy.

Tak więc, moim zdaniem, generale Gorodecki, w takiej formie to się nie sprawdzi. Jednak chętnie posiedzę, podumam i pogadam na ten temat, bo jakieś reformy byłyby bardzo mile widziane. I ciekaw jestem, co na to władza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anton, moim skromnym zdaniem są forumowicze którzy chętnie dzielą się swoją opinią na temat danego moda po ukończeniu rozgrywki bez jakiejkolwiek zachęty czy to rublowej czy punktowej i robią to właśnie po to by ułatwić innym podjęcie decyzji o zagraniu lub nie w danego moda, poziomie trudności i problemach w nich występujących. Oczywiście im więcej takich opinii tym lepsze rozeznanie co do danego moda, być może jest to jakiś pomysł na większą ilość takich recenzji ale czy dobry to trudno powiedzieć. Co do problemów z danym modem to dobrze by było gdyby osoby piszące recenzje uaktualniły swoje profile o konfigurację sprzętową wtedy łatwiej by było zweryfikować niektóre problemy.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to coś ode mnie: może każda opinia/recenzja/jak zwał tak zwał będzie od szablonu? Albo chociaż szablon będzie zakładał wspomnianą wyżej notkę na temat konfiguracji sprzętu?

 

(swoją drogą podczas zgłaszania problemów też można by wrzucać od razu nie tylko loga, ale i konfig :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkk7 wiem że należysz do grona osób które chętnie opisują swoje wrażenia z gry (nie uszło to mojej uwadze:D). Chwała Ci za to:thankyouyellow:

Jeśli macie jakieś pomysły jak zachęcić innych kolegów lub koleżanki do zaopiniowania ukończonych modów - zapraszam do dyskusji!

40 minut temu, mkk7 napisał:

Co do problemów z danym modem to dobrze by było gdyby osoby piszące recenzje uaktualniły swoje profile o konfigurację sprzętową wtedy łatwiej by było zweryfikować niektóre problemy.

Wystarczyłoby w tekście recenzji napisać: "na mojej konfiguracji (i coś tam, X GB RAMu, zielona lub czerwona karta taka i taka) mod zachowywał się stabilnie/lub nie...

 

37 minut temu, Sierioża napisał:

Dobra, to coś ode mnie: może każda opinia/recenzja/jak zwał tak zwał będzie od szablonu? Albo chociaż szablon będzie zakładał wspomnianą wyżej notkę na temat konfiguracji sprzętu?

Myślałem raczej o czymś "nie szablonowym", ponieważ nie ukrywajmy tego (proszę o wybaczenie) spora część z nas ma problemy z przelewaniem swoich myśli na "papier". Ważne jest żeby w opinii były wasze przemyślenia poparte waszymi doznaniami z gry. Prostota połączona z autopsją doświadczeń. Jeśli ktoś ma oczywiście ambicje na coś więcej - proszę bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Anton Gorodecki napisał:

Myślałem raczej o czymś "nie szablonowym", ponieważ nie ukrywajmy tego (proszę o wybaczenie) spora część z nas ma problemy z przelewaniem swoich myśli na "papier"

Do tego piję! :) Tak samo, jak wielu ludzi ma problem z przelewaniem własnych myśli na (e-)papier, to taka sama ilość ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Obydwa problemy niwelowałby sztywny szablon na zasadzie np. takiej:

Grałem na: [konfiguracja]

Ustawienia: [oświetlenie, detale]

Grałem od - do: [tu czas gry; jedni grają godzinę dziennie, inni 10, ale więcej opinii = uśredniony czas przejścia]

Poziom trudności: [wiadomo]

Moje wrażenia: [tu właśnie nieszablonowo, każdy pisze co czuje]

Plusy, minusy, ocena: [wiadomo]

 

Jak dla mnie taka forma bardziej przystępna, niż zupełna samowola. Miejsce na wrażenia jest, wszystko fajnie posegregowane i widoczne; punkty można dograć, żeby było wszystko, co potrzebne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł z recenzjami Anton. Szablon Sierioża - rozsądny. Ważne jest, moim zdaniem, aby wszystkie recenzje były w jednym temacie. Żeby nie szukać ich przy każdym modzie. 

 Czy screeny z zakończenia są ważne ? Myślę, Anton, że najważniejsze jest podstawowe założenie, które kierowało Tobą przy powstaniu tego pomysłu. A więc, dzielenie się swoimi wrażeniami, pomaganie tym, którzy mają rozpocząć grę, zwracanie uwagi na ewentualne pułapki podczas gry. Tego i ja oczekiwałbym z takich opinii. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.