Skocz do zawartości

Error-freacture_weak


Kalam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,własnie jestem po wymianie płytki Stalkera na nową (starą normalnie zarżnAłem :)),wrzuciłem moda i error zaraz przy starcie,nawet intro nie rusza. FATAL ERROR [error]Expression : fatal error [error]Function : CInifile::r_section [error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xrCore\Xr_ini.cpp [error]Line : 342 [error]Description : [error]Arguments : Can't open section 'fracture_weak' Instalowałem według instrukcij kolegi malakasa ,spolszczenie dałem 01.01.11,do tego autosave i wszystko.Na tym się zatrzymałem bo widze że coś nie gra i wole się was poradzić.To jest już druga instalacja,w poprzedniej podmieniałem jeszcze plik xrGame.dll i też miałem taki sam error.Wszystkie pliki ściągane były z naszego forum i na starej płycie chodziły.Drugi problem to- out of memory- okropnie mnie wywalało,czasami nawey save nieszło zrobić ,mam win7 ,ustawiona pamięć wirtualna 4096 i Kod: BCDEDIT /set increaseuserva 3072 tak jak w poradniku kolegi trurl3 (tylko nie wiem co z tym (spatchować exe) chyba że ten Kod to jest właśnie patchowanie exe? :P).Komp ma dwa rdzenie, 4GB RAM,graf.GF 260GTS.Po deinstalacij gry rejestr czyszczony RegCleanerem to raczej będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można uruchomić sekcji fracture.To pliczek w gamedata/config/creatures.Nie wiem dlaczego miałby nie chodzić.Ale coś innego przychodzi mi do głowy.Czy po instalacji czystego stalkera i spatchowaniu go do 1.0004 uruchomiłeś na chwile czystą grę ?.Jeśli nie to tak zrób.Uruchom gre pogadaj z Sidem, zrób zapis a dopiero potem instaluj moda.I nie grzeb przy exe.To kompletnie niepotrzebne a kłopotów narobi.Ustawienie możliwości wykorzystania większej ilości ram przez silnik jak najbardziej wskazane.Nie piszesz też czy podmieniłeś plik xrgame.dll ,też konieczne. A i najpierw spróbuj uruchomić grę bez dodatków.Jak odpali to wtedy po kolei instalujesz co chcesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ,zagapiłem sie bo przeglądałem inne tematy.Malakas sys. mam 32 i podstawka oczywiście pol.(nóweczka gra ),kobal próbowałem z podmienionym xrgame.dll i bez ,error taki sam ,co rozumiesz przez: (Ustawienie możliwości wykorzystania większej ilości ram przez silnik),czy to jest to?(Kod: BCDEDIT /set increaseuserva 3072).Z tym Sidem to kurna możesz mieć rację,ja chyba wyłączyłem animacje tej jego gadki i zrobiłem zapis ,ale napewno nic z nim niegadałem.Teraz jak to zrobić ,wyrzucić gamedate moda, pogadać z sidem i save i ponowne wgranie moda,czy całkiem nowa instalacja całej gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nowe gra nie jest aby z patchem 1.006..? odinstaluj moda ...postaw podstawkę ...patch 1.004..uruchom grę (sprawdź na ekranie startowym czy masz wersje 1.004) na chwile tylko nie musisz rozmawiać z Sidem...gra zrobi folder w ..moje dokumenty..wyjdź z gry ...wrzuć ../gamedata 19.04.../gamedata Dopy i 2 patche ...nowe spolszczenie..xr.dll i pisz czy gra ruszyła..potem reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz przez: (Ustawienie możliwości wykorzystania większej ilości ram przez silnik),czy to jest to?(Kod:

BCDEDIT /set increaseuserva 3072).

