Skocz do zawartości

Problem z oświetleniem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam takie małe pytanie. Na jakim oświetleniu "pracuje" ten mod i czy da się go zmniejszyć? Bo szukam i szukam po opcjach graficznych i nigdzie tego nie mogę znaleźć. Problemem u mnie jest to, że po włączeniu gry karta nagrzewa mi się do 95 stopni a ustawienia są na minimalnych... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bober322 napisał:

 Problemem u mnie jest to, że po włączeniu gry karta nagrzewa mi się do 95 stopni a ustawienia są na minimalnych... 

Problemem nie jest mod ale nieprawidłowe działanie karty lub jej chłodzenia.

Czy regulowałeś samemu prędkości obrotów wentylator(-rów) karty? Sprawdź mocowanie chłodzenia. Kiedy ostatnio wymieniana była pasta termoprzewodząca na karcie?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich objawach (95 stopni na minimalnych) ta również się niedługo spali:fire:

Podaj proszę model karty. Czy umiesz sprawdzić samemu poprawne mocowanie chłodzenia? Z jaką prędkością pracują wentylatory karty? Jaką masz konfigurację wentylatorów w obudowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie dynamiczne nie powinno stanowić tutaj problemu, chodzi elegancko nawet na iGPU. Ja na Intelu HD 4400 gram na dynamiku + eksperymenty z blurem oraz bloomem i kilkoma innymi opcjami, chodzi płynnie bez zarzutu, sprzęt się nie grzeje, także to raczej wina twojego sprzętu.

Wyczyść kompa, sprawdź zasilacz czy wszystko działa jak należy. Jeśli potrafisz sprawdź napięcia. Czasami kurz potrafi wejść głęboko w GPU, ciężko to potem wyczyścić bez odkręcania wiatraka, walczyłem z tym jeszcze jak miałem  PC z NVIDIA GF 8600GTS na pokładzie.

Może spróbuj przetestować kompa SpeedFunem i sprawdzić szybkość pracy wiatraków?

Wiem, że pewnie nie to chciałeś usłyszeć, ale w razie co to zanieś kompa do jakiegoś serwisu, bo z takimi temperaturami na bank coś ci się zjara. 

Ewentualnie jeśli masz zapasowy zasilacz to go wymień i zobacz co się stanie.

Edytowane przez ярмарка борьба
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tej karty takie temperatury to normalka niczym się nie przejmuj HD6780 = 40nm = 120Stopni max :P

Moja stara 4890 chodziła 6 lat w takich temperaturach, oczywiście każdy model jest inny ale jak już mówiłem nie ma się czym przejmować. Bo jak ma się zepsuć to nawet w 50 stopniach się zepsuję.

Sprawdź jeszcze prędkość wiatraków w stresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speedfanem możesz sam sterować wiatrakami komputera w zależności od temperatury

Ja mam np tak.

Przechwytywanie.JPG

Jeśli w stresie wiatrak pracuję na 81% to możesz go dokręcić tą opcją do 100 w zależności od temperatury.

 

PS. Zauważyłem że masz tego samego Intela co ja , kocham tego E7600 :P U mnie przy 4,2 GHZ (OC) temperatura max to 65-70 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety, przy włączonym stalkerze, gra nie chce mi się zwinąć do paska przez co nie mogę zobaczyć obciążenia wtedy, a jak wychodzę to wiatrak jest na 70% i temperatura się waha koło 75-80 stopni. Zwiększyłem także alarm do 100 stopni i dalej się włącza. 

Nie rozumiem za bardzo o jaki alarm Ci chodzi, ten z zakładki "Events" w Speedfanie ?

W zakładce Charts możesz zobaczyć historię prędkości wentylatora. OGSE można zwinąć tylko w menu, ale podczas gry alt+ctrl+delete powinien cię wyrzucić do pulpitu

Przechwytywanie.JPG

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GPU Meter mam ustawioną kontrolkę, jak przekracza daną temperaturę, to włącza sygnalizator. Użyłem tego MSI Afterburner i w szczytowym momencie pokazuje 102 stopnie. 

Edit:
Zrobiłem tak jak apg2312 sugerował i temperatura troszkę spadła, w szczytowych momentach jest 92 stopnie. Czyli pomogło :) 

Edytowane przez bober322
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej, ale jak na moje cztery oczy dalej jeszcze temperatura jest za wysoka.

Mam prośbę - wrzuć, jeśli możesz, zdjęcie swojej karty.

Zakładam, że :

wentylator jest sprawny

radiator jest wyczyszczony z kurzu

radiator dobrze przylega do GPU

pasta termoprzewodząca to jakaś porządna pasta, nie żaden glut

 

Temperatury w stresie możesz sprawdzić np. Furmarkiem :

http://www.programosy.pl/program,furmark.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, to podstawą jest przewiewna, chłodna obudowa. Dopiero wtedy można kombinować z obrotami wentylatora na karcie. Nawet ustawienie na sztywno 100% obrotów nic nie pomoże, jeżeli będzie "mielone" gorące powietrze.

Sporo o tym pisze w necie, więc nie ma sensu tego opisywać. W mojej obudowie dobrze spisuje się 5 wentylatorów 120 mm (3 wdmuchujące + 2 wyciągające).  Dodam tylko, że komp nie powinien być wciśnięty w wąską półkę np. w biurku.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.