Skocz do zawartości

Zdjęcia


SEB2E

Rekomendowane odpowiedzi

Moim hobby, (jedym z wielu z resztą) jest uganianie się za burzami, tzw. Storm chasing. Kiedyś byłem blisko zrzeszony z Polskimi Łowcami Burz i wystąpiłem nawet w TVN 10 lat temu, ale to już stare dzieje. Obecnie Jeżdzę za burzami i fotografuje ten spektakl natury. MAm łącznie ok tysiąca zdjęc i kilkaset filmów nakręconych z przejścia burz. Błyskawice,gradobicia, zjawiska downburst i microburst, shelf cloudy, wall cloudy i nawet funnel cloud (czyli tworzące się tornado) Ponizej kilka fotek z mojej okilicy głównie formacje typu shelf cloud (chmura szelfowa lub Cumulonimbus Arcus). Część fotek robiona była starym telefonem więc jakość nie nadzwyczajna. Na zdjeciu 3 widoczna jest Superkomórka Burzowa (SuperCell) która wiruje wokół własnej osi i w sprzyjających warunach jest wstanie zrodzić tornado.

Spoiler

1.thumb.jpg.39f75d70ae46eba04082622869f3ee79.jpg2.thumb.jpg.223f7d9c68ad0598f1e3bfcc851e4e21.jpg3.thumb.jpg.a9e2ec221d8c1d2a9c746df983a53636.jpg4.thumb.jpg.4e56501cbe6bdd319f6dc70527deb30b.jpg5.thumb.jpg.7f60ffa4cc2117d01e682dd74ba1db90.jpg6.thumb.jpg.46763e07609870ddde9c8eccc4746012.jpg7.thumb.jpg.938d4650fa4afea8b8a8076a2e2020c4.jpg

 

Edytowane przez FeRu
  • Super 1
  • Dodatnia 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Takie widoki można zobaczyć przy prawie każdej burzy jaka nadchodzi, jednak tak niewiele osób ma w ogóle czas by spojrzeć na niebo i podziwiać potęgę natury. Najbardziej lubię momenty, gdy stoję tuż przed nadchodzącą burzą, zrywa się chłodny wiatr (czyli prądy zstępujące z burzy), ciska wyładowaniami coraz bliżej i czuć zapach deszczu i gradu. Czuje wtedy niesamowity respekt przed naturą. Jeszcze dekadę temu to potrafiłem cały powiat przejechać za burzą :lol2:  pisałem raporty o prędkości wiatru, sumie opadów, rozmiarze gradu,spadkach temperatury itp, ale teraz nie mam tyle czasu co kiedyś i w zasadzie ograniczam się do rowerowych przejażdżek po okolicy w promieniu ok 10km i podziwiania oraz robienia zdjęć czy kręcenia filmów.  Drugim moim hobby jest  kolekcjonowanie i odrestaurowanie starych komputerów i konsol, oczywiście tworzenie muzyki (z czego żyję) i jak u reszty userów z forum - S.T.A.L.K.E.R.  :love:  do tego standard: sport, filmy i seriale, siłownia, rajdy WRC, ogólnie gry komputerowe i konsolowe i znalazło by się coś tam jeszcze, więc podsumowując: na nudę nie narzekam :D 

Edytowane przez FeRu
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FeRu napisał:

Drugim moim hobby jest  kolekcjonowanie i odrestaurowanie starych komputerów i konsol

W takim razie, @FeRu, ze specjalną dedykacją dla Ciebie :biggrin::

ataryna.thumb.jpg.f77db27b4fed711b2c1838b1fceb7232.jpg

ATARI 1040STe, rocznik 1989 - jak widać na fotce, pomimo dosztukowanego zasilacza (oryginalny eksplodował pewnego dnia), wciąż żyje. Używałem go do 2004 roku przy tworzeniu muzyki.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jaki mi port jachtowy robią na wsi w zatoczce na zbiorniku, a ja kuźwa wciąż w totka nie mogę trafić żeby sobie jakiś jacht kupić :D

IMG_20190602_102842.jpg

IMG_20190602_102836.jpg

Pozostaje siedzieć pod drzewkiem i pić chłodne piwko, zrobiliśmy sobie ostatnio kilka takich taborecików z Akacji (okorować to to było trochę zabawy w tych wszystkich wgłębieniach) ;) Nóżki z pręta zbrojeniowego 12mm to każdego grubasa utrzyma.

IMG_20190519_161257.jpg

  • Super 2
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, apg2312 napisał:

żeby pomogli w budowie jachtu, to się czaisz ?

Mam jeszcze ponton taki spory dwuosobowy ale ostatni raz pływałem nim po podwórku w tą wielką powódź z 1997r to teraz jak guma struchlała to faktycznie mógłby być Titanic :) Aż muszę kiedyś wyciągnąć i sprawdzić czy działa :D gumsko było grube i solidne to może jeszcze ok.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb  Bez wygranej w totka, też można. Materiał na budowę niekoniecznie nowy jak na filmiku, znajdziesz w każdym śmietniku i to w nadmiarze :048:.

https://www.youtube.com/watch?v=IsbktPjcEr4

Zgłosił bym się do budowy, ale moja wątroba nie pozwala na uczestnictwo w "chrzcie" statków.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.