Tak to dokładnie to.A z drugim pytaniem nie wiem.Spróbuj na razie tylko zmienić nazwę gamedata n/p na gamedata1 i już gra nie będzie jej widziała.Może zaskoczy.Choć ja pewnie spróbował bym jeszcze raz od nowa

1.czysty stalker

2.patch 1.004

3.Uruchomienie gry i zapis

4.Wgranie soljanki,dopy i patchy w/g instrukcji

5.Podmiana xrgame.dll w folderze bin

6.Spatchowanie pamieci ram (BCDEDIT /set increaseuserva 3072 itp)

7.wgranie spolszczenia

8.Uruchomienie gry

9.Ewentualna instalacja dodatków

Granie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W logu błędu masz wpisane 1.004 więc moim zdaniem wszystko tu gra.Rozumiem że błąd ten sam.Cóż zostaje ci powtórna instalacja wszystkiego w/g wyżej wymienionej listy.Jeżeli grasz na tych samych plikach co kiedyś to raczej nie jakiś braków.Coś nie tak z instalacją.Nie pobierałeś na nowo któregoś patcha ? Może tu tkwi bład.Ewentualnie spróbuj czy uruchomi ci sie po rosyjsku to znaczy bez spolszczenia,ale ja też gram na najnowszym i nie mam problemów.Jeśli ściągałeś któryś z patchy na nowo to czym go rozpakowywałes.Zalecany jest 7zip bo w tym programie rosjanie wszystko pakują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pliki są te które miałem na poprzedniej płycie i działały,no nic ,dzięki za wskazówki biorę się na nowo do instalacij i dam znać jak poszło. malakas moja gamedata-6,39.Mam jeszcze na kompie wszystkie pliki spakowane ,zrobię tak że na nowo wszystko rozpakuje i spróbuje pełnej nowej instalacij ps.(kobal nie patchuje się pamięci przed uruchomieniem moda...ma ruszyć czysty dopiero reszta) a jeśli wcześniej miałem już to zrobione na poprzednim stalku to co teraz z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobal nie patchuje się pamięci przed uruchomieniem moda...ma ruszyć czysty dopiero reszta

A niby co to zmienia jak patchujesz sam silnik.Ten programik został wymyślony do czystego stalkera żeby poprawić osiągi i nie ma żadnej różnicy czy spatchujesz przed modem czy po.Co innego z podmianą xrgame.dll to jest tylko pod tego moda.Ale tak też napisałem w kolejności instalacji

Kalam jeśli instalujesz na nowo podstawke to musisz operacje powtórzyć , jeśli zostawiasz to nic nie musisz robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w trakcie i mam pytanie , oba patche są skompresowane 7zip i tym je rozpakowuje, ale w trakcie tej operacji dostaje komunikat:wiadomości diagmostyczne i nieobsługiwana metoda kompresji i długa lista,to samo jest przy winrarze ,też pluje się że coś mu niepasuje.Najlepsze że na poprzedniej soljance na bank miałem to wgrane i chodziło i co z patchem 03.09 bo pamietam że gdzieś czytałem że jest w kturymś spolszczeniu. ps.spózniłem się kobal,jeszcze raz spróbuje ,jak nie ruszy to tak właśnie zrobię,narazie dzięki za wszustko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeprowadziłem pierwsze próby i jak na razie wszystko chodzi,postawiłem wszystko od nowa łącznie z grą,co do patcha 3.09 to ja miałem ściągnietego z naszego foróm ,jest do ściągnięcia w jednym pliku z 20.08 w pobieralni,jest w nim plik gamemtl.xr i powinien mieć rozmiar 348kb a w moim rozpakowanym arch.miał 0kb ,ściągłem patche osobno i po wgraniu teraz wszystko ładnie chodzi,zostało tylko spatchować pamięć tym KOD BCDEDIT /set increaseuserva 3072 i mam nadzieje że będzie ok.Dzieki wszystkim za wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem do kolegów, ale specjalnie pobrałem i rozpakowałem plik patchów i nie znalazłem żadnego problemu. Porównanie ściągniętego katalogu z katalogiem utworzonym na moim HDD z dwóch połączonych patchów wykazało 100% zgodności, Plik gamemtl.xr ma 348kB i ma zawartość. Ale żeby nie było problemów, spakuję patche ponownie, tym razem RAR-em z danymi naprawczymi i wyślę na serwer. Być może problemem jest archiwer 7z który niektórym sprawia trudności.

Nie będę usuwał poprzedniego patcha, dodam tylko nowe archiwum spakowane RAR-em jako osobną pozycję.

//edycja

Patche na nowo spakowane RAR-em stoją w Pobieralni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.