Skocz do zawartości

Zdjęcia


SEB2E

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

                                                     Jak ten czas leci. Zestaw zdjęć rok do roku.

        Tak było rok temu.                                   Tak w międzyczasie.                                                   Tak jest teraz.

Było.jpg   podczas.jpg   jest.jpg    ... koniec w czerwcu.                                                                              

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Kosy to są zarąbiste ptaszki, już nic się człowieka nie boją.

Dwa dni sobie gniazdo budowal tak od rana do 9. Przy samym otwieraniu furtki do ogródka, za jedną gałązką Tuji. :)

IMG_20210510_165204_880.jpg

IMG_20210510_165225_748.jpg

Kila lat do tylu to sobie gniazdo zrobił na drabinie powieszonej na ścianie, w kojcu nad psem :) to  przez parę tygodni nie mogłem drabiny używać do czasu jak młode nie wyleciały z gniazda :)

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeszcze niedawno pisałem, że przy pracach przebudowy ulicy, przerwali mi dostęp do internetu. A teraz pokażę końcowe efekty przebudowy.

Tak ulica, (stary, jeszcze z czasów cysorza Franca Józefa szlak)  wyglądała przed przebudową:

było3.jpg

A tak wygląda teraz:

jest.jpg

I do pełnego otwarcia pozostało niewiele do roboty. Pogodę mają łaskawą, to powinni terminu dotrzymać.

A przy okazji, historyczna ciekawostka. To miasto nigdy nie było pod zaborem austro-węgierskim. Dlaczego?

Spoiler

A dlatego, że Bielsko powstało jako miasto w państwie Czeskim, a po zajęciu go przez Austrię weszło w jej skład. Do Polski trafiło dopiero po I WŚ. Po II WŚ  długo ważyły się jego losy, bo pretensje do niego rościła sobie też Czechosłowacja. No i mogła znów być sytuacja, że rzeka płynąca przez miasto, byłaby rzeką granicy międzypaństwowej. Tak to poplątana historia tego skrawka przygranicznej ziemi.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ktoś twierdzi, że nie ma Wehikułu Czasu i czasu się nie da cofnąć? Niech więc zobaczy zdjęcia ( nie moje, bo do Wehikułu Czasu mnie nie wpuszczono ) na których czas u mnie cofnięto o przeszło  80 lat.

plan_zdjeciowy_wojennych_dziewczyn_06_07_2021_2c39.jpg

plan_zdjeciowy_wojennych_dziewczyn_06_07_2021_1f62.jpg

Tylko po to, aby pokazać Wojenne Dziewczyny. Takich miejsc w mieście jest kilka i co parę dni są wyłączone z czasu bieżącego.

  • Super 1
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze nie tak dawno wstawiałem zdjęcia, jak koparkami rozwalali "cesarski gościniec". A teraz to wygląda już tak.

DSC_0000190.jpg DSC_0000191.jpg 

A na jednym z rond ( im.Niemena ) stoi pomnik budowniczych.

 DSC_0000192.jpg  DSC_0000193.jpg

To był oczywiście żart, bo trwają jeszcze porządkujące prace ogrodnicze. Ruch na drodze, to jak OBT w modach. Oficjalnego przecięcia wstęgi i rozbicia szampana o sygnalizator, jeszcze nie było.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdjęcia nie moje. Prawa autorskie w górnym prawym rogu zdjęć. Ale że to dzieje się prawie pod moimi oknami, to się podzielę.

Tak wyglądała droga jeszcze dwa lata temu. Przed setkami lat przebiegał tu szlak solny i bursztynowy, a w czasie rozbiorów szosa cesarska, łącząca Wiedeń z Krakowem

Było.jpg  Było2.jpg

Jednak świat się zmienia i po otwarciu 2 dni temu, już wygląda tak.

Jest3.jpg  Jest.jpg

Nasilenie ruchu się nie zmniejszyło, ale widać wyraźnie, jak korki zostały rozładowane.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.