Skocz do zawartości

Problem z pamięcią RAM


smox

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule, mam problem z nową pamięcią RAM. Do tej pory miałem 4 GB takiej pamięci - Transcend JM1333KLN-4G i było ok. Teraz mam 2 kości - https://www.morele.net/pamiec-patriot-signature-ddr3-4gb-1600mhz-512x8-1-rank-psd34g160081-542141/ i nie chcą działać. Nawet jak włożę 1 kość w to samo miejsce co stara kość.

Płyta główna - GA-P55-US3L (rev.2.0) - http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-p55-us3l_20/specs/

Pomoże mi ktoś z tym?

Po włączeniu kompa wyskoczyło mi takie coś-

 

WP_20160810_12_04_36_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie jest to wina systemu, bo miałby też blue sreena na starych pamięciach, a prawdopodobnie na nich system odpala. @smox chyba że to problem z nie dopasowaniem pamięci, na stronie GIGABYTE jest lista obsługiwanych pamięci i tam są tylko trzy typy kości w rozmiarze 4GB. Być może upgrade Biosu by coś pomógł.

Jest plik biosu FC do pobrania na stronie   "Zwiększona kompatybilność pamięci".

Edytowane przez mkk7
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, metek58 napisał:

Spoko, @kazik, mój post był tylko informacyjny. Chodziło mi o to, że system mu chodzi na starej kości, a tylko po włożeniu nowych kości, ma takie objawy. Nie miał potrzeby stawiania systemu na nowo.

Ja też nie miałem nic złego na myśli ;)

Fajnie że problem się rozwiązał i to jest najważniejsze :)

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, smox napisał:

Temat do zamknięcia. Okazało się, że te kości nie są kompatybilne z płytą główną. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Jeśli kości nie są na liście obsługiwanych nie konieczne znaczy to że nie będą działały, często wystarczy je tylko ręcznie ustawić w BIOSie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, smox napisał:

 

@Allen - widziałem to, tylko nie wiem co tam wpisać. Na kości jest tylko to - 

WP_20160811_17_27_49_Pro.jpg

Na Twoim zdjęciu jest widoczne oznaczenie 4G1600 czyli jest to kość o pojemności 4GB i pracuje z częstotliwością 1600Mhz.
Jeśli chodzi o punkt 4. to wybierz 16.00 i naciśnij enter.
Inny ważny parametr to widoczny na zdjęciu CL11
Jeśli chodzi o punkt 7. wpisz 11  i naciśnij enter
Twoje pamięci pracują na napięciu 1.5V
Więc w punkcie 9. wybierz 1.500V i naciśnij enter.

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

W Command Rate - 2T nie da się wpisać T. 

 

Może być po prostu 2.

SPD ma być takie żeby pamięć miała dobre taktowanie albo w najgorszym wypadu niższe. To jest mnożnik szyny więc kombinuj tak żeby taktowanie szyny* ten mnożnik = ~1600.

Gdyby nie dało się ustawić ~1600 to jak pisałem próbuj mniej jak najbliżej. Gdy komputer będzie działał stabilnie potem możesz próbować zmniejszyć timingi żeby wyciągnąć większą wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.