Skocz do zawartości

Windows


LordDino

Rekomendowane odpowiedzi

@kazik Mnie odstraszyły kafelki, jak wielu innych. Niby coś z tym potem próbowali robić, łatać, kombinować, 8 to był albo zły kierunek, albo po prostu wersja rozwojowa - zależy, jak na to spojrzeć. 10 łączy kaflę i klasykę. Ale znałem parę osób, które przyzwyczaiły się już do 8 i zostały. Kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo używałem Windowsa 7, ale jak wirus zniszczył mi system, to pobrałem Windowsa 10 (akurat można było przesiąść się bezpłatnie na W 10). Wywaliłem go bardzo szybko, chociaż wszystko działało jakby szybciej i wróciłem do W 7. Później znalazłem taki przerobiony W 10 (wywalone zostało wszystko co nie potrzebne do gier), zainstalowałem go na próbę i używam do dzisiaj. Jestem z niego bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Sierioża napisał:

No jasne, 300 zł to jest bardzo dużo, ale polityka MS się zmieniła i jak na razie po 10 o niczym nowym nie słychać. Nie ma już tego widma, że teraz wydasz kilka stów, a za parę lat będziesz mieć przestarzały system. Przynajmniej na razie...

Osobiście, gdybym miał kupować peceta, to nieważne czy za 2, 5 czy 10 tysięcy - musiałbym zbierać, bo niestety skarpety z zaskórnikami brak. Dla spokoju ducha dozbierałbym te kilkaset złotych, bo jeśli i tak muszę zebrać, to to nie jest tak dużo.

@kazik

MS ma tak niestabilną politykę ostatnio że nie można być pewnym niczego. Użytkownikom Windows Mobile 7 obiecywaną aktualizacje do 8 - nie dostali jej. Tym którzy mieli 8 obiecywano aktualizacja do 10 - większość jej nie dostała. Oprócz tego pamiętam jeszcze Game For Windows Live. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybacz @LordDino - że podepnę się do Twojego tematu, ale nie chcę robić nowych.

Mam takie pytanie do znających Windows "od środka". Mam W7/64 SP1.

Po aktualizacji CClinera, od czasu do czasu przy czyszczeniu nim, są usuwane miniaturki z pamięci podręcznej Windows Explorera. W CC mam zafajkowaną opcję miniaturek. Wcześniej tego nie miałem.

Problem w tym, że również co kilka, kilkanaście uruchomień komputera następuje zawieszenie i dopiero kliknięcie w ekran skutkuje jego zamleczeniem z oknem informacji o nieprawidłowym działaniu Windows Explorera. Wybór opcji znalezienia rozwiązania uruchamia dalszą procedurę i zadziałanie reszty uruchamiania.

Dotyczy to wyświetleniem na pasku ikon internetu, antywirusa i karty graficznej. Dalej już z działaniem Windowsa problemów nie ma. I tak przez ileś uruchomień.

Czy ta opcja w CC może być przyczyną zawisania, a jeśli nie, to co. No i rady na rozwiązanie bez reinstalacji systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy to wina CCleaner?

@kondotier najprościej będzie w CCleaner wyłączyć wszystko co jest uruchamiane z systemem i po kolei sprawdzać co Ci blokuje 
start systemu. To samo można zrobić przez polecenie msconfig wpisywane  w okienku Uruchom.

2. Może spróbuj przywrócić ostatni Punkt Przywracania

3. Możesz też uruchomić narzędzie do naprawy rozruchu systemu coś takiego jak na tym filmie:

  
 Kompa trzeba tutaj uruchomić z płyty instalacyjnej lub pendriva. Chodzi o uruchomienie instalatora systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie będę to powtarzał ale serio: wywal antyvirusa. Ten syf w prawie 50% przypadków jest odpowiedzialny za zwiechy i niestabilne działanie, zwłaszcza przy starcie gdy skanuje system i uruchamiane programy.

Od dobrych 18 lat nie używam antywirusa na żadnym swoim komputerze, mimo że klikam co się da i gdzie się da, a strony które czasami odwiedzam, często w sieci TOR zazwyczaj są wypełnione syfem który tylko czeka na to by dorwać się do twojego komputera...

Zamiast antywirusa, skonfiguruj sobie Firewalla, np TinyWall, blokuj wszystkie połączenia oprócz aplikacji jakich sam używasz i które wymagają internetu. W ustawieniach Routera zablokuj większość dostawców reklam jak np googla: googleads.g.doubleclick.net i googeadservices.com I aktualizuj przeglądarkę i często czyść i defragmentuj system.

 

A co do CClinera, sprawdź listę Autostart, czy nie ma ona żadnych dziwnych aplikacji które uruchamiają się przy starcie.

Oraz druga sprawa, sprawdź "Shedule Tasks" Czy jakiś program nie uruchamia zadania przy starcie. W moim wypadku dosyć często AMD przycina system po uruchomieniu bo wyszukuje aktualizacje do karty graficznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam AMD ale Intela. I może to być spowodowane właśnie aktualizacjami do karty graficznej, bo ciągle mam informację ( wykrzyknik na ikonie ) o nowych, dostosowujących sterowniki do gier. A nie ma opcji aby to wyłączyć. Karta NV GF 960 GTX.

Wyłączę w CC to kasowanie miniatur. Zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Muszę post pod postem.

W jaki sposób mało oblatany w systemie, "użytkownik" komputera, mógłby prze pomocy Menadżera ustalić, które programy uruchamiające się wraz systemem są zbędne i tylko opóźniają start komputera? Może to zrobić sam, czy lepiej zdać się na jakiś serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Jeśli nie jesteś pewien, zrób screena z listą programów, które uruchamiają Ci się razem z systemem i wstaw na forum - zapewne ktoś będzie bardziej otrzaskany :)

Ewentualnie zrób tak, jak kiedyś ja: wklepuj cierpliwie każdy proces do wyszukiwarki i czytaj na jego temat sam; jeśli coś wyjątkowo zamula, to raczej gdzieś już o tym napisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża - na razie nie jest tragicznie, tak że się jeszcze pomęczę z tym co jest. Może zdecyduję się SSD, bo co mi się wydaje spowolnieniem, może być za przyczyną dysku.

DODANO:

WIN7/64 PROFESHIONAL.

Systematyczne czyszczenie CClanerem i Wise Registry Clanerem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sierioża napisał:

... Ja stawiam na sprawdzanie aktualizacji wraz ze startem, bo niektóre programy lubią tak pogrywać.

@Sierioża dobrze radzi jeśli masz ustawione automatyczne aktualizacje to na prawdę potrafią zamulić kompa 
a niby mają działać w tle ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.