Skocz do zawartości

Crash po zainstalowaniu spolszczenia.


Rekomendowane odpowiedzi

Nic z tego. Przy pierwszym (teraz) podejściu pozwoliłem zainstalować się modowi gdzie chce, czyli w C:\Pliki programów(86). Rozrzucił się po całym folderze i nic. Przy drugim wrzuciłem go do konkretnego folderu żeby mieć wszystko w kupie i też nic. A, pojawił się nowy komunikat przy instalowaniu :

Przechwytywanie4.PNG

plus stary też przy instalacji 

Przechwytywanie2.PNG

i ten przy odpalaniu

Przechwytywanie1.PNG

Takie jaja mam pierwszy raz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem tutaj nie jest sama gra co wyraźnie wskazuje

...Failed - incompatible hardware.

, lecz oprogramowanie lub sprzęt, jako że ogse.dll to jakieś biblioteki graficzne obstawiam że to może być karta graficzna, błąd w XR_3DA to następstwo tego

Failed to load library 'extensions\ogse.dll' 

 

---

Czy masz najnowsze sterowniki NVIDI ? Wyczytałem u kogoś na niemieckim forum taki sam problem i rozwiązał go instalacją starszych sterowników.

 

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo - już dokładnie nie pamiętam jak ja instalowałem moda, ale na pewno nie pozwoliłem mu się wpakować do Program files. Na partycji nie systemowej miałem nowy katalog z nazwą moda i tam go wsadzałem.

O ile pamiętam, można go instalować na dwa sposoby. Lauczerem i chyba setapem. Jeden z tych sposobów robi jakieś dodatkowe okienko na ekranie. Ale ono mnie tylko wkurzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2016 o 23:56, DaarMoo napisał:

Nie odinstalowywałem antywirusa bo uważam, że to nic nie zmieni.  

Tak z ciekawości: Jakiego antywirusa posiadasz?

 

Spróbuj odinstalować i na czystym rozruchu zainstalować z uprawnieniami administratora: https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/929135

Edytowane przez Mnieciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo- zobacz w Menu Start, czy tam masz linki do moda. Kilka ostatnich modów instalowało się jak gry. Ostatniej wersji OGSE nie instalowałem, więc nie wiem co nawydziwiali. Jak są, to i powinien być uninstaler. Skorzystaj z niego, bo może Ci coś z poprzednich instalek tego moda gdzieś zostało i bruździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie - Znikający kursor - napisałem, że doszło do samo naprawy i nie mam już z tym problemu. Tak jak pisałeś @kondotier taki błąd wiąże się z podstawowymi parametrami ustawień. Czasami efekt przynosi grzebnięcie w zaawansowanych. Przypomniałem sobie, że kiedyś miałem coś takiego. Uninstaler z tego co widze jest w modzie w menu nie. W grach mam za to - niespodziewanie - Zew. Przy odinstalowywaniu (gdy jeszcze miałem problem) sprawdziłem appdata\local\ i usuwałem OGSE . No, ale na razie mod hula. A i jeszcze. Czy usuwać z log shader_cache ? Ktoś pisał o tym. U mnie siedzi i nie robi problemu.

@Mnieciu mam 360 Security. I na razie jestem z niego zadowolony. Okazało się, że odinstalowywanie byłoby bezcelowe.       

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak się właśnie składa, że gram w tego moda na Windows 10 Pro 64 bit. Więc system nie jest powodem Twojego problemu. Stawiam na niewłaściwą instalację. Zrób dokładnie jak pisze tu - https://stalkerteam.pl/topic/8502-ogse-0693-download-final-20/ a zapewniam, że będzie działał.

Mała podpowiedź - zrób sobie folder i nazwij go np. OGSE i w nim zainstaluj moda. Instalator zrobi sobie w tym folderze OGSE swój folder Program Files (x86) i tak ma być. Tam też zainstaluj Patch kumulatywny 2.10 i polonizację v 2.10. 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Junx napisał:

Należy zrobić aktualizację DirectX'a - https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=34429

Akurat to co podałeś nie działa pod W10 ale pomogło coś podobnego,

https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=35

 

gra się uruchomiła, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam kolegów.

Odświeżę trochę temat. Po wrzuceniu spolszczenia przy uruchomieniu nowej rozgrywki mam locik. Szukałem informacji i pomocy tu i tam. Wydaje mi się że wszystko robię jak należy, czyli instaluję moda, instaluję patch 2.10. Po każdym kroku sprawdzam czy gra działa poprawnie i jest do tej pory ok. Kolejnym krokiem jest dodanie spolszczenia. No i niby wszystko ładnie, piękni. Konfigurator się odpala, przechodzę do gry. Na stronie startowej spolszczenie elegancko działa. No i tutaj wszystko się kończy. Wybieram nowa gra i wylatuję.  To samo mam gdy próbowałem uruchomić grę bezpośrednio przy pomocy XR_3DA. 

Dodam swój log, jak by któryś z was to rozkminił i wyjaśnił co w tym wszystkim nie trybi będę wdzięczny. Ja niestety na tym się nie znam. 

Spoiler

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line          : 342
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open section 'wpn_awm'
 

stack trace:

Post proszę wrzucić do kosza. 

Pogrzebałem jeszcze po forum i porównałem logi. Zrobiłem jak napisał Buber. Usunąłem trade_trader.ltx i folder weapons gra ruszyła.

 

Edytowane przez Stieczkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stieczkin Pobierasz tego patcha 2.10R?

To jest ostatnia wersja, a nie jestem pewien czy  polonizacja nie była robiona pod jakąś wcześniejszą. I tu może być problem.

Pasowałoby żeby ktoś wrzucił tego patcha 2.10 do sprawdzenia, zobaczę czy go mam bo ja grałem na 2.09.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.