Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, że "zmonopolizowałem" temat, ale jak tu nie wrzucać fotek pt.

"Złota polska jesień"

Spoiler

1.jpg2.jpg3.jpg

4.jpg5.jpg

6.jpg7.jpg

Niezbędny składnik dania "Desperacja zięcia"  :005:

m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wierzę, że prawdziwa, bo na mojej hortensji mam trzy etapy rozwoju kwiatów. Te które zakwitły jako pierwsze, mają jesienny fioletowo- bordowy kolor. Te z drugiego etapu kwitnienia są błękitne ( celowo podsypana nawozem nie dla hortensji ).

No i te trzecie, którym zachciało się rozkwitnąć pod koniec września ( sic! ), są jeszcze białe. Czyli na jednym krzewie mam trzy pory roku. A że kwiaty zostawiam do wiosny, będą jeszcze zimowe, w takim szaro brązowym kolorze. Ale te błękitne i białe chyba przymrozków nie wytrzymają. Poczekajmy do przyszłej wiosny.

@Yossarian  A czy ta róża rozkwitła o tak nietypowej porze, czegoś Ci nie wróży? Coś u Ciebie nie rozkwitnie na nowo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Specjalnie dla @kondotiera, którego wzięło na "Jesienny las". Fotka "strzelona" dzisiaj. Z ręką na sercu i w obecności notariusza.

l.jpg

Ślepnę na starość i dopiero teraz @kondotierze doczytałem Twe pytanie. No raczej erę cudów mamy już za sobą :biggrin:. Nie liczę już na to.

A co do róż, to fotka przedstawia różę działkowego sąsiada. Ale koło domu kwitną mi jeszcze 2 czy 3 krzaki + stokrotki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Yossarian Gdzie jest ten las? Kilka marnych brzóz i od razu las. A wiesz jakich drzew jest najwięcej w lesie?

Tu masz odpowiedź, abyś mógł zasnąć.

Spoiler

Okrągłych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drugi plan, las stanowi :020:

A ja słyszałem, że im dalej w las, tym więcej krasnoludków :D

Taki apel koledzy. Wrzucajcie fotki ze swoich stron, póki pogoda dopisuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcie lasu ze stron @Yossarin a. Nie moje, ale las istnieje naprawdę. Ma fajną nazwę: Cygański Las.

indeks.jpg.c93a6ca83e1962e6b8c713df38f8c90c.jpg

Kiedy pół wieku temu rzuciłem palenie papierosów, to właśnie w tym miejscu ponownie poczułem zapach sosnowej żywicy. To było piękne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla niedowiarka @tom3kb . Odpowiedź na pytanie z SB. Śnieg w dniu 12.12.2018 .

IMG_0026.thumb.JPG.3ba73d55f6e071938848b0d8c2c1b716.JPGIMG_0027.thumb.JPG.91b2d6cc79af9dff40baad8b9d51d5f0.JPG

Rano było więcej, ale ptaki część otrzepały. A takie widoki, u mnie rzecz raczej normalna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba faktycznie klimat się ociepla i wiosna szybko w tym roku. Wyszedłem sobie dziś na zakupy, a za moimi blokami, na łąkach takie koniki. ;)

piesely.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pierniczę. Lato upalne się zapowiada, skoro wielbłądy w tym roku tak wcześnie się pojawiły :063::042:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fenomen pogodowy. W tym temacie nasz @Yossarian wstawił zdjęcia, pisząc że na jednym z nich są widoczne Tatry.

Polemizowałem z nim, że to nie Tatry, a Babia Góra. Ale było to słowo przeciw słowu. A dzisiaj mam dowód rzeczowy. Zdjęcia zrobione w tę samą stronę, trochę z innego  miejsca, ale to nie ma znaczenie. Bo jak w tym powiedzeniu "... przyszła góra do Mahometa." , Babia Góra na codzień niewidoczna, albo ledwo widoczna gdzieś na horyzoncie ( jak u Yossariana ), przyszła do kondotiera. Pech, że miałem ze sobą tylko telefon ze słabym aparatem i nie mogłem zrobić zbliżenia.

Fenomen2.thumb.jpg.fa2b79ae84d45592c3b8a3669fd1ffa6.jpg

Dopiero komputerowo ją przybliżyłem.

Fenomen.thumb.png.b46cd41a24adf79598e3415fa6a998e3.png

W rzeczywistości ta widoczna w niebieskim kole zaśnieżona góra jest odległa o 70 km! A "przychodzi" na wyciągnięcie ręki bardzo i to bardzo rzadko. Dlatego chcę się z wami podzielić tym widokiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie tylko w Strefie są klimatyczne "krwawe" zachody słońca.

IMG_20190318_175715.thumb.jpg.265c110ab082b020e4a2393c3b9e3893.jpg

@Yossarian  Z wysokości ponad 1000m Szyndzielni, widoki są lepsze, niż z tych 500, z jakich ja zdjęcie Babiej robiłem. Dobrze że ma swoją wysokość i ją nic nie zasłaniało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi