Jump to content
pacjent1972

"Kontrakt na dobre życie" СТАЛКЕР КОНТРАКТ НА ХОРОШУЮ ЖИЗНЬ

Recommended Posts

Tak, szukałem rozwiązania a te co są nie działają - mogłeś portals od razu napisać " zapytaj google " :|

PS. ruszyło ale tym razem błąd że brak pliku item_n4 - a nie ń4 - zmieniłem z ń na n i poszło tylko menu po rosyjsku :\

ps2. ogarnąłem jakoś :)

Edited by speediee

52 minutes ago, kondotier said:

@speediee - jeśli nałożyłeś spolszczenie i masz grażdankę, to mogą być dwie przyczyny.

1. Brak pliku localizatin.ltx lub z mian w nim.

2. Nie zrobienie kopi katalogu rus i przemianowania go na pol.

Udało mi się pokonać ten problem podmieniając pliki ze spolszczenia / moda / itp.
Gram i szukam wyłącznika radaru w podziemiach :)
Mod świetny.

Houston, we have a problem :/

Jestem w podziemiach szukając radaru ( nowa lokacja a'la Metro ) i w pewnym momencie musze wejść do góry po schowach i mam wylot bez loga :/
Ustawienia oświetlenia na dynamiczne / DX11 - you name it - nie pomagają.

HELP :(

ps. Pojawił się LOG

FATAL ERROR

[error]Expression    : xml_doc.NavigateToNode(path,index)
[error]Function      : CUIXmlInit::InitStatic
[error]File          : .\ui\UIXmlInit.cpp
[error]Line          : 156
[error]Description   : XML node not found
[error]Argument 0    : closecaption_4_shadow
[error]Argument 1    : ui\ui_custom_msgs.xml

PS 2 - po e-tej próbie odpalenia załapało - psikusy zony - mod skończony... eh szkoda, że już koniec.

Edited by speediee

2 godziny temu, wiechu666 napisał:

Nazwy wyglądają jakoś w stylu: st_name_stalker_76

Coś Ci nie poszło z instalacją spolszczenia, nie masz w modzie katalogu "pol" lub "gameplay", tam też są dialogi. Zainstaluj jeszcze raz polonizację.

Spoiler

W7561Iy.jpg

1. Odinstalowałem i zainstalowałem CoP

2. Usunąłem pliki z folderu item

3. Wypakowałem mod i wkleiłem foldery ze zgodą na zmianę

4. Fix jak wyżej

5. Siren jak wyżej 

6. Polonizacja jak wyzej

Raz też usunąłem pliki z folderu item tuż przed polonizacją i było dokładnue to samo.

@wiechu666, jeśli jeszcze się nie poddałeś, to spróbujmy jeszcze raz.

Spoiler

Otwórz gamedatę moda i sprawdź, czy u Ciebie katalog configs od środka wygląda tak jak na poniższym zrzucie.

XXWSZ8R.png

Otwórz plik localization i sprawdź, czy wpis jest zgodny z poniższym. To tak dla pewności, bo i bez tego pliku na polskiej podstawce tekst powinien wyświetlać się prawidłowo.

image.png.1f927a7d8e81490d5c27d6f86772ccff.png

Przejdź do gamedata/configs/text i sprawdź, czy w katalogu text są te dwa foldery (pol i rus) z plikami.

NvhUdIo.png

Jeśli masz polską wersję Zewu Prypeci i wszystko jest tak, jak na zrzutach, a mimo to nie działa, to nie wiem, jak mógłbym Ci pomóc.

Nie, tylko jeśli masz na przykład wersję angielską, to część tekstu, który gra zasysa z podstawki, będziesz miał po angielsku. Tak jak np.poniżej.

Spoiler

sqhYh8Q.jpg

Nie wiem, co można by tu jeszcze. Nie masz nic do stracenia, wywal z moda katalog pol i wrzuć ten ze spolszczenia i w gameplay zamień pliki na te z polonizacji.

Również mam problem z tym nieszczęsnym item_ń4, mod zaintalowany z paczki Mod+Fix+Polonizacja, z pierwszego postu. Postawiony zgodnie z instrukcją. Usuwałem, dodawałem, zmieniałem nazwę. Skończyło się, że mam 3(x2 bo jeszcze .thm) pliki, _c4, _n4, ń4 i dalej wywala się na tym. Pobiorę z innego źródła, może pyknie :P

@LolQ - nie pobieraj całego pliku, ale wejdź do jego katalogu i zmień samą nazwę.   

Nazwę item_c4.thm, na item_ń4.thm. Cała robota to zamiana c na ń. Musi zadziałać. Plik który jest wstawiony, może gryźć się z Twoim. Wstawiający go, przedobrzył.

Problem rozwiązany - zmiana na ń nie pomoże, potrzebne jest n z falką (item_ñ4). Znalazłem rozwiązanie w pliku tekstowym z paczki fix na drugiej stronie tego tematu (fix na pl). Gra jest wymagająca, ale dialogi i klimat mega ;